Aktualności 2020/2021


    "Belgijka" - kliknij w zdjęcie i tańcz ...


    Dzień Dziecka w klasie I

Uczniowie klasy I obchodzili swoje święto uczestnicząc w wesołych grach i zabawach. Były zagadki, wspólna gra w „5 sekund”, która przyniosła wiele pozytywnych emocji i dobrego humoru, układanie puzzli oraz kreatywnych mozaik. Dzieci doskonale bawiły się przy tworzeniu wspólnych, piankowych dzieł, które wymagały precyzji wykonania oraz współpracy. Uczniowie grali w gry zręcznościowe, budowali wspaniałe konstrukcje z drewnianych klocków, a także mogli wykazać się pomysłowością bawiąc się w tęczowe zdrapki. Kontynuacją świętowania były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją było puszczanie baniek, piankowych samolotów oraz rzucanie dyskami. Wiele śmiechu i dobrej zabawy przyniosła również gra „Rzuć i złap” polegająca na rzucaniu piłki tenisowej i łapaniu jej na specjalne paletki z rzepą. Dzień Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaliczyli do bardzo udanych i pełnych wrażeń! (S. H.)

     Zdjęcia w galerii


    Miło spędzamy czas przy ognisku ...

    1 czerwca uczniowie klasy II i III uczestniczyli w klasowym ognisku integracyjnym. Ognisko było okazją do wspólnej zabawy, rozmów, spędzenia czasu w gronie rówieśników. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę dobrze. (M. Z.)


    Cała fotorelacja, kliknij TUTAJ


    DZIEŃ DZIECKA ...


    Dzień Dziecka w klasie IV obchodziliśmy bardzo hucznie. Było ognisko, pieczone kiełbaski, a także popcorn i wata cukrowa. Mamy dały z siebie wszystko i przygotowały istną ucztę dla podniebienia. Serdecznie dziękujemy! Nie obyło się również bez lodów. Nawet pogoda nam dopisała, dzięki czemu bawiliśmy się wspólnie na świeżym powietrzu.

    Cała fotorelacja, kliknij TUTAJ


    Warsztaty edukacyjne z Edukido w klasach I-III

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych z robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO. Podczas zabawy dzieci używając tabletów i korzystając z pomocy Pani instruktor miały możliwość skonstruowania wybranego modelu robota z klocków. Dołączając silniki, czujniki i inne klocki funkcyjne mogły w ten sposób ożywić zbudowane modele. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami i nie mogą się doczekać kolejnych takich zajęć. (S. H.)

     Zdjęcia w galerii


     „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

Dzieci ze Świetlicy Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu, wzięły udział w projekcie: „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”.

KTO CHCE BYĆ SILNY I ZDROWY JAK RYBA

                 MUSI OWOCE JEŚĆ I WARZYWA

Dbać o zdrowie, to znaczy odżywiać się zdrowo, przede wszystkim trzeba jeść dużo pysznych warzyw i owoców – witaminy.

Dzięki piosence: „Alfabet warzywno-owocowy” dzieci ze świetlicy, nie tylko utrwaliły sobie literki alfabetu, ale również poznały nazwy pysznych warzyw i owoców.

Poniżej link do piosenki: „Alfabet warzywno-owocowy”
Zapraszamy wszystkich do oglądania, słuchania proponujemy włączenie się do śpiewania i tańczenia w rytmie tej piosenki.

W poznawaniu i utrwaleniu nazw warzyw uprawianych w Polsce, pomógł dzieciom wiersz Jana Brzechwy pod tytułem: „Na straganie.”, który wspólnie recytowały w czasie zajęć na świetlicy.

Poniżej link do wiersza: „Na straganie” -  Jana Brzechwy.
Zapraszamy wszystkich do oglądania, słuchania proponujemy włączenie się do śpiewania i tańczenia w rytmie tej piosenki.

Jakie produkty są najważniejsze w diecie dzieci i jak ważne są warzywa i owoce, w żywieniu, dzieci poznały poprzez wspólne wykonanie: „Piramidy żywienia dla dzieci w wieku od 1 do 12 lat”.

„PIRAMIDY ŻYWIENIA DLA DZIECI W WIEKU OD 1 DO 12 LAT”

Alfabet "warzywno-owocowy" zaproponowały uczestnikom świetlicy
pani Maria Warchoł i pani Beata Cisło.


    Sekrety elektroniki na lekcjach techniki ...

    Uczniowie klasy szóstej wykorzystali wiadomości zdobyte na lekcji techniki z dziedziny elektroniki do skonstruowania modelu gry. Dzięki niej mogli poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych. (M. Z.)
    Dzień wolny od zajęć ...

 Informujemy, że dzień 04.06.2021r. (tj. piątek) jest ustawowo dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu.


    „Pyszna, zdrowa, kolorowa – sałatka owocowa ...

“Chcesz być zdrowy – jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz.
Jeśli będziesz jadł codziennie,
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana,
do obiadu soczki bierz,
by do nauki siły mieć…”

Uczniowie klasy I w ramach zajęć promujących zdrowe odżywianie przygotowywali sałatki ze swoich ulubionych owoców. Przed przystąpieniem do pracy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego przygotowywania posiłków. Po czynnościach higienicznych, nałożeniu fartuszków i przygotowaniu miejsc pracy uczniowie wspaniale poradzili sobie z krojeniem przygotowanych owoców. Na zakończenie zajęć uczniowie ze smakiem przystąpili do degustacji własnoręcznie przygotowanych prac kulinarnych. (S. H.)

    Zdjęcia w galerii


    Ekologiczne stworki, pojazdy i przedmioty klasy I ...

    Uczniowie klasy I w ramach zajęć z edukacji technicznej i tematów ekologicznych związanych z ponownym wykorzystywaniem surowców wtórnych mieli możliwość wykonania „eko-stworka” bądź eko-pojazdu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia pozwoliły uczniom rozbudzić wyobraźnię i fantazję oraz doskonalić zdolności manualne.
    Uczniowie zaprezentowali własne pomysły na ciekawe wykorzystanie niepotrzebnych opakowań, odpadów. Ze zgromadzonych materiałów powstały piękne prace np. pieski, żółwie, krokodyl, zebra, świnka, lew, panda, króliczek, gąsienica, ośmiornica. Pojawiły się także eko-ludki, którym nadano nawet imiona, pojazdy takie jak rakiety czy nawet aparat fotograficzny i ekologiczna torebka.
(S. H.)

    Zdjęcia w galerii


    Maj z Maryją i litanią loretańską na katechezie zakończony wykonanymi kapliczkami ...

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    "Dzień Mamy" - świetlica
   
Świetliczaki pamiętają o Dniu Mamy. Laurki wykonali pod opieką p. Kasi K.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Dzień Mamy ... - 26.05.2021r.

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj materiał filmowy poświęcony Dniu Mamy, przygotowany przez uczniów klasy I, II, i III.


    Egzamin ósmoklasisty ...


    Informujemy, że dni 25,26,27 maja 2021r. (tj. wtorek, środa, czwartek) są dniami ustawowo wolnymi od zajęć w szkole ze względu na przeprowadzany Egzamin ósmoklasisty.


    Wracamy do szkoły ...

HARMONOGRAM POWROTU  do szkoły od dnia 17.05.2021r.

17.05.2021r. – 19.05.2021r.  poniedziałek, wtorek, środa:
- stacjonarnie uczą się klasy IV i VIII,
- zdalnie uczą się klasy V, VI, VII.

 20.05.2021r. -21.05.2021r. czwartek, piątek:
- stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

24.05.2021r. poniedziałek :
- stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

W dniach 25 - 27 maja 2021r. – w szkole odbywa się Egzamin ósmoklasisty i klasy I, II, III, IV, V, VI, VII nie przychodzą do szkoły – są to dni ustawowo wolne od zajęć.

 28.05.2021r. piątek:
-  stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

Od 31 maja 2021r. wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie.


    Podkarpacki Związek Piłki Nożnej powołał naszą uczennicę - Emilię Augustyn na trzydniowy Ogólnopolski Turniej Kadr Wojewódzkich U - 15. Turniej odbędzie się w dniach 18 - 20 maja w Krakowie. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    101 Urodziny Świętego Jana Pawła II ...

    Na katechezach i świetlicy wspominaliśmy Św. Jana Pawła II i wykonaliśmy podarunki dla Niego.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    „Pomagając innym pomagasz i sobie” ...

    Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci zamieszkałych w Domu Dziecka w Skopaniu. W dniach od 17 maja do 4 czerwca 2021r. zbierać będziemy środki chemiczne ( płyny do mycia naczyń, szampony, pasty do mycia zębów, mydła, żele pod prysznic, środki czystości do kuchni i toalety).
    Wszystkie dary składamy do koszów umieszczonych przy wejściu do szkoły i należy to zgłosić przewodniczącej SU Emilii Augustyn z klasy VIII. Gorąco zachęcamy wszystkich do pomocy dzieciom ze Skopania.

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.


    „Kartka na Dzień Dziecka” ...

    Zbliża się Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci, w tym także małych pacjentów przebywających na co dzień w szpitalach i klinikach. Chcąc umilić małym pacjentom ten dzień, uczniowie klas I - III naszej szkoły, włączyli się do akcji, którą zorganizowała Fundacja DKMS z Warszawy.
    Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki i laurki z życzeniami dla małych pacjentów z oddziałów hematologicznych. Przygotowane przez naszych uczniów kartki kryją nie tylko piękne, własnoręcznie wykonane rysunki i wyklejanki, ale także szczere słowa płynące z dziecięcych serc.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Wywiadówka ...

Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze z wychowawcami 
w dniach 13 maja 2021r. – 17 maja 2021r.
   
Formę i datę spotkań ustalają wychowawcy w porozumieniu                 z rodzicami.


    "Życie zmarnował kto nikomu nie pomógł" ...

    W miesiącu kwietniu nasza szkoła przyłączyła się do prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO akcji „Kup Pan szczotkę”, która pomaga dzieciom w najbiedniejszych krajach Afryki. Zbieraliśmy szczoteczki, pasty do zębów oraz mydła dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. W Afryce możliwość codziennego szczotkowania zębów pozostaje nadal luksusem, a dostęp do gabinetów stomatologicznych jest praktycznie niemożliwy. Dziękujemy za hojność wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Akcję na terenie szkoły przeprowadziło Koło Wolontariatu-opiekunowie p. A. Łazarz i p. M. Malicka przy prężnym zaangażowaniu przewodniczącej szkoły Emilii Augustyn z klasy VIII. (M. M.)


    Kreatywne pomysły na recyklingowe prace ...

     Często zużyte lub uszkodzone przedmioty szybko znajdują miejsce w koszu. Tymczasem w wiele z nich można tchnąć nowe życie, a tym samym zmienić je  w coś wyjątkowego. Oto propozycje na recyklingowe prace w wykonaniu uczniów klasy VI. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki wykonane przez Świetliczaków:

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj więcej ...


Od dnia 04 maja 2021r. zapraszamy, z nieukrywaną radością, klasy I, II, III do szkoły.
Uczymy się stacjonarnie!!!


    Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

    Kliknij w zdęcie i oglądaj:


    ,, To jest właśnie polska flaga, patriotyzmu piękny znak”

    2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas powinien uczcić Biało  -Czerwoną zgodnie z tradycją i honorem. Uczniowie klasy II przygotowali  się  do obchodów tego święta. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Zapoznaj się z prezentacją: kliknij w obrazek!


    Drzewo Pamięci dla naszego Bohatera – Pana Andrzeja Osnowskiego ...

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj fotorelację!

    W ramach działań projektowych Kamienie Pamięci, dnia 23.04.2021. przedstawiciele społeczności szkolnej SP Rzemień posadzili na terenie szkoły Drzewo Pamięci dla naszego Bohatera – Pana Andrzeja Osnowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Andrzej Osnowski (ur. 27 listopada 1948 w Rzemieniu) – polski polityk, działacz związkowy, nauczyciel, poseł na Sejm III kadencji.
    Ukończył w 1972 studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do 1997 pracował jako nauczyciel historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.
   Od 1980 działa w „Solidarności”. Sprawował mandat posła III kadencji, wybranego z listy Akcji       Wyborczej Solidarność w okręgu rzeszowskim. Należał do Ruchu Społecznego, a później do Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.
    W latach 1990–1998 był przewodniczącym rady miasta Mielec. Od 2002 do 2006 pełnił funkcję radnego powiatu mieleckiego. Powrócił do rady w 2010 roku.
W 2016 otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności, a w 2020 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


    Projekt Kamienie Pamięci ...

    Nasza szkoła bierze udział w XII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci. W tym roku chcielibyśmy przypomnieć społeczności lokalnej Bohatera – opozycjonistę okresu stanu wojennego 1981-1983, wywodzącego się z Solidarności. Jest nim Pan Andrzej Osnowski, urodzony 27 listopada 1948 roku w Rzemieniu.


    Dzień Ziemi - 22.04.2021r.

    22.04 Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w tym roku pod hasłem :"Przywróć naszą Ziemię". Jest to największe święto ekologiczne obchodzone w USA od 1970r., a w Polsce od 1990r. Zwykle odbywa się wiele akcji ekologicznych i happeningów mających na celu promowanie działań przyjaznych środowisku. Jednak tego roku ze względu na pandemię obchody tego święta będą wyglądać inaczej. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody, wykonując plakat propagujący ekologiczną postawę. Zachęcamy wszystkich do celebrowania tego święta każdego dnia.


    Makieta skrzyżowania ...

    W ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową uczniowie klasy IV na lekcji techniki wykonali makiety skrzyżowania. Na wykonanej makiecie można ćwiczyć określanie pierwszeństwa na drodze poprzez dowolne dobieranie i zmienianie poszczególnych elementów. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Uwaga, uwaga - uczniowie wracają do szkoły!

    Nauczanie hybrydowe od dnia 26.04.2021r.

    W związku z wprowadzeniem nowych zasad przez MZ oraz MEN od dnia 26 kwietnia 2021r. zapraszamy do szkoły stacjonarnie w pierwszej kolejności klasę I czyli od dnia 26.04.2021r. do dnia 30.04.2021r. Realizowane również będą zajęcia świetlicowe oraz uruchomiona stołówka szkolna.
 
    Klasa II i III w dniach 26.04.2021r. do 30.04.2021r. nadal uczy się zdalnie.

    W dniach 04.05.2021r. do 07.05.2021r. zapraszamy stacjonarnie  do szkoły klasy II i III. Realizowane również będą zajęcia świetlicowe oraz uruchomiona stołówka szklona.
   
    Klasa I w dniach 04.05.2021r. do 07.05.2021r.  uczy się zdalnie.


    Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ...


    W oczekiwaniu na ciepłe, wiosenne dni ...

    Z niecierpliwością oczekujemy ciepłych, wiosennych dni oraz żywych kolorów wokół nas. Uczniowie klasy II wykonali  z okazji Dnia Ziemi piękne kwiaty, na widok, których robi się bardziej optymistycznie. Oto ich prace: (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    "Przebudzenie wiosny"

    Uczennica klasy VI - Julia Wolak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na pejzaż ,,Przebudzenie wiosny”. Organizatorem konkursu był DK w Przecławiu.
    Celem konkursu było ukazanie niezwykłości przebudzenia się wiosny w krajobrazie. Gratulacje dla Julki.
(M. Z.)


    "Łączy Nas Pamięć"

    Społeczność szkolna wzięła dziś udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Akcja Żonkile" 2021 z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zapoznali się z historią tego wydarzenia oraz wykonywali żonkile z papieru.


„POLSKA FLAGA W KAŻDYM DOMU”

    Kliknij - pobierz:

ZASADY UDZIAŁU W GMINNEJ AKCJI „POLSKA FLAGA W KAŻDYM DOMU”


    "Pokaż nam swój piłkarski trick"   

    Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Emilka Augustyn z klasy VIII została wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez Fundację Moniki Pyrek - "Pokaż nam swój piłkarski trick". Emilii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

   


    14.04.2021 r. przypada Święto Chrztu Polski ...

    Fundacja “Słowo” i Akcja Katolicka w Polsce włączając się w to święto organizują akcję: “Wywieś flagę!” Nasza Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu również włącza się do akcji upamiętniającej Święto Chrztu Polski.
    W związku z tym zachęcamy, by 14 kwietnia wywiesić flagi  na naszych domach. Polska to nasz kraj! Przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku otworzyło nam bramę do chrześcijaństwa i do Europy.


    Spotkanie z bocianami

    Spotkanie z bocianami
    Wiosna inspiruje dzieci do wykonywania wielu prac plastycznych. Bocian z papieru to  jeden z pomysłów na taką pracę. Uczniowie kl. II z dużym zaangażowaniem wykonywali  te wyjątkowe ptaki. Oto ich prace.
(M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Szkolny konkurs skakania na skakance klas IV - VIII

Miło nam poinformować, że w szkolnych zawodach w skakaniu na skakance klas IV -VIII
w czasie 2 minut:

1 miejsce zajęła Emilia Augustyn z klasy VIII jej wynik - 261 skoków
2 miejsce Wiktor Augustyn również z klasy VIII -246 skoków
3 Michał Działo z klasy IV-206 skoków
4 Bartosz Strzelczyk z klasy VI-160 skoków
5 Wiktoria Nycek z klasy VIII -155 skokówWESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĄ UCZNIOWIE
WRAZ Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM SP RZEMIEŃ

    Kliknij TUTAJ


    Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych życzą Świetliczaki wraz z p. K. Kolis   

    Kliknij na zdjęcie i zobacz więcej ...


    Palmy i ozdoby wielkanocne ...

    Palmy i ozdoby wielkanocne uczniowie SP wykonują i do Świąt Wielkanocnych na katechezie się przygotowują:

   

   Kliknij na zdjęcie i obejrzyj pozostałe palmy.


    Dla zainteresowanych .... 30.03.2021r.

    Kliknij - przeczytaj ..... Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego:


    Udział w Gminnym Konkursie -,,Najciekawsza ozdoba wielkanocna”


    Uczniowie kl. II wzięli udział w Gminnym Konkursie -  ,,Najciekawsza ozdoba wielkanocna”. Prace wykonali następujący uczniowie; Julia Łucjan,  Alicja Łagowska, Miriam Augustyn, Izabela Kurgan, Maja Stępień, Magdalena Piątek, Maksymilian Madej. Tak prezentują się prace konkursowe. Dziękujemy wszystkim za wykonanie pięknych prac. (M. Z.)

 

 

 

      Zdjęcia w galerii


    Warsztaty plastyczne w kl. II

    Okres przedświąteczny to moment na przygotowanie różnorodnych ozdób. Uczniowie kl. II wzięli udział w klasowych warsztatach plastycznych. Dzieci przygotowały: jajka styropianowe, akrylowe, cekiny, krepinę, bibułę, koraliki, kolorowe piórka, ozdobną piankę, farby akrylowe. Z tych materiałów wykonane zostały piękne pisanki, wesołe zajączki oraz kartki świąteczne. Warsztaty przebiegały w miłej, pełnej twórczego zapału atmosferze. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


   Pierwsze szkolne zawody on-line w skakaniu na skakance - 14.03.2021r.

    W dobie koronawirusa nasza rzeczywistość uległa sporej zmianie. We wrześniu wielu z Was pytało o zawody sportowe. Nam też bardzo brakuje rywalizacji sportowej i dlatego wychodzimy do Was z inicjatywą, nie poddajemy się! Zawody odbędą się w warunkach domowych, nie potrzebujecie do tego trudno dostępnych urządzeń, wystarczy trochę miejsca i …skakanka!

    Specjalnie dla Was organizujemy pierwsze szkolne zawody on-line w skakaniu na skakance. Zasady współzawodnictwa są banalne! Wykonaj jak najwięcej skoków na skakance w ciągu 2 min. Poproście kogoś z domowników lub samodzielnie nagrajcie filmik z Waszymi dokonaniami sportowymi. Podczas nagrywania licz na głos podskoki.
    Taki filmik - jako załącznik - przesyłacie na specjalny adres [email protected] lub [email protected] w temacie wiadomości wpisując swoje imię i nazwisko oraz klasę. Czas na realizację - do końca marca.

NAGRODY!

    Oczywiście dla najlepszych nie może zabraknąć nagród! Na pierwsze trzy osoby z najlepszym wynikiem skoków na skakance czekają medale oraz pamiątkowe dyplomy, które zostaną dostarczone drogą pocztową pod wskazany przez Was adres. Dodatkowo wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w zawodach za tak pojętą aktywność fizyczną zostaną wsparci oceną celującą.

My, nauczyciele wychowania fizycznego trzymamy za Was kciuki!

POWODZENIA!


    Zbiórka szczoteczek i past do zębów, a także mydeł w kostce dla dzieci z Afryki ...

    Drodzy uczniowie chcemy nadal szerzyć dobro, dlatego też angażujemy się w kolejną akcję charytatywną. Jest to kontynuacja akcji „Kup Pan Szczotkę” prowadzona przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania. W okresie od 15 do 30 marca 2021 roku przeprowadzamy zbiórkę szczoteczek i past do zębów, a także mydeł w kostce dla dzieci z Afryki.
    W jednej z afrykańskich szkół już od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadają o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom. Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był. 

Jak dary dotrą do dzieci?

    Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

    Bardzo duuuuużo! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć.
    Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje zęby.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy!

Gdzie możesz przekazać szczotki, pasty i mydła?

  • Uczniowie klas 1-3-przynoszą do szkoły
  • Uczniowie klas 4 – 8, jeśli chcieliby dorzucić swoją cegiełkę na pomoc dzieciom z Afryki, mogą zostawić swoje dary dla potrzebujących w przygotowanym do tego kartonie znajdującym się przy wejściu do szkoły w godzinach od 8:00 do 15:00. Proszę wtedy wpisać imię, nazwisko i klasę, na kartkę umieszczoną na kartonie. (M. M.)


    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Samorząd Uczniowski SP Rzemień, chłopcy z klasy IV, chłopcy z klasy V i bukiet kwiatów dla Wszystkich Kobiet od Świetliczaków, klasy II i klasy III.    Rekrutacja na świetlicę szkolną - 2021/2022

    Informujemy, że od dnia 08.03.2021r. (tj. poniedziałek) do dnia 26.03.2021r. (piątek) odbędzie się rekrutacja na zajęcia świetlicowe w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu na rok szkolny 2021/2022.
   
Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej szkoły - poniżej lub pobrać w szkole przy drzwiach wejściowych po zadzwonieniu ( prosimy nie wchodzić na teren szkoły ze względu na stan epidemiologiczny w placówce). Na wniosku koniecznie musi znaleźć się potwierdzenie miejsca pracy obydwojga rodziców w postaci pieczątki. Zapraszamy !

    Pobierz wniosek - TUTAJ


    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

 

 

 

 

 

 

,,Byli jak wilki – silni, niezależni, wolni.”

    Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  przywołują pamięć o bohaterach oraz skłaniają do refleksji nad  tragicznymi wydarzeniami w naszej historii. (M. Z.)

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Droga krzyżowa na katechezie oczami dziecka ... 

    Obejrzyj pozostałe prace; TUTAJ  


   Prace z tworzyw sztucznych

    Uczniowie kl. V w ramach zdalnego nauczania na technice realizowali tematy związane z otrzymywaniem, przetwarzaniem i zastosowaniem tworzyw sztucznych. Następnie  wykonali ciekawe prace pokazując jak nadać ,,drugie życie’’ opakowaniom  po napojach i płynach do kąpieli. Oto ich prace. (M. Z.)

   

 

 

 

 

 

 


    Drogowe koło fortuny z przepisami ruchu drogowego ...

    Uczniowie klasy IV  wykonali na technice  w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową drogowe koło fortuny. Na kole zostały umieszczone pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego .Ponadto zostały na nim narysowane poznane znaki drogowe. Wykonana praca posłuży uczniom do powtórzenia zdobytych wiadomości. (M. Z.)


    Zajęcia muzyczne w klasie III ...

Podczas zajęć muzycznych uczniowie klasy trzeciej poznali budowę oraz brzmienie puzonu.


    Owocowe smakołyki ...

    Uczniowie kl. II uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Promując zdrowe odżywianie wykonali owocowe szaszłyki . Powstały również pięknie ułożone kompozycje z różnych owoców. Na talerzach pojawiły się kolorowe pawie, sowy i słonie. Owocowe smakołyki wszystkim smakowały. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć. (M. Z.)

     Więcej zdjęć: TUTAJ


    Bliżej Arktyki ...

    Omawiając lekturę "Anaruk , chłopiec z Grenlandii" trzecioklasiści próbowali zbudować igloo z kostek cukru. Niektórym się udało. Opowieść o życiu, obyczajach i wierzeniach mieszkańców Grenlandii stała się bliższa, a dzieci poczuły się jakby były uczestnikami prawdziwej arktycznej ekspedycji. (M. D.)

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Dokarmiamy ptaki ...

„Dokarmiamy ptaki”

„Choć śnieżna pierzynka
coraz mniejsza
głodna wciąż przylatuje ptaszynka…
Kiedy przyjdzie wiosna
i zakwitnie wszystko wkoło
usłyszymy śpiew ptaków
tak uczniom podziękują wesoło”.

Uczniowie klasy I udali się na plac szkolny, aby umieścić w karmnikach specjalnie przygotowane mieszanki ziaren oraz zawiesić karmy dla ptaszków. Była to doskonała okazja do kształtowania odpowiedzialności i wrażliwości na losy ptaków, uświadomienia jak ważne jest uczestniczenie w ich dokarmianiu, kiedy warstwa śniegu uniemożliwia im samodzielne odnalezienie pożywienia. Składamy serdeczne podziękowania Panu Kazimierzowi za zawieszenie karmników na drzewach przed szkołą. (S. H.)    Konkurs czytelniczy w kl. II - 15.02.2021r.

    Uczniowie klasy II uczestniczyli w   konkursie czytelniczym na podstawie lektury „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Główne cele konkursu to przede wszystkim: popularyzacja twórczości Jana Grabowskiego,  rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz doskonalenie umiejętności czytania.
    Rywalizacja konkursowa rozgrywała się poprzez zadania w formie pisemnej. Ponadto uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne obrazujące przygody czarnej owieczki. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą wiedzą ze znajomości lektury.
    Pięcioro uczestników zdobyło maksymalną ilość punktów. Byli to następujący uczniowie: Miriam Augustyn, Alicja Łagowska, Maja Stępień, Olaf Mazur, Aleksander Helowicz. Konkurs podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką i szerzenia kultury czytelniczej.
(M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    KĄCIK TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

    Prace plastyczne w wykonaniu uczniów kl. VI podczas zajęć rozwijających kreatywność artystyczną. (M. Z.)    Zdjęcia w galerii


    Rekrutacja .... !!!

Rekrutacja do klasy I

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do  klasy pierwszej: Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej
 w Rzemieniu, na nowy rok szkolny 2021/2022.

Zapisy trwają

od 22.02.2021 r. do 12.03.2021 r.

    Wnioski związane z naborem dzieci, można pobrać osobiście w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony internetowej - poniżej. Wypełniony wniosek, należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 12 marca 2021 roku do godziny 15 00. Wszelkie zapytania dotyczące rekrutacji proszę kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie dzwoniąc pod numerem   (17)7748129 w godzinach od 7.00 do 15.00.


    Niezwykłe drzewo - drzewo genealogiczne ...

,,Bez przodków jesteś jak wyrwana roślina, rzucona na uschnięcie. Gdy czujesz za sobą ich siłę, to tak, jakbyś rósł w lesie z innymi drzewami. Jedne są stare i już się przewracają, inne młode, dopiero rosną, ale to jest Twój las…” – St. Pieniążek

    Uczniowie klasy II wykonali piękne drzewa genealogiczne. Następnie zaprezentowali  historię swoich rodzin. Każdy z dumą i radością opowiadał o swoich przodkach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Dzień bezpiecznego Internetu -  09.02.2021r.

    Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 9 lutego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanek, oglądali filmiki nt. Bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonali plakaty.

 

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Kreatywne zajęcia świetlicowe pod opieką pani Katarzyny Kolis

    Więcej kliknij: TUTAJ


   Kamienie Pamięci ...


Do XI edycji ogólnopolskiego projektu IPN Kamienie Pamięci „Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej” w ubiegłym roku szkolnym zgłosiło się łącznie 96 drużyn. Dzięki pozytywnej ocenie, prawo do otrzymania dyplomów i statuetek oraz zaproszenie do Poznania uzyskało tylko 30 drużyn. Uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu - Dominika Bogdan, Sandra Bogdan i Gabriela Gawryś zostały zakwalifikowane do ścisłej czołówki. Drużyna upamiętniła bohatera wojny polsko-bolszewickiej: Kazimierza Wojakowskiego. Dziewczyny obecnie są już absolwentkami Szkoły Podstawowej w  Rzemieniu. Z powodu panującej pandemii uroczyste podsumowanie projektu w Poznaniu nie odbyło się. Organizatorzy przesłali pamiątkową statuetkę, dyplomy i nagrody do szkoły. Opiekunem projektu była pani Aleksandra Wolak.

    Link do filmu podsumowującego XI edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: Kamienie Pamięci - Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej:

  https://www.youtube.com/watch?v=HuAmR2JYrmI&feature=youtu.be


    Karnawał kl. II

   W karnawale, w karnawale
   Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
    Tańczyć, śpiewać, bawić się.

We wtorek 16 lutego uczniowie klasy II  uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy ruchowe, które dostarczyły wiele radości. Dzieci zaprezentowały się w różnych strojach. Na sali pojawiło się wiele niezwykłych postaci. Nad zdrowiem uczestników balu czuwała ,,klasowa pielęgniarka”. Mimo, że śnieg na dworze na balu pojawił się również  bocian. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń! (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Spotkanie zapustne w klasie trzeciej ...

Spotkanie zapustne w klasie trzeciej

Dziś karnawał kojarzy nam się głównie z Wenecją tonącą w bogato zdobionych maskach oraz widowiskową paradą w Rio de Janeiro. Imprezy te przyciągają co roku miliony turystów, wśród których nie brakuje również Polaków. Warto jednak pamiętać, że i w naszej kulturze znajdziemy wiele ciekawych tradycji karnawałowych. Tematem  zajęć  w klasie trzeciej  były zwyczaje karnawałowe, po staropolsku zwane Zapustami. W tradycji ludowej Zapusty rozpoczynały się już po święcie Trzech Króli i trwały aż do „kusego” wtorku przed Popielcem. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak kiedyś przebiegała zabawa karnawałowa, podczas której dużo hałasowano, śpiewano i tańczono oraz jak wyglądali przebierańcy zapustni. Samodzielnie przygotowali ciasteczka - róże karnawałowe  i utworzyli zapustny korowód, który przeszedł szkolnymi korytarzami częstując własnoręcznie upieczonymi różyczkami, składając życzenia oraz wznosząc zapustne okrzyki:

Hej zapusty, hej zapusty
Dzień zabawy i rozpusty!
Sypcie pączki, sypcie chrusty – jak zapusty, to zapusty!
Dziś zapusty
Dziś ostatni wtorek tłusty
Chwytaj pączek na widelec
Bo to jutro już Popielec”

    Zdjęcia w galerii


    Zabawa karnawałowa klasy I ...    Zdjęcia w galerii


    Walentynkowe kartki ...    Zdjęcia w galerii


    Walentynkowe ciasteczka ...


    Zdjęcia w galerii


    Czas na "Walentynki" - 11.02.2021r.Uwaga - od 15 lutego 2021r. uległa zmianie Plan lekcji!!!
Aktualny w zakładce - "Plan lekcji"


    Zapraszamy rodziców do zapoznania się realizacją  „Programu dla szkół”
w roku szkolnym 2020/2021.

    Pobierz --- otwórz --- przeczytaj!

    W razie potrzeby: Pobierz ---wypełnij --- wydrukuj i dostarcz do szkoły:


Informujemy, że w dniach 3-4 luty 2021r. odbędą się spotkania wywiadowcze poszczególnych klas. W zależności od ustaleń z wychowawcami oddziałów będą to spotkania online na platformie
Teams lub kontakt telefoniczny.


Uwaga - od 1 lutego 2021r. uległ zmianie Plan lekcji!!!
Aktualny w zakładce - "Plan lekcji"


    Uczniowie SP Rzemień przygotowali niespodziankę dla Swoich Dziadków: - 21.01.2021r.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI


    Klasa trzecia przygotowana do obchodów Święta Babci i Dziadka. - 21.01.2021r.    Kolorowe serwetki dla Babci i Dziadka wykonane przez Świetliczaków pod opieką Katarzyny Kolis

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie kl. II wykonali laurki, które ozdobili według własnego pomysłu. Dzieci zapisały też piękne życzenia. - 21.01.2021r. (M. Z,)

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Kolęda misyjna - 26.12.2020r.

    Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu włączyli się w Kolędowanie Misyjne i zaprezentowali scenkę misyjną 26 grudnia 2020r. w kościele parafialnym w Dobryninie. W scence misyjnej udział wzięli: Julia Wolak z kl. VI, Marcin Gawryś z kl. I , Michał Działo z kl. IV i Filip Winiarz z kl. IV . Dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie przepięknych strojów, rekwizytów, za zaangażowanie i współpracę. Uczniów do kolędy przygotowała p. K. Kolis.

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Boże Narodzenie 2020 w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

   Zobacz: TUTAJ


    Muzyczna pocztówka - 21.12.2020r.

    Posłuchaj: TUTAJ


    Świetliczaki przed świętami nie próżnują- ciekawe ozdoby i stroiki świąteczne przygotowują.

    Więcej zdjęć obejrzysz: TUTAJ


    Wystawa w świątecznym klimacie - 17.12.2020r.

    Zbliża się Boże Narodzenie. Na lekcjach zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonują stroiki ,choinki i kartki , na których widnieją piękne życzenia. (M. Z.)

,,W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim:

świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, pełnych czarów, radości i piękna, spędzonych  w ciepłej, rodzinnej atmosferze”

 

 


 

 

    Zdjęcia w galerii


    Geometryczna choinka .. - 16.12.2020r.

    Geometryczna choinka –świąteczny  konkurs plastyczny

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i niepowtarzalny czas. Stół nakryty białym obrusem, opłatek, prezenty i choinka. Skromna czy bogato ozdobiona-ale zawsze musi być. Bez choinki nie ma Świąt! W związku z tym, uczniowie kl. I uczęszczający na szkolną świetlicę zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pt. ”Geometryczna choinka”. Zadaniem uczestników było wykonanie choinki i jej wystroju z różnych figur geometrycznych. Uczniowie mieli możliwość rozwijania twórczych zainteresowań i wyobraźni. Rodzice również mogli aktywnie i twórczo spędzić czas ze swoimi dziećmi i poczuć radosny klimat zbliżających się Świąt. Na wyróżnienie zasługują następujący uczniowie: Marcin Gawryś, Franciszek Niemiec, Max Mazur, Lena Wilk, Nikola Myjak, Aleksandra Sokołowska, Jakub Sawuła, Alicja Harla i Julia Strzępka. Konkurs zorganizowali opiekunowie świetlicy: Małgorzata Malicka i Narcyz Arciszewski.

     Zdjęcia w galerii

 


    Majsterkowanie w drewnie ... - 16.12.2020r.

    Drewno jest uniwersalnym  i ekologicznym materiałem, jakim można się posłużyć do samodzielnego wykonania rzeczy użytkowych. Okazuje się, że to nic trudnego i każdy  może coś sam wykonać. Przekonali się o tym uczniowie kl. V wykonując na technice różne  przedmioty z drewna. (M. Z.)

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


    Gratulujemy Wszystkim uczestnikom konkursu:

 „Odkrywamy piękno LGD PROWENT”

zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania” Prowent” w ramach inicjatywy Leader, poddziałanie 19.4. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu zostali docenieni za staranność i zaangażowanie. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom. Nagrody dla wszystkich uczestników czekają na odbiór w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!    Poznajemy znaki drogowe.

    Już od najmłodszych lat dzieci uczą się znaczenia, rozróżniania oraz zastosowania znaków drogowych w ruchu drogowym Uczniowie kl. IV  w ramach przygotowań  do egzaminu na kartę rowerową  zapoznali się z rodzajami znaków drogowych. Następnie wykonali wybrane znaki . (M. Z.)

 

 

 

 

 

 


 

    Zdjęcia w galerii


    SUKCES OGÓLNOPOLSKI UCZENNICY -  JULII WOLAK!!!

    Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy VI – Julia Wolak zdobyła zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o św. Janie Pawle II “Co powiedzieć chciałeś kiedy w oknie stałeś…?”, którego organizatorem był Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos we współpracy z parafią św. Mateusza, parafią MBNP, parafią Trójcy Przenajświętszej, parafią św. Marka w Rzochowie i Ducha św. w Mielcu. W sobotę 12.12.2020r. w holu wystawowym w Domu Kultury w Przecławiu między innymi Pan Poseł Fryderyk Kapinos wraz z panią Burmistrz Przecławia Renatą Siembab nagradzali laureatów konkursu. Opiekunem Julii była p. Katarzyna Kolis. Julce , rodzicom i opiekunowi serdecznie gratulujemy!


    W Adwencie uczniowie SP Rzemień wykonują dobre uczynki ....

    Więcej dobrych uczynków: TUTAJ


    W - f "przez Internet"?

    Do niedawna wychowanie fizyczne zupełnie nie kojarzyło się nauczaniem zdalnym, ale obecnie stało się codziennością uczniów.

    Zobaczmy jak dobrze sobie radzą z piłką Ala i Antoni uczniowie klasy II. Warto też obejrzeć film z ćwiczeń Aleksandra, któremu towarzyszy młodszy brat. Więcej zdjęć i film znajdziesz w galerii.

     Zdjęcia w galerii


    Bałwanek ze skarpetki w kilka minut!

    Tak prezentują się skarpetkowe bałwanki wykonane przez uczniów klasy II. Niezbędnym materiałem do stworzenia bałwanka była  skarpeta oraz ryż. Wykonana praca to ozdoba, którą można wykonać niezależnie od ilości śniegu jaka znajdują się za oknem. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Kreatywny kwadrans

    Uczniowie kl. II   własnoręcznie wykonali  instrumenty muzyczne. Na lekcji muzyki zaprezentowali instrumenty i zagrali różne rytmy. Wspólne koncertowanie przyniosło sporo śmiechu i dobrej zabawy. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Po nauce zdalnej - 03.12.2020r.

 

    Świetliczaki po nauce zdalnej na świeżym powietrzu aktywnie czas spędzają, o czapce lub szaliku nie zapominają. (K. K.)

    Zobacz więcej: TUTAJ


    CZEKAMY NA MIKOŁAJA ! - 03.12.2020r.

                                              Znacie tego Jegomościa
                                              Chcecie mieć takiego gościa?

   To Mikołaj! – Tak kochani
   Już niedługo będzie z nami.

    Kiedy w kalendarzu zbliża się data 6 grudnia dzieci z wielką nadzieją  i utęsknieniem oczekują spotkania ze Świętym Mikołajem.
    Uczniowie klasy II napisali piękne listy do Św. Mikołaja. Ponadto każde dziecko na zajęciach plastycznych wykonało wizerunek Mikołaja .Dzieci nauczyły się  również piosenki na powitanie tego niezwykłego gościa
. (M. Z.)

   

    Zdjęcia w galerii


    Dary dla psiaków - 01.12.2020r.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za dary dla bezdomnych zwierząt. W tym roku karma pojechała do przytuliska w Zawadzie, gdzie znajduje się kilkanaście psów szukających nowych domów. Maluch ze zdjęcia jest ostatnim z miotu, który czeka na ciepły domek. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i jeszcze raz dziękujemy za gorące serca. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas". (F. Edwards)

   


    Uwaga, uwaga, uwaga - ważna informacja dla rodziców - 30.11.2020r.

 

Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze zdalnie w dniach od 02.12.2020r. do 04.12.2020r. na platformie TEAMS zgodnie z godzinami wyznaczonymi przez wychowawców poszczególnych klas.

 

 

 


    "W krainie kukiełek" - 30.11.2020r.  

    Uczniowie klasy I na zajęciach plastycznych mieli możliwość stworzenia niepowtarzalnych kukiełek. Pracę wykonali przy użyciu drewnianych łyżek, koralików, guzików, kawałków materiału, włóczki, sznurka, plasteliny, bibuły i wstążek. Z wielką ochotą zabrali się do twórczej pracy. Każdy młody artysta mógł przedstawić swoją kukiełkę. Przeważały głównie postacie księżniczek, ale pojawiły się również postacie z bajek i komiksów takie jak: czarownica, supermen, ołowiany żołnierzyk, Mikołaj czy kotki. Zapraszamy do podziwiania efektów pracy naszych ”małych twórców”. (A. O.)
    Jesienna moda - 30.11.2020r.

    Uczniowie kl. II  na zajęciach plastycznych  zaprojektowali  modne   jesienne stroje. Każdy zadbał o odpowiedni dobór tkanin  i kolorystykę. Ubrania zostały zaprojektowane tak, aby wszyscy czuli  się w nich swobodnie. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Jesienne kompozycje - 22.11.2020r.

    Jesień to wspaniała pora roku. To czas wielu barw, malowniczych pejzaży i spacerów pośród drzew mieniących się różnorodnymi kolorami. Jarzębina, kasztany,  kolorowe liście, szyszki i inne rośliny mogą stać się ozdobą każdego stołu. Spacer po jesiennym ogrodzie, parku czy lesie to wspaniały moment inspiracji. Przekonali się o tym  uczniowie kl. VI , którzy na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną wykonali  piękne kompozycje z darów jesieni. (M. Z.)

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


    Spotkanie z pingwinami - 20.11.2020r.

Ze zwykłej plastikowej butelki można zrobić  wiele ciekawych prac plastycznych. Uczniowie    klasy II po przeczytaniu książeczki ,,Zaczarowana zagroda” wykonali  piękne pingwinki. Prace posłużą jako ozdoba pokoju oraz będą przypominać ciekawe przygody głównych bohaterów lektury. (M. Z.)

 

 

 

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


  MAMY PODIUM - MIEJSCA I, II, III WYWALCZONE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW!

    Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorący udział w VI edycji Konkursu Recytatorskiego "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" zorganizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu, zajęli bardzo wysokie miejsca. Tym bardziej doceniamy ich sukces, że w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 96 uczniów z placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Komisja Konkursowa oceniała dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestników, interpretację utworów, dykcję, emisję, ekspresję oraz ogólny wyraz artystyczny. Swoją interpretacją wiersza pt. "Przecławska jesień" , jury konkursowe oczarowała uczennica klasy trzeciej - Oliwia Leś, zdobywając I miejsce w kategorii klas I - III. Oliwia recytowała wiersz autorstwa swojej wychowawczyni - pani Małgorzaty Drop. II miejsce w tej kategorii zdobył uczeń klasy I - Jakub Sawuła. Kuba zaprezentował wiersz Janiny Porazińskiej pt. "Grzyby". III miejsce w kategorii klas IV - VIII zdobyła uczennica klasy VII - Wiktoria Rusin, która deklamowała wiersz Juliana Tuwima "Dwa wiatry". Ogromnie gratulujemy naszym uczniom zajęcia zaszczytnych miejsc i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu, którzy również wspaniale prezentowali swoje wiersze życzymy powodzenia w przyszłości. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Aneta Antonik - Łazarz, Aneta Opiela, Małgorzata Drop.

    I miejsce w konkursie - "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas I-III

    Wysłuchaj: TUTAJ

II miejsce w konkursie "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas I-III

    Wysłuchaj: TUTAJ

III miejsce w konkursie "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas IV-VIII

    Wysłuchaj: TUTAJ


W dniu 23.10.2020 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie oraz rozdanie nagród ze szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach udziału w projekcie NBP „Polski ZŁOTY ma sto lat ”.
Konkursy miały na celu poszerzenie zainteresowania uczniów historią Polskiego Złotego oraz zwrócenie uwagi na polską walutę i jej znaczenie.
Laureaci konkursów:

Szkolny Konkurs „Polski ZŁOTY w muzyce” :
1 miejsce - Oskar Misiaszek
2 miejsce - Nycek Natalia
3 miejsce - Wolak Julia
I nagroda: powerbank i gra planszowa „Polski Biznes”, II nagroda: gra planszowa "Polski Biznes", III nagroda: gra planszowa "Polski Biznes".

Szkolny Konkurs Informatyczny „Polski ZŁOTY ma sto lat”:
1 miejsce - Strzelczyk

2 miejsce - Michalik Maja
3 miejsce - Krawczyk Wiktoria
I nagroda: powerbank i gra planszowa „Polski Biznes”, II nagroda: powerbank i gra planszowa "Polski Biznes", III nagroda: gra planszowa "Polski Biznes"

Internetowy quiz "Polski ZŁOTY ma sto lat!" o tytuł mistrza wiedzy o „Polskim Złotym”:
1 miejsce - Martyna Gryga
2 miejsce - Kacper Działo
3 miejsce - Franciszek Jaszcz
Nagrody to powerbanki oraz dyplom „Mistrza wiedzy o Polskim Złotym”
W dniu 23.10.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej odbyła się gra questingowa
    "Nasz polski Złoty" w ramach udziału szkoły w projekcie "Polski ZŁOTY ma sto lat".
    Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki, zadania matematyczne i układali puzzle.
    Każdy uczeń w nagrodę otrzymał skarbonkę i długopis z napisem "Polski ZŁOTY ma sto lat!".

    Obejrzyj zmagania uczestników: TUTAJ


Wystawa "Polski ZŁOTY ma sto lat!" dla uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej

    Zwiedzanie wystawy: TUTAJ


    Akcja charytatywna dla Afryki „Opatrunek na ratunek”

    W dniach od 20 października do 10 listopada 2020 r. w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek” Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Jak zwykle nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się otwartością i ogromnym sercem na potrzeby innych, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. W akcji udało się zebrać duże ilości opatrunków, bandaży, plastrów, waty, rękawiczek jednorazowych itd. Wszystkie dary zostały wysłane kurierem do Fundacji skąd mają zostać przekazane do misyjnych szpitali  w Afryce. Dziękujemy wszystkim darczyńcom-Szkolne Koło Wolontariatu. (M. M.)

Jeden człowiek nie zmieni świata. Pomagając sobie nawzajem może uda się nam zmienić świat jednego człowieka?


    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W RZEMIENIU

    Film do obejrzenia kliknij: TUTAJ


    Jesienne inspiracje.

    Jesień to najlepszy czas na wykonanie figurek z kasztanów i żołędzi. Skarby znalezione w czasie jesiennego spaceru posłużyły uczniom klasy drugiej do wyczarowania  ulubionych zwierzątek  i ludzików. Ponadto z kolorowych liści zostały wykonane  jesienne okulary. Wykonane prace są dowodem dziecięcych zdolności plastycznych. (M. Z.)
    "W krainie baśniowej piosenki"

    Uczeń naszej szkoły z klasy I Jakub Sawuła zdobył wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu        "W krainie baśniowej piosenki" w kategorii 7-10 lat. Serdecznie gratulujemy Twojego sukcesu Kubusiu.


    Film z występu Jakuba możemy zobaczyć: TUTAJ


    Kreatywne zajęcia świetlicowe pod opieką K. Kolis i p. G.Niziołek - Zaręba


    Więcej kliknij: TUTAJ


    Pasowanie na ucznia - 30.10.2020r.    W dniu 30.10.2020r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu miało miejsce PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I. W tym szczególnym dniu pierwszoklasiści przygotowani pod czujnym okiem p. Anety Opieli zaprezentowali piękne wiersze, piosenki jak również fantastyczny układ taneczny. Uczniowie swoim zachowaniem i występem udowodnili, że zasłużyli na przyjęcie do społeczności szkolnej. Od dzisiejszego dnia uczniowie kl. I są pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej w Rzemieniu.

    Zdjęcia w galerii


    Barwy jesieni ....    Na straganie ...

Dzieci z klasy II zaprezentowały inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. ,,Na straganie”. Jest to znany wiersz o warzywach pojawiających się codziennie na naszych stołach. Uczniowie wykonali piękne kukiełki i bez problemu wcielili się w role warzyw. Po przedstawieniu omówili  zasady zdrowego odżywiania. (M. Z.)


    Dzień Edukacji Narodowej - 09.10.2020r.
    Kolorowe różańce


    Więcej kliknij: TUTAJ   


    "Ludzie listy piszą ..." - 09.10.2020r. (Dzień Pisania Listów)    Konkurs plastyczno - fotograficzny - 08.10.2020r.

    Uczniowie klas II i III przygotowali prace plastyczne na konkurs "Odkrywamy piękno LGD PROWENT". Prace przedstawiają ciekawe miejsca i zakątki naszej gminy, charakterystyczną architekturę i malownicze krajobrazy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada. Liczymy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdobędą w tym konkursie wiele atrakcyjnych nagród. Trzymamy za nich kciuki! (M. D.)  Uwaga ! Uwaga ! Uwaga! - 08.10.2020r.

    Ważna informacja dla rodziców i uczniów:

    Dyrektor Szkoły; Lidia Jemioło-Proczek:

Dzień dobry,
drodzy rodzice ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną w szkole oraz w oczekiwaniu na decyzję dot. dalszej pracy placówki Zarządzeniem
Nr 12/2020 dyrektora w dniu jutrzejszym tj. 09.10.2020r. lekcje zostają skrócone do 30 min. każda. Świetlica w dniu jutrzejszym funkcjonuje w zwykłych godzinach.

    Natomiast dni: 12,13,14 października 2020r. tj. poniedziałek, wtorek, środa są dniami ustawowo wolnymi od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Rzemieniu (Dz. U. 2017 poz. 1603 z póź. zm. § 5 pkt.1 ust.1 oraz KN Dz. U. 2019 poz. 2215 art. 74).
    Ze względu na ww. sytuację proszę aby rodzice uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną zorganizowali opiekę nad dziećmi ww. dniach ponieważ zajęcia na świetlicy również zostają zawieszone do 14.10.2020r. włącznie.

   
Z poważaniem
     Lidia Jemioło-Proczek

 


    Uwaga ! Uwaga ! Uwaga! - 04.10.2020r.

    Ważna informacja dla rodziców i uczniów:

    Dyrektor Szkoły; Lidia Jemioło-Proczek:

    Informuję, że w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną oraz utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań w powiecie mieleckim (strefa żółta) oraz, co z przykrością muszę stwierdzić, nie przestrzeganiem zasad zachowania dystansu społecznego jak i noszenia maseczek ochronnych przez rodziców uczniów, budynek szkoły od dnia 05.10.2020r. (tj. poniedziałek) będzie zamknięty na klucz.

    Rano uczniowie będą wpuszczani do budynku przez wyznaczonych pracowników obsługi.
    Rodziców proszę o odbieranie młodszych dzieci przed budynkiem szkoły.       
    Uczniowie będą wypuszczani przez wyznaczonego pracownika bezpośrednio po zakończonych zajęciach zgodnie z planem lekcji.

    Ponadto informuję, że uczniowie z objawami przeziębienia będą odsyłani do domów, a młodsze dzieci, rodzice będą zobowiązani bezzwłocznie odebrać.

    Od wtorku 06.10.2020r. przy wejściu głównym zamontowany zostanie dzwonek, aby rodzice dzieci uczęszczających na świetlicę mogli je odbierać w pozostałych godzinach pracy świetlicy.


    Konkurs pięknego czytania - 02.10.2020r.

 

 

 

 

 

 

 

    2 października w Bibliotece Publicznej  w Rzemieniu odbył się klasowy konkurs pięknego czytania. Uczestnikami byli uczniowie klasy II. Dzieci czytały  fragmenty książki  „Dzieci z Bullerbyn”, przezabawnej opowieści o przygodach dzieci z pewnej maleńkiej, szwedzkiej wioski. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością bezbłędnego, płynnego czytania i pięknej intonacji. Jury w składzie: pani E. Bogdan i pan  N. Arciszewski przyznało miejsca:
     
I miejsce – Miriam Augustyn, Alicja Łagowska
      II miejsce –Olaf Mazur, Maksymilian Madej
      III miejsce-Antoni Hendzel, Maja Stępień

Wyróżnienia otrzymali: Julia Łucjan, Magdalena Piątek, Aleksander Helowicz, Izabela Kurgan. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji konkursowej.
Organizatorem konkursu była pani M. Zielińska oraz pan N. Arciszewski.
Nagrody ufundowała pani E. Bogdan.

    Zdjęcia w galerii


    Na bazarku ... - 01.10.2020r.

,, Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy……co produkt lokalny mówi o sobie”

    Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przygotował  dla najmłodszych uczniów konkurs plastyczny pod hasłem,, Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy……co produkt lokalny mówi o sobie”. Celem konkursu jest promowanie podkarpackiego e-bazarku, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenie ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego. Uczniowie klasy II oraz uczennica kl. III Oliwia Leś wzięli udział w tym konkursie. Dziękujemy za wykonanie ciekawych prac. Czekamy na wyniki konkursu. (M. Z.)


    30 września w klasie VII


         30 września 2020r. uczniowie klasy VII obchodzili na wesoło Dzień Chłopaka. Dziewczęta razem z panią wychowawczynią przygotowały na tę okoliczność konkursy zręcznościowe dla męskiej części klasy. Ich celem było wyłonienie Super Chłopaka kl. VII, który dobrze szyje, zna marki samochodów i jest wysportowany. Najlepszym chłopcem okazał się Bartosz Ziomek, który zasłużył sobie na miano i dyplom dla Super Chłopaka. Kolejne miejsca przypadły Kubie Harli i Damianowi Kulikowi. Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkich chłopców dziewczynki nagrodziły oklaskami i słodkościami. Nie zabrakło również gorących życzeń. Celem lekcji wychowawczej była integracja klasy, wskazanie zasad udanego spotkania towarzyskiego i wspólna zabawa. (M. M.)


    Dzień Chłopaka - 30.09.2020r.

    Dzień Chłopaka i Szkolny Dzień Krawata
Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego dzisiaj życzą Dziewczyny!
Akcja Samorządu Uczniowskiego SP Rzemień 

 

 

 


    Więcej zdjęć: KLIKNIJ !


    Przypominamy !!!

 

 

Przypominamy o obowiązku pozostawienia dziecka w domu, jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie. Prosimy o rozsądne podejmowanie decyzji i rozwagę, ponieważ od jednego przypadku zależy praca całej placówki i możliwość nauki stacjonarnej dla wszystkich uczniów. Kilkudniowa nieobecność dziecka na pewno nie zaważy na jego edukacji, a może utrzymać stabilną sytuację całej szkoły. Odsyłamy rodziców i opiekunów prawnych naszych podopiecznych raz jeszcze do Procedur Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu wprowadzonych w związku z Covid-19.


    Wybory do SU - 25.09.2020r.    Dnia 25 września w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 1-8 mogli oddać głos na jednego kandydata z dziewięciu zgłoszonych. Po podliczeniu głosów przez Komisję Wyborczą (Karolina Niedbała, Wiktoria Krupa i Oskar Leś - z klasy VIII) Przewodniczącą SU została Emilia Augustyn z klasy VIII (72% głosów), Zastępcą Robert Jemioło, kl. VIII, Skarbnikiem: Oliwia Czachor, kl. VI.
    W skład SU wchodzą pozostali kandydaci: Wiktoria Rusin, kl. V; Kacper Działo, kl. V; Maja Michalik, kl. VI; Kinga Rusin, kl. VII; Emilia Krawczyk, kl. VII; Martyna Gryga, kl. IV; Piotr Kluz, kl. IV.   


    Dziękujemy! - 24.09.2020r.

    Dziękujemy bardzo uczennicy klasy IV Gabrysi Krasoń i jej mamie za podarowanie kredek na świetlicę szkolną oraz uczniowi klasy IV Karolowi Moździochowi i jego babci za podarowanie eksponatów do pracowni biologicznej. Bardzo dziękujemy.


    Wizyta Policjanta! - 21.09.2020r.

    W dniu 21.09.2020r. naszych najmłodszych uczniów odwiedził Pan Dzielnicowy oraz Pani Policjantka. Pracownicy Posterunku Policji w Przecławiu zapoznali naszych najmłodszych uczniów z zasadami bezpieczeństwa w szkole jak i w domu. Dziękujemy bardzo Panu Dzielnicowemu Mariuszowi Szczepanikowi za współpracę.


    Karta rowerowa - 24.09.2020r.

    V klasa pod czujnym okiem pana Narcyza Arciszewskiego przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie świetnie radzą sobie z jazdą na rowerach i znają obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Trzymamy za nich kciuki !!!


   Akcja - #sadziMY - 18.09.2020r.

    18 września 2020r. Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu wzięła udział w akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Pierwszą Damę. Dziękujemy Nadleśnictwu Tuszyma za otrzymane sadzonki drzew iglastych i liściastych, a klasie VIII za zaangażowanie w akcję.

    Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu Tuszyma, a szczególnie panom Andrzejowi Kochmańskiemu i Arturowi Święchowi za przekazanie sadzonek drzew, które klasa VIII zasadziła na terenie szkoły. Mamy nadzieję, że teren wokół szkoły staje się coraz piękniejszy, a uczniowie klasy VIII będą kiedyś mogli jako dorośli ludzie powspominać, że to właśnie oni przyczynili się do upiększenia otoczenia swojej szkoły.

    Zdjęcia w galerii


    "Dzień Kropki" - 15.09.2020r.

    W dniu 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki.
    Akcja Samorządu Szkolnego SP Rzemień

    Zapraszamy do obejrzenia Galerii Selfie z Kropką - KLIKNIJ !!


    Uwaga Konkurs

W związku z trwającym od 1.09 do 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
    I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI - konkurs plastyczny
    II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII – konkurs fotograficzny
Więcej informacji o organizowanych konkursach na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.


    Narodowe Czytanie "Balladyny"

        https://www.facebook.com/100006103274139/posts/2737090229837726/

 


    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 01.09.2020r.

    Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było inne niż wszystkie dotychczas. Z powodu pandemii tylko uczniowie rozpoczynający naukę w klasie I spotkali się z Panią Dyrektor     Zdjęcia w galerii


    Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W RZEMIENIU.
W związku z pandemią COVID-19 inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w 3 turach:
8:30 - klasa V, II i III - z wychowawcami w klasach.
9:30 - klasa IV, VI - z wychowawcami w klasach oraz klasa I z jednym rodzicem na sali gimnastycznej z wychowawcą i dyrektorem.
10:15 - klasa VII i VIII - z wychowawcami w klasach.

Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego proboszczowie parafii Dobrynin i Rzochów proponują:
Kościół w Dobryninie - godz. 18:00 - 31.08.2020r. lub 10:00 - 01.09.2020r.
Kościół w Rzochowie - godz. 8:00 - 01.09.2020r.
Prosimy aby uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach lub przyłbicach.
Uczniowie, którzy nie posiadają jeszcze darmowych podręczników proszeni są o przyniesienie toreb, aby je wziąć.

    Informacja ... - 28.08.2020r.

    W związku z pandemią COVID-19 kontakt rodziców z sekretariatem szkoły, nauczycielami i dyrektorem w roku szkolnym 2020/2021 (zgodnie z wytycznymi MEN i GIS) odbywać się będzie głównie drogą elektroniczną (e-mail, dziennik elektroniczny) lub drogą telefoniczną. W wyjątkowych przypadkach, po ustaleniu terminu będą odbywać się spotkania bezpośrednie z danym pracownikiem szkoły.

E-mail szkoły: [email protected]
Tel.: 17 774 81 29


    Bezpieczny powrót - 26.08.2020r.


    Dziękujemy .... - 25.08.2020r.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu składa serdeczne podziękowania firmie SIEROSŁAWSKI GROUP za nieodpłatne przekazanie 140 szt. przyłbic ochronnych. Dziękujemy za okazane wsparcie, którym przyczyniliście się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszych uczniów i pracowników.


    Procedury ...

PROCEDURY ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA

W Szkole  PODSTAWOWEJ

IM. MARII DĄBROWSKIEJ

W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM COVID – 19

Kliknij; pobierz, przeczytaj


    Informacja dla rodziców uczniów klasy I - 11.08.2020r.

    Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2020/2021:
     Zeszyt w wąską linie -16 kartek, 2 zeszyty w kratkę -16 kartek, zeszyt do religii – w kratkę,
linijka, klej, ołówek, kredki ołówkowe i pastele, nożyczki, 2 teczki biurowe, blok techniczny biały,  blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy biały, papier kolorowy, plastelina i podkładka, farby plakatowe, pędzel i kubek na wodę, patyczki do liczenia.
    Poza tym: box śniadaniowy, strój gimnastyczny: bawełniana koszulka, szorty bez dekoracyjnych elementów takich jak zamki błyskawiczne, cekiny itp. - wszystko w materiałowym worku, obuwie sportowe z białymi podeszwami w materiałowym worku, szczoteczka do zębów – potrzebna podczas przeprowadzanej fluoryzacji.

Proszę przygotować dla dzieci kartoniki z bloku technicznego o wymiarach 5 cm x 2 cm w następujących kolorach:
• 10 kartoników białych
• 10 kartoników niebieskich
• 10 kartoników czerwonych
Kartoniki zapakować w kopertę
WSZYSTKIE MATERIAŁY UCZNIOWSKIE I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU

 


 

Aktualności 2019/2020

 


    Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VIII - 26.06.2020r.

Drodzy Absolwenci 2020 - idźcie zmieniać świat na lepsze !
                                   
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
                                            Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej
w Rzemieniu.

    "Nasza klasa" - Pożegnanie klasy VIII - https://youtu.be/HTPJWXTZrY0

    Zdjęcia w galerii


    Bezpieczne wakacje - 23.06.2020r.

    Uczniowie klasy I  zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Wykonali prace plastyczne obrazujące jak rozważnie korzystać z kąpielisk. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. To nam zapewni bezpieczeństwo. Z kolei uczniowie kl. IV wykonali na technice znaki związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. (M. Z.)

 

 

 

 

 

 

 

     Zdjęcia w galerii


    "Totus Tuus Maryjo z Zawadzkiego Wzgórza" - czerwiec 2020r.

     Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Julia Wolak z kl. V zdobyła I miejsce w konkursie "Totus Tuus Maryjo z Zawadzkiego Wzgórza" współorganizowany przez szkołę, parafię oraz Wójta Gminy Dębica pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji 100-lecia koronacji Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie oraz 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy uczennicy i dziękujemy rodzicom za współpracę.  

 

 

 

 

 


    Dzień taty ... - 23.06.2020r.

    Dla kochanego taty ....

   
23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne laurki z życzeniami

    Najdroższy Tato, 
    w dniu Twego święta
    pragnę podziękować Ci za to,
    że po prostu jesteś przy mnie.
    Towarzyszysz mi
    w chwilach szczęścia i wtedy,
    gdy potrzebuję Twej ojcowskiej rady.

Kochany Tato!
W tym szczególnym dniu pragnę życzyć Ci wszystkiego najlepszego. Chcę wyrazić Ci moją wdzięczność, miłość i szacunek
. (M. Z.)

 

 

 

     Zdjęcia w galerii


    Zakończenie roku szkolnego - 18.06.2020r.

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2019/2020
w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu
w dniu 26 czerwca 2020r.

9.00 – klasa I – w sali nr 8 – tylko z wychowawcą

9.30 – klasa II – w sali nr 2 – tylko z wychowawcą

                10.00 – klasa III – w sali nr 3 –  z wychowawcą i dyrektorem

10.30 – klasa IV– w sali nr 8 – tylko z wychowawcą

11.00 – klasa V – w sali nr 3 – tylko z wychowawcą

11.30 – klasa VI – w sali nr 6 – tylko z wychowawcą

12.00 – klasa VII – w sali nr 2 – tylko z wychowawcą

12.30 – klasa VIII – sala gimnastyczna– z wychowawcą, dyrektorem i nauczycielami uczącymi w oddziale.

    Ze względu na zagrożenie wystąpienia Covid-19 poszczególne klasy będą w dniu zakończenia roku szkolnego miały możliwość pożegnania się na czas wakacji tylko z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych, z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministra Zdrowia (maseczki, dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, obowiązkowy pomiar temperatury ciała).
    Numery sal odpowiadają klasom do których są przypisane np. sala nr 8 to sala klasy ósmej , sala nr 3 to sala klasy trzeciej itd.
    Możliwość zabrania rzeczy pozostawionych przez uczniów w klasach i szatni będzie podczas zwrotu podręczników i książek do biblioteki wg. harmonogramu umieszczonego na stronie internetowej szkoły.


Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych
Rok szkolny 2019/2020

Data

Kto i co?

Godzina

19.06.2020r.

klasa VIII zwraca podręczniki i wypożyczone książki

8.15 – 9.15

klasa I zwraca podręczniki

9.15 – 10.15

klasa VI zwraca podręczniki

10.15 – 11.15

22.06.2020r.

klasa II zwraca podręczniki

8.15 – 9.15

klasa V zwraca podręczniki
i pobiera do klasy VI

9.15 – 10.15

23.06.2020r.

klasa VII zwraca podręczniki
i pobiera podręczniki do klasy VIII

8.15 – 9.15

klasa III zwraca podręczniki

9.15 – 10. 15

24.06.2020r.

klasa IV zwraca podręczniki
i pobiera podręczniki do klasy V

8.15 – 9.15

    Zwracamy tylko pełne komplety, tylko książki – ćwiczenia zostają u ucznia.
Do biblioteki wchodzimy od strony kuchni, pojedynczo, dezynfekujemy ręce, mamy założoną maseczkę.
    Klasy I, IV, VII  na rok szklony 2020/2021 – zestawy podręczników otrzymają  we wrześniu.
Klasie VIII przypominam o zwrocie wypożyczonych książek.


    Świat z lotu ptaka ... - 14.06.2020r.

    Uczniowie klasy I w ramach realizacji bloku tematycznego ,,Świat z lotu ptaka” zapoznali się  z elementami budowy ptaków umożliwiającymi   latanie. Następnie wykonali przestrzenne prace plastyczne. Każdy według własnego pomysłu  złożył z papieru  i pięknie ozdobił wybranego ptaka.
 (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


   To trzeba przeczytać i zapamiętać !!! - 09.06.2020r.

O czym powinna pamiętać klasa VIII !

A egzamin już! - 16, 17, 18.06 2020r.


   Szkoła w Rzemieniu zaprasza - 03.06.2020r.

    Chcesz widzieć i wiedzieć więcej pobierz  - FOLDER - Rzemień


    Konsultacje dla uczniów kl. IV - VIII - 2905.2020r.


    Dla wszystkich Mam w dniu ich święta. Wykonawca - Kinga Rusin kl. VI


    Uwaga - zmiana terminu wycieczki do Pragi!

 


    Dzień Mamy - 25.05.2020r.

    Dla wszystkich Mam - za wczoraj, dziś i jutro ..

 


    Konsultacje dla klasy VIII - 25.05.2020r.

Od poniedziałku 25.05. uczniowie klasy VIII będą mogli skorzystać w szkole z konsultacji z nauczycielem j. polskiego, j. angielskiego, matematyki.
Nauczanie zdalne będzie nadal odbywać na dotychczasowych zasadach.

HARMONOGRAM KONSULTACJI Z NAUCZYCIELEM

J. polski (p. A. Łazarz): poniedziałek 10.00-13.00, piątek: 10.00-13.00

Matematyka (p. E. Zatorska): wtorek 8.00-11.00, czwartek 8.00-11.00

J. angielski (p. M. Malicka): środa 9.00-12.00, piątek 9.00-12.00

Na konsultacje należny zapisywać się najpóźniej dzień wcześniej u konkretnego nauczyciela wysyłając informację poprzez "wiadomości" w e-dzienniku, Messenger lub w e-mailu. Nauczyciel ustali dzień i godzinę spotkania wysyłając informację do ucznia i rodzica/opiekuna prawnego.

NIE PRZYCHODZIMY DO SZKOŁY BEZ WCZEŚNIEJSZEGO UMÓWIENIA SIĘ Z NAUCZYCIELEM

W związku z istniejącą pandemią bezpośrednie spotkanie z nauczycielem będzie się odbywać według obowiązujących procedur:

- w sali może jednocześnie przebywać max. czterech uczniów, dlatego na konsultacje należy wcześniej zapisywać się u konkretnego uczącego (p. Łazarz, p. Malickiej, p. Zatorskiej)
- nauczyciel wyznacza dzień i godzinę spotkania z daną osobą (jednocześnie z konsultacji może korzystać 1-4 osób). W przypadku większej ilości chętnych nauczyciel wyznaczy dla pozostałych inną godzinę spotkania.
- w sali uczniowie siedzą pojedynczo w oddzielnych ławkach, w odstępach 1,5-2m (max. 4 uczniów na salę)
- nie ma spacerowania po korytarzach szkolnych, zaglądania do innych sal, dotykania różnych przedmiotów
- każdorazowo po spotkaniu ławki, krzesełka, przedmioty z których korzystał uczeń będą dezynfekowane. Sale będą często wietrzone.
- po przyjściu do szkoły kierujemy się tylko i wyłącznie do sali wyznaczonej przez nauczyciela
- w budynku szkoły nie mogą przebywać osoby towarzyszące uczniowi
- po wejściu do szkoły uczniom zostanie zmierzona temperatura ciała, a następnie  należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się na ławeczce przy drzwiach wejściowych
- do szkoły wchodzimy w maseczkach
- po wyjściu ze szkoły lub powrocie do domu należy też zdezynfekować ręce


    Nauczanie zdalne - wychowanie fizyczne; 24.05.2020r.

    Nauczanie zdalne to nie tylko przedmioty ścisłe to również wychowanie fizyczne. Zajrzyjmy do galerii gdzie wszyscy chętni udostępnili zdjęcia ze swojej aktywności fizycznej podczas przymusowej nieobecności w szkole. Na foto powyżej uczennica klasy VIII - Sandra - ćwiczy pompki z obciążeniem, którym jest brat. (N. A.)

    Zdjęcia w galerii


    Kochanej mamusi - 23.05.2020r.

,,Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki”

    26 maja obchodzimy Święto Matki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali piękne laurki. W środku zostały zamieszczone życzenia. W ten sposób dzieci pragną wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Wszystkim mamom, z okazji ich święta życzymy samych pogodnych dni, pełnych uśmiechu i radości. Wielu spełnionych marzeń, radosnych wzruszeń i pociechy ze swoich dzieci. Niech każdego dnia radość rekompensuje Wam trud, który włożyłyście i wkładacie w wychowanie swoich pociech. (M. Z.)

 

 

 

 

 

     Zdjęcia w galerii


   Ankieta dla rodziców - 22.05.2020r.

    Prosimy o pobranie zamieszczonej poniżej ankiety, wypełnienie i przesłanie w formie załącznika na adres mailowy szkoły: [email protected]

Kliknij - ANKIETA


    W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania szkół w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa
w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu
w związku z wystąpieniem COVID-19

    Rodzicu:
 
                - pobierz, otwórz, przeczytaj!


 Jak prawidłowo nakładać rękawiczki:


    Eko-pojazdy klasy III

Eko-pojazd fajna sprawa
choć wiele pracy wymaga.
Plastik, karton, tektura
i gotowa piękna fura”.

Uczniowie zaprojektowali, pomajsterkowali i piękne eko-pojazdy wykonali.

    Uczniowie klasy III w ramach zajęć z edukacji technicznej wykonali niezwykle interesujące pojazdy. Celem zajęć było kształtowanie postaw ekologicznych oraz rozwijanie zainteresowania techniką łączenia ze sobą różnych elementów. Zajęcia nawiązywały do omawianych wcześniej zagadnień związanych z zasadami prawidłowego postępowania z odpadami. Do wykonania eko-pojazdów uczniowie wykorzystali materiały recyklingowe. Wykazali się dużą kreatywnością, estetyką wykonania oraz różnorodnością wykorzystanych materiałów do powtórnego przetworzenia. Dziękuję uczniom za zaangażowanie i pomoc rodziców w powstaniu ekologicznych pojazdów. (S. H.)

    Zdjęcia w galerii


 

Informacja dla rodziców klas I-III:


Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna- klasy I-III.
Organizacja zajęć w szkole podstawowej:
- Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo -wychowawczych.
- W grupie może przebywać do 12 uczniów.
-W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
- Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali.
-Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli)*.(Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higieniczno sanitarnych, - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują.)
-Z sali, w której przebywa grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
- W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m
(1 uczeń – 1 ławka szkolna). -Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
- Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
- Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
- Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.
- Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
- Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
- Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
- Należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.
- Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

ZGŁOSZEŃ PROSIMY DOKONYWAĆ POPRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY LUB TELEFONY KONTAKTOWE, KTÓRE PAŃSTWO POSIADAJĄ DO WYCHOWAWCÓW POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW DO DNIA 20 MAJA 2020R.


    100 - lecie urodzin św. Jana Pawła II

https://youtu.be/beYFu16Wp_A

 

    Zapraszamy do obejrzenia uroczystej Akademii z okazji 100 urodzin Papieża Polaka św. Jana Pawła II.
    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu wykonali w ramach katechez podarunki dla św. Jana Pawła II: tworzyli portrety z jego wizerunkiem , pisali samodzielnie wiersze, wzięli udział w konkursach religijnych. W montażu o św. Janie Pawle II możemy usłyszeć w ich wykonaniu: „Barkę”, „Sto Lat” ,„Czarną Madonnę” „Lolka”, „Wadowice”, czy „Nie zastąpi Ciebie nikt"- hymn, który powstał na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.
    W montażu o Świętym Janie Pawle II z okazji 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II udział wzięli uczniowie: Wiktoria Gazda , Julia Wolak ,Mateusz Majewski, Bartosz Kipa , Szymon Proczek , Dominika Bogdan ,Gabriela Gawryś , Miriam Augustyn , Szymon Haracz ,Gabriela Krasoń ,Amelia Mieszkowska, Patryk Madej , Marcin Gawryś , Maciej Gawryś, Michał Łagowski ,Emma Kwarta , Marcelina Więcek , Amelia Mieszkowska , Anna Ludwikowska , Martyna Gazda , Tobiasz Olszewski , Kinga Rusin – śpiew hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał na 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II.
    Podarunki dla Św. Jana Pawła II wykonali: Franciszek Jaszcz i Henryk Jaszcz, Natalia Nycek, Kacper Działo, Maja Michalik, Martyna Więcek, Bartosz Strzelczyk, Zuzanna Ludwikowska, Maciej Gawryś, Gabriela Ludwikowska, Ala Łagowska, Amelia Mieszkowska, Martyna Gazda, Julia Wolak, Michał Łagowski, Mateusz Majewski, Julia Wolak, Maciej Gawryś, Marcin Gawryś, Wiktoria Gazda.

Dziękujemy uczniom, opiekunom i rodzicom za zaangażowanie.  


    Warto przeczytać - 16.05.2020r.

    https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

    https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowe-wytyczne-dla-dyrektorow-i-nauczycieli-opieka-uczniow-klas-1-3-i-organizacja-konsultacji-na-terenie-szkoly


   Konkurs biblioteczny (foto) - 13.05.2020r.

    Wszystkich zainteresowanych konkursem fotograficznym odsyłam do zamieszczonego linku, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje; proszę zapoznać się z regulaminem, załącznikami do regulaminu i warunkami uczestnictwa - chętnym życzę powodzenia i zapraszam do przedstawienia swoich prac na szkolnej stronie.. (N. A.)

https://www.facebook.com/344973249635850/posts/676158939850611/


    Klasa IV przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową - 13.05.2020r.

    Uczniowie klasy IV w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową poznali rodzaje skrzyżowań. Przypomnieli sobie też zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykonali makiety skrzyżowań i zaprojektowali ciekawe pojazdy przyjazne środowisku. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Teatralne lalki - "W świecie wyobraźni" - 11.05.2020r.

    Zabawa w teatr rozwija spostrzegawczość i pamięć. Odgrywanie różnych ról wspiera rozwój mowy, ćwiczy poprawną dykcję. Bawienie się w teatr jest dla dziecka czymś naturalnym, gdyż ma ono naturalną skłonność do naśladowania i funkcjonowania pomiędzy fikcją i rzeczywistością. Uczniowie kl. I  w ramach realizacji bloku tematycznego- Bawimy się w teatr- przygotowali teatralne lalki, które posłużyły do zabawy w teatr w domowych warunkach. Natomiast po powrocie do szkoły zabawa odbędzie się w gronie kolegów i koleżanek. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Przyszła wiosna to widać, słychać i czuć!!!

Dookoła wiosna tak więc wychowankowie świetlicy w swoich ogródkach wyruszyli  z aparatami fotograficznymi w poszukiwaniu oznak budzącej się do życia przyrody. Paleta kolorów i barw, zapachy kwiatów, śpiew ptaków, krzewy pokryte zielenią i kwitnącymi kwiatami dają możliwość odpoczynku oraz przyjemnego spędzania przerwy w ramach zdalnego nauczania. Uczniowie Patryk Krupa kl. III, Szymon Haracz kl. IV i uczennice Emma Kwarta kl. II, Gabrysia Krasoń kl. III  przysłali swoje fotografie pełne magii płynącej z wiosennego klimatu, które urzekły p. K. Kolis, p. M. Malicką oraz p. N. Arciszewskiego -organizatorów świetlicowego konkursu fotograficznego pt: „Wiosna w moim ogródku” Dziękujemy zaangażowanym dzieciom i ich rodzicom a ukazując całej społeczności szkolnej piękne fotografie zachęcamy do wiosennego relaksu wśród pięknej przyrody. Pamiętajcie, zieleń uspokaja, działa pozytywnie na nasz organizm oraz regeneruje psychikę. (M. M.)

 

 


    Święto Konstytucji 3 Maja - 30.04.2020r.

    Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu stanęli na wysokości zadania i przygotowali zdalnie akademię. 
Zapraszamy do obejrzenia filmu
:

     


    Smaczne, zdrowe, kolorowe.

    W ramach zajęć z techniki  uczniowie kl.  V zapoznali się z Piramidą Zdrowego Żywienia. Następnie przygotowali  rożne owoce i warzywa, z których wykonali smaczne surówki i sałatki. Jednocześnie uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Inicjatywa Szkolnego Koła Wolontariatu 

       W miesiącu marcu z inicjatywy  Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzono zbiórkę środków czystości (mydła, pasty do zębów, szczotki) w ramach akcji humanitarnej na rzecz Afryki pt: "Kup Pan szczotkę" organizowanej przez Redemptoris Missio. Niestety pandemia koronawirusa przerwała tą szlachetną akcję, mimo to udało się zebrać pewną ilość potrzebnych środków. Z powodu zamknięcia granic naszego kraju i niemożliwości przesłania zebranych rzeczy do organizatora część środków tj. mydła zostały przekazane na rzecz pacjentów i personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bródnie w Warszawie. W tym trudnym czasie dla wszystkich Polaków środki te okazały się bardzo pomocne i niezbędne. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za przekazane dary.                              
    Opiekunem akcji na terenie szkoły była p. Małgorzata Malicka oraz przewodnicząca SU uczennica Emilia Augustyn z kl. VII. Wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne podziękowania m.in. Martynie i Wiktorii Gazda, Julii Łucjan, Olafowi Mazurowi i pozostałym darczyńcom
. (M. M.)


    Nauczanie zdalne - j. angielski

    Uczniowie kl. II w ramach zdalnego nauczania z języka angielskiego wykonali w domu piękne prace projektowe. Celem ich było zaprezentowanie ulubionego zwierzątka oraz opis  jego wyglądu i umiejętności. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia poznanego słownictwa, struktur gramatycznych oraz ekspresji twórczej i plastycznej. Prezentujemy prace Oliwki Leś, Gabrysi Ludwikowskiej oraz Marcina Świdra. (M. M.)    Z życia klasy II w okresie zdalnego nauczania

- poważnie i z przymrużeniem oka

    W czasie zdalnego nauczania, uczniowie klasy drugiej  doskonalą umiejętności, których będą potrzebować przez całe życie, w wielu codziennych działaniach i w wyjątkowych sytuacjach. Utrwalili już zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz numery alarmowe. Pozycję boczną - bezpieczną ćwiczyli na sobie, na osobach z  najbliższej rodziny, a nawet na ulubionych maskotkach. Kolejną bardzo przydatną umiejętnością, którą nabyli uczniowie podczas zdalnego nauczania jest przyszywanie guzików. Nawet chłopcy wywiązali się z tego zadania wzorowo. Niektórzy wykazali się dużą pomysłowością  podczas tej prozaicznej czynności.
    Poza tym uczniowie podejmowali wiele innych ciekawych inicjatyw i aktywności:

   Emka zaczęła prowadzić blog kulinarny i inspiruje do przygotowywania zdrowych, wartościowych śniadań, które są podstawą codziennej diety.
Martyna przygotowuje się do zawodów szachowych. Znalazła już sparingpartnera - swojego Dziadzia. Zgadnijcie kto wygrywa częściej?
   Paweł wyczarował z  pasków papieru pięknego królika, który stanowi ozdobę jego pokoju. Wkrótce rusza z produkcją papierowych królików na większą skalę.
Igor doskonali wykonywanie różnych akrobacji na trampolinie - wkrótce będzie reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskich zawodach akrobatycznych.
   Marcin trenuje strzały na bramkę. Trener polskiej reprezentacji Jerzy Brzęczek jest zachwycony jego formą. Najprawdopodobniej,  wkrótce dojdzie do transferu.
Basia zaczęła uprawiać kolarstwo szybkie na własnym podwórku - ma nadzieję na kwalifikacje do  Tour de Pologne.
   Oliwia przygotowuje się do międzynarodowego konkursu pianistycznego - przepięknie gra, więc ma szansę na wygraną.
Gabrysia doskonale opiekuje się swoimi pupilami, wybiera się na ogólnopolską wystawę najpiękniejszych królików. (M. D.)

    Zdjęcia w galerii


    Numery alarmowe ....

Dziecko powinno znać numery alarmowe.
   
Dzieci powinny wiedzieć w jakich sytuacjach dzwoni się na pogotowie czy do innych służb. Uczniowie klasy I zapoznali się z numerami alarmowymi. Następnie wykonali zawieszki i plakaty obrazujące ważne dla nich numery. Wykonaną pracę  umieścili w widocznym  miejscu w swoim pokoju. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Miło spędzamy czas wolny

    Uczniowie klasy I ciekawie spędzają czas wolny. Olek zajmuje się chomikiem. Większość miło spędza czas ze swoimi  sympatycznymi pieskami. W czasie ładnej pogody, a taka cały czas dopisuje dzieci obserwują oznaki wiosny oraz stawiają budowle z piasku. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Dzień Ziemi - 22.04.2020r.

    22 kwietnia obchodzimy święto ekologiczne - Dzień Ziemi. W związku z tym świętem dzieci z klasy I wykonały prace plastyczne, aby ukazać jak niezbędna jest dla nas nasza planeta i jak powinniśmy o nią dbać. (M. Z.)

Dbajmy o naszą planetę wszyscy razem!!!
„Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska”

    Zdjęcia w galerii


     Kontakt ze szkołą w czasie pandemii?

Wszystkich potrzebujących kontaktu ze szkołą, prosimy o wykorzystanie dziennika elektronicznego lub kontakt mailowy na adres:

sp_rzemien@interia.pl

 


    Wielkanoc 2020

Tak jak w Wielkanoc odradza się życie,
tak niech odradzają się Wasze nadzieje
i wiara w człowieka

Pełnych zdrowia, uśmiechu i życzliwości Świąt
życzą:
                                                           Dyrektor szkoły i nauczyciele


 01.04.2020r.

DRODZY UCZNIOWIE, POZDRAWIAMY - SERCEM Z WAMI!!!
WASI NAUCZYCIELE
    Zdalne lekcje !!! - Portal gov.pl

ZDALNE LEKCJE

 

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje


    Egzamin ósmoklasisty !!!

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów.
Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę:

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe

 

 


 

 


 

    Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna


 

    Szkoła zamknięta - jak dzieci mogą uczyć się w domu?

https://www.juniorowo.pl/szkola-zamknieta-jak-dzieci-moga-uczyc-sie-w-domu-20-internetowych-zrodel-wiedzy-ktore-mozesz-wykorzystac/
 


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone !!! Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak        i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

·         ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

·         zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

·         jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

·         przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

·         rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

·         śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

·         pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

·         przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

·         odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

Proszę RODZICÓW I UCZNIÓW o ciągłe śledzenie dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły oraz strony na portalu społecznościowym facebook.  Odpowiednie informacje są również wywieszone na tablicach ogłoszeń i drzwiach placówki.


    Uwaga - I N F O R M A C J A

    'Bieg po zdrowie"

    Realizując program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie” uczniowie kl. IV na zajęciach tworzyli tym razem rymowanki i prezentacje multimedialne o niepaleniu papierosów pod kierunkiem koordynatora pani Katarzyny Kolis.


    Konkurs wiedzy pożarniczej ...

    W ramach przygotowań do teoretycznego konkursu wiedzy pożarniczej i współpracy z OSP Rzemień dnia 4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rzemieniu, odbyło się kolejne spotkanie z mł. kpt. panem Piotrem Pszenicznym. W Spotkaniu uczestniczyli ucz kl. V, VI, VII, VIII. Spotkanie zorganizowała pani Katarzyna Kolis koordynator współpracy z OSP Rzemień. (K. K.)


    Klasowy Konkurs Ortograficzny - "Zimowe dyktando" - 10.03.2020r.

W dniu 06.03.2020 roku w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Ortograficzny pt. „Zimowe dyktando”. Celem konkursu było doskonalenie znajomości zasad ortograficznych i gramatycznych, kształtowanie umiejętności stosowania w praktyce poznanych zasad, doskonalenie poprawności pisania, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz motywowanie uczniów do kształtowania własnych umiejętności w zakresie ortografii i gramatyki. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Tematyka dyktanda nawiązywała do zimowej aury pogodowej, dokarmiania zwierząt i ptaków oraz zimowych aktywności i zabaw.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Konrad Kulig
II miejsce – Anna Buryło, Martyna Gryga
III miejsce – Michał Działo
Wyróżnienie – Filip Winiarz
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Laureatom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!


    Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Religijnej - 10.03.2020r.

Dnia 10 marca 2020r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Religijnej. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W komisji oceniającej Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Religijnej była pani dyrektor oraz pani bibliotekarka Elżbieta Bogdan w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Rzemieniu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Do następnego etapu przeszli: Julia Wolak, Maja Michalik, Emma Kwarta, Gabriela Ludwikowska, Kinga Rusin. Serdecznie Gratulujemy! Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Religijnej przygotowała pani Katarzyna Kolis

     Zdjęcia w galerii


    Świetliczaki budzą wiosnę - 06.03.2020r. 


    Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się wiele inspiracji na kreatywne prace plastyczne. W oczekiwaniu na wiosnę grupa dzieci uczęszczających na świetlicę pod opieką p. M. Malickiej została zaproszona przez pracownika Biblioteki Publicznej  w Rzemieniu p. Elżbietę Bogdan do udziału w zajęciach plastycznych o tematyce wiosennej. Dzieci chętnie przystąpiły do tworzenia, wycinania, klejenia i twórczego eksperymentowania. W życzliwej i ciepłej atmosferze dziewczynki doskonaliły techniki plastyczne, posługiwanie się różnymi narzędziami i materiałami jednocześnie kształtowały umiejętności współpracy i pomagania sobie nawzajem. Młode artystki w swoich pracach łączyły fantazyjnie kolory, wykonując wazon z kwiatami z kolorowego papieru. Prace stały się ozdobą szkolnego korytarza. (M. M.)


    "Programista z Klasą"

    Projekt Programista z Klasą  to projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach  tego programu trzech nauczycieli naszej szkoły (Aneta Opiela, Marzenna Zielińska i Małgorzata Drop) wzięło udział  w zakończonych egzaminem 16 - godzinnych warsztatach "Szkolenie w zakresie programowania w środowisku Scratch dla nauczycieli i osób dorosłych". Przeszkoleni nauczyciele zrealizowali z uczniami 30 zajęć z wykorzystaniem programu Scratch, których celem było  zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie programowania. (M. D.)


    Rekrutacja na świetlicę szkolną - 02.03.2020r.

Szanowni Rodzice!

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej

w Rzemieniu informuje, że rekrutacja dzieci na świetlicę szkolną

Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się w dniach

od 04.03.2020r. do 18.03.2020r.
Wnioski należy pobrać i składać w sekretariacie szkoły.

Wniosek na świetlicę 2020 - 2021 (do pobrania)
 


    Uwaga rodzice !!! - 28.02.2020r.


   "Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" - 01.03.2020r.    Pasowanie na czytelnika - 28.02.2020r.

    28.02.2020r. w Bibliotece Publicznej  odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelników. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki.
   W części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów pojawili się na scenie bohaterowie bajek i baśni. Uczniowie doskonale poradzili sobie z bajkowymi zagadkami. Następnie pan N. Arciszewski  zapoznał uczniów   z regulaminem biblioteki, a pani Elżbieta Bogdan opisała  kartę książki. Nowi czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, którego dokonała  pani dyrektor.
    Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy , zakładki i słodycze.
  Na tej uroczystości gościliśmy dzieci z przedszkola, które odwiedziły naszą placówkę w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice. Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód z bohaterami książek.
(M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Piłka siatkowa - 26.02.2020r.

    III miejsce w Półfinale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców w Woli Mieleckiej dnia 26.02.2020r. wywalczyła drużyna w składzie: Sebastian Dzieciuch, Dawid Kurgan, Robert Jemioło, Oskar Misiaszek, Sebastian Kopacz, Michał Gryga, Patryk Madej Kacper Ciejka i Kamil Jemioło. Gratulujemy !!!


    Akademia Bezpiecznego Puchatka - 24.02.2020r.

    Uczniowie klasy I uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci  w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzieci rozwiązały Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoła otrzymała Certyfikat,, Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie – dyplomy. (M. Z.)


    Rekrutacja - 24.02.2020r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej

w Rzemieniu informuje, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się w dniach

od 24.02.2020r. do 06.03.2020r.
Wnioski można pobrać poniżej lub w sekretariacie szkoły.

Proszę uzupełnić i dostarczyć do sekretariatu.


    Koniec karnawału - 20.02.2020r.


     Zdjęcia w galerii


    Walentynki 2020 - 14.02.2020r.

"Mamy dzisiaj walentynki,
święto chłopca i dziewczynki,
Tych co to się kochają,
No i sobie też ufają,
Dają sobie dziś prezenty,
Mówiąc przy tym to WALENTY!"

WESOŁYCH WALENTYNEK!
Samorząd Uczniowski SP Rzemień
    "Sprowokowani, zaczytani" - 13.02.2020r.

    Wychowanie do czytania to żmudna, wieloletnia praca. Powinna rozpocząć się jak najwcześniej.
Nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby.
   "Sprowokowani, zaczytani" to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klasy drugiej - realizowany w I semestrze roku szkolnego 2019/2020.
    Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie nawyku czytania u najmłodszych dzieci. Uczniowie biorący udział w projekcie sami wybierali publikacje, które czytali. Następnie prezentowali treść przeczytanej lektury na forum klasy i odpowiadali na pytania nauczyciela dotyczące fabuły i przygód głównych bohaterów. Za każdą przeczytaną książkę dzieci otrzymywały sprawność czytelniczą - naklejkę, którą przyklejały na drzewku czytelniczym na klasowej tablicy.
    Dzisiaj najlepsi czytelnicy zostali uhonorowani wspaniałymi pucharami. Oto finaliści czytelniczej rywalizacji:
 I miejsce - Martyna Więcek, Emma Kwarta
 II miejsce - Barbara Buryło
 III miejsce - Oliwia Leś, Gabriela Ludwikowska
 IV miejsce - Paweł Sobusiak
    Projekt się zakończył, ale mamy nadzieję, że dzieci nadal będą czytać. Długie zimowe wieczory sprzyjają temu, aby usiąść w fotelu z gorącą herbatą i przenieść się w zaczarowany świat książki. Gratulujemy wszystkim sprowokowanym do czytania!


    Gminny turniej piłki siatkowej - 13.02.2020r.


    Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Rzemieniu wywalczyli dzisiaj I miejsce w Finale Gminnych Igrzysk w piłce siatkowej chłopców klas VII - VIII. Drużyna w składzie: Michał Gryga, Sebastian Kopacz, Oskar Misiaszek, Kamil Jemioło, Sebastian Dzieciuch, Dawid Kurgan i Patryk Madej spisali się na przysłowiowy medal, a w tym przypadku złoty medal.
Opiekunem grupy był Pan Narcyz Arciszewski. Gratulujemy !!!


    Już niedługo - WALENTYNKI !!! - 14.02.2020r.


    Dzień bezpiecznego Internetu - 11.02.2020r.    Bal karnawałowy - 04.02.2020r.
    4 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na którym harcowały klasy I - III. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami. Pojawili się piraci, rycerze, kowboje rodem z Dzikiego Zachodu, klauni, czarodzieje, wróżki, księżniczki, motyle, biedronki i różne inne postacie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo o humory uczestników balu zadbali animatorzy z firmy Animinek. Były konkursy z nagrodami, pociągi, korowody, pląsy i tańce w parach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i zintegrowała naszych milusińskich. Żal było opuszczać kolorową, wypełnioną muzyką salę balową.


   

    Zdjęcia w galerii


    „Bieg po zdrowie” - 04.02.2020r.

    Zajęcia plastyczno – techniczne w klasie IV w ramach Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie” przeprowadzone przez K. Kolis.


    Świetlica - 04.02.2020r.

    „Zimowy Bałwan” – Zabawa pastą do zębów na świetlicy szkolnej pod kierunkiem K. Kolis     Wizyta w przedszkolu - 03.02.2020r.

    W poniedziałek 3 lutego uczniowie klasy I wraz z wychowawcą udali się do Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądnęli piękne przedstawienie na podstawie baśni,, O dwunastu miesiącach”. Mali aktorzy  zostali nagrodzeni za swój występ gromkimi brawami. Podczas pobytu w przedszkolu towarzyszyła nam przyjazna i radosna atmosfera, która sprawiła, że dzieci z ochotą przyłączyły się do wspólnej , integracyjnej zabawy. Pani dyrektor wręczyła dzieciom słodycze i podziękowała za przybycie. (M. Z.)


    Dzień Babci i Dziadka - 31.01.2020r.    Zdjęcia w galerii


    Teatr - 09.01.2020r.

    9 stycznia 2020 r. klasy V - VII miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Inny chłopak” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Tytułowy bohater trafia do nowej szkoły. Ma problem z akceptacją wśród grupy rówieśniczej. August urodził się z poważną wadą rozwojową, która spowodowała poważne zniekształcenie jego twarzy. Spektakl uczy tolerancji. Przekonuje, że nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie


    „Dobra nowina! Przyjdźcie, dzieci!” - 29.12.2019r.

    W dniu 29 grudnia 2019 roku, po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzemieniu wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w Kolędzie Misyjnej w Parafii Dobrynin jak również w Parafii Rzochów. Hasło tegorocznej kolędy misyjnej brzmiało: „Dobra nowina! Przyjdźcie, dzieci!”. Dzięki zebranym środkom wspierane są między innymi szkoły, przedszkola, domy dla dzieci ulicy, a także programy dożywiania, opieki zdrowotnej i ochrony życia dla chorych, osieroconych i ofiar przemocy.
    Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną kolędę misyjną, a w szczególności dzieciom oraz ich opiekunom i organizatorom.


    Święta, Święta, Święta !!!

Świąt dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję na Nowy Rok życzą:

Dyrektor Szkoły i Nauczyciele


    Dzień Patrona i Jasełka - 20.12.2019r.
    Zdjęcia w galerii


    Mistrz pięknego pisania - październik-grudzień

Uczniowie klasy I wzięli udział w klasowym konkursie -,,Mistrz pięknego pisania”.
Konkurs rozpoczął się w październiku, a zakończył się w grudniu.

Celem konkursu było:

- propagowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,
- wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
Wyniki Klasowego Konkursu - "Mistrz pięknego pisania"

I miejsce – Alicja Łagowska, Miriam Augustyn
II miejsce – Julia Łucjan
III miejsce – Magdalena Piątek,  Maja Stępień, Oskar Krawczyk-Niziołek

 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (M. Z.)

 


GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

,, ZAPOBIEGAMY POŻAROM”

    19 grudnia odbyły się gminne  eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - ,,Zapobiegamy pożarom”.
Na szczebel powiatowy zakwalifikowały się prace z III i IV grupy wiekowej. Autorami prac są:
III grupa
Kacper Działo , Wiktoria Krawczyk, Patrycja Rak
IV grupa
Daria Krawczyk, Emilia Augustyn

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Koordynatorami  konkursu były pani M. Zielińska i  pani H. Wójtowicz. (M. Z.)


    Polski Zloty ma 100 lat - 17.12.2019r.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu w Banku Spółdzielczym w Przecławiu w ramach projektu Polski Złoty ma 100 lat. Dziękujemy Pani Prezes Krystynie Skowrońskiej za ciepłe przyjęcie i przybliżenie historii polskiego złotego.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Pachnący stroik - 18.12.2019r.

    Zdjęcia w galerii


    Anioły 2019

Konkurs plastyczny –,,Mój anioł bożonarodzeniowy”  oraz ,,Kartka świąteczna”
Uczniowie nasze szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym -,,Mój anioł bożonarodzeniowy”. Ponadto wykonali piękne kartki świąteczne.

Cele  konkursu to:
-kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży,
-prezentacja anioła bożonarodzeniowego jako elementu tradycji Świat Bożego Narodzenia,
- poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań.
20 grudnia zostały uroczyście wręczone nagrody za wykonanie prac konkursowych.
Wyniki przedstawiają się następująco:

 Aniołki bożonarodzeniowe
I miejsce
Amelia Sobusiak, Amelia Mieszkowska, Kacper Działo,  Maja Stępień, Alicja Łagowska, Antoni Hendzel, Gabriela Krasoń, Martyna Więcek, Szymon Proczek, Miriam Augustyn
II miejsce
Magdalena Piątek, Olaf Mazur, Julia Łucjan, Henryk Jaszcz ,Barbara Buryło, Martyna Gryga, Jakub Harla, Julia Wolak, Wiktoria Krawczyk,  Łucja Kwilas
III miejsce
Anna Buryło, Magdalena Więcek, Małgorzata Posłuszna, Daria Krawczyk, Oskar Leś, Hubert Hendzel, Maja Michalik, Bartek Strzelczyk, Szymon Haracz, Paweł Sobusiak, Emma Kwarta, Franciszek Jaszcz, Konrad Kulig
Kartki
Michał Łagowski, Alicja Łagowska, Wiktoria Krawczyk, Julia Wolak, Kacper Działo, Amelia Sobusiak

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania i pomysłowości. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    ,,Bajką do mnie mów” -  wojewódzki konkurs literacko – plastyczny

    Uczennica kl. V Julia Wolak brała udział w wojewódzkim konkursie literacko – plastycznym           - ,, Bajką do mnie mów”. Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL. Konkurs zakładał zgłoszenie jednej bajki i ilustracji. Julka otrzymała dyplom i książkę za udział w tym konkursie. Dziękujemy Julce za napisanie ciekawej bajki. (M. Z.)


    OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – ZAPOBIEGAMY POŻAROM

    Uczniowie klas I-VII wykonali  prace plastyczne do konkursu,, Zapobiegamy pożarom”. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo -gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.
    Autorami prac są: Miriam Augustyn, Emma Kwarta , Martyna Więcek,  Michał Działo, Magdalena Więcek, Kacper Działo, Wiktoria Rusin, Patrycja Rak,  Wiktoria Krawczyk, Kinga Rusin, Daria Krawczyk, Emilia Augustyn, Anna Ludwikowska. (M. Z.)


    Witaj Święty Mikołaju - 06.12.2019r.    Zdjęcia w galerii


    Wyjazd do skansenu - 05.12.2019r.

    5 grudnia klasy IV -VI wzięły udział w wycieczce do skansenu w Kolbuszowej. Podczas zajęć uczestnicy poznali zwyczaje wigilijne panujące u Lasowiaków i Rzeszowiaków. Zwiedziliśmy świątecznie zaaranżowaną chałupę z Markowej, wzięliśmy udział w warsztatach wykonywania ozdób choinkowych. Mieliśmy okazję lepić pierogi, które następnie degustowaliśmy w czasie wspólnej wieczerzy wigilijnej.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Gminny Turniej Mikołajkowy w piłce ręcznej - 04.12.2019r.

    W dniu 04.12.2019r. odbył się Gminny Turniej Mikołajkowy w piłce ręcznej pod patronatem Burmistrza Przecławia Pani Renaty Siembab. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce, a opiekunem zespołu była Pani Grażyna Niziołek - Zaręba. Gratulujemy!


Na podstawie analizy sprawozdań z badań próbek wody, pobranych w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 2 grudnia 2019 r. na stacji uzdatniania wody oraz w stałych punktach monitoringowych, dotyczących parametrów mikrobiologicznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu
informuje, że

dla miejscowości w gminie Przecław: Przecław, Rzemień, Błonie, Podole, Zaborcze,
Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór, Tuszyma i Kiełków oraz w gminie miejskiej

Mielec dla ul. Grabiowej i Kolejowej

JAKOŚĆ WODY ODPOWIADA OBOWIĄZUJĄCYM WYMAGANIOM
rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody
przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. poz. 2294).

Komunikat Nr 6 z dnia 4 grudnia 2019 r. zmienia komunikat Nr 5 z dnia 27 listopada 2019 r. oraz komunikat Nr 4 z dnia 25 listopada 2019 r. w sprawie jakości wody.

Woda nadaje się do spożycia dla mieszkańców.


    Andrzejki VI - VIII - 27.11.2019r.

    Zdjęcia w galerii


    Andrzejki I - III - 26.11.2019r.

” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

            Radość, uśmiech i wspólna zabawa - tymi słowami można opisać imprezę, na której bawiły się dzieci z  klas młodszych. 26 listopada br. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie. Zabawę poprowadzili doświadczeni animatorzy, którzy sprawili, że impreza na długo pozostanie w pamięci dzieci. Były zabawy  z chustą, gry z piłeczkami, tory przeszkód, żywa maskotka tańcząca razem z dziećmi, modelowane baloniki, bańki mydlane, prażona kukurydza i wata cukrowa. Był to kolorowy i wesoły czas spędzony z rówieśnikami. (M. D.)

    Zdjęcia w galerii


    Dzień pluszowego misia - 25.11.2019r.

    Obchody Dnia Pluszowego Misia na świetlicy szkolnej wraz z panią K. Kolis było dużo zabawy oraz ulubionych misiów.


    Wizyta strażaka - 14.11.2019r.

    W dniu 14 listopada 2014 r. wychowankowie świetlicy gościli  Prezesa Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzemieniu  – Pana Zbigniewa Kipę, który przybył z wizytą do naszej szkoły. Gość pojawił się w pełnym umundurowaniu i w nowo zakupionym wozie strażackim. Dzieci z wielkim zainteresowaniem mogły zapoznać się z zawartością super wozu strażackiego. Pan Zbigniew ciekawie wyjaśniał celowość każdego sprzętu, demonstrując jego działanie. Uczniowie z bliska mogli zobaczyć i podziwiać m.in. nowoczesny sprzęt hydrauliczny i gaśniczy. Największą radość sprawiła  możliwość wejścia do wnętrza pojazdu, w którym gość prezentował włączanie syreny, udzielanie komunikatów przez megafon. Każdy z uczniów chciał spróbować wszystkiego osobiście i dumnie pozował do zdjęcia. Serdecznie dziękujemy szczególnemu gościowi za możliwość zobaczenia  na żywo nowoczesnego sprzętu będącego na wyposażeniu OSP Rzemień. Na zakończenie wszyscy wychowankowie serdecznie pożegnali miłego gościa, który odjechał wraz z dumnym ze swojego taty synem Bartoszem Kipą uczniem kl. IV. (M. M.)    KONKURS RECYTATORSKI – "WIERSZE ZNANE I LUBIANE"

    19 listopada  odbył się w Bibliotece Publicznej w Rzemieniu konkurs recytatorski pt. ,,Wiersze znane i lubiane J. Brzechwy i J. Tuwima”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I – III. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości oraz wspólna zabawa. Zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły Pani Lidia Jemioło Proczek, Pani Elżbieta Bogdan i Pan Narcyz Arciszewski. Tak  przedstawia się lista laureatów i wyróżnionych:
  I miejsce - Alicja Łagowska, Emma Kwarta, Gabriela Ludwikowska, Martyna Więcek
  II miejsce - Olaf Mazur, Oliwia Leś, Julia Łucjan
  III miejsce- Magdalena Piątek , Maja Stępień, Maksymilian Madej ,Aleksander Helowicz
Wyróżnienia otrzymali: Miriam Augustyn, Antoni Hendzel, Franciszek Jaszcz, Oskar Krawczyk Niziołek, Barbara Buryło, Paweł Sobusiak, Anna Buryło, Magdalena Więcek, Martyna Gryga, Aleksandra Więcek, Małgorzata Posłuszna. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie oraz za perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty. Dziękujemy pani  Elżbiecie Bogdan  za współpracę i ufundowanie nagród. Koordynatorem konkursu była pani M. Zielińska.
(M. Z.)
     Zdjęcia w galerii


    Konkurs plastyczno- fotograficzny,, Obszar LGD PROWENT – dziedzictwo natury,
    kultury i tradycji” - 18.11.2019r.

    Organizatorem konkursu jest Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja „PROWENT” Lokalna Grupa Działania w Mielcu. Prace konkursowe przedstawiały ciekawe miejsce / zakątek obszaru LGD PROWENT, fragment charakterystycznej architektury, krajobrazu lub zachowań ludzkich związanych z wypoczynkiem, rekreacją, z tradycją i dawnymi zwyczajami. Uczniowie klas I- III wykonali różnymi technikami prace plastyczne. Wykonawcami  tych prac są: Oskar Krawczyk Niziołek, Aleksander Helowicz, Alicja Łagowska, Miriam Augustyn, Magdalena Piątek, Julia Łucjan, Maja Stępień, Antoni Hendzel, Oliwia Leś, Gabriela  Ludwikowska, Martyna Więcek, Barbara Buryło, Emma Kwarta, Paweł Sobusiak, Michał Jeżowski, Maciej Gawryś, Małgorzata Posłuszna, Oliwier Harla, Michał  Działo, Piotr Kluz, Filip Winiarz. Uczniowie  z klas IV-VIII wykonali zdjęcia wraz z zapisem elektronicznym na płycie CD. Autorzy zdjęć to: Julia Wolak – kl. V, Damian Kulik – kl. VI, Wiktor Augustyn, Emilia Augustyn, Oskar Leś, Wiktoria Krupa, Wiktoria Nycek,  Szymon Proczek, Karolina Lewandowska – kl. VII, Sandra Bogdan, Wiktoria Gazda – kl. VIII. (M. Z.)


    Zapraszamy - "Wiersze znane i lubiane" - 19.11.2019r.

Zapraszamy rodziców na konkurs recytatorski pt. "Wiersze znane i lubiane".
Konkurs odbędzie się 19.11.2019r o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej, która ma siedzibę w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu.

                      Zapraszają organizatorzy:  Wychowawcy klas I - III i opiekun biblioteki
Szkoły Podstawowej  w Rzemieniu oraz Biblioteka Publiczna w Rzemieniu.


    Karma dla mieszkańców schroniska - 15.11.2019r.


    "Kasztany i żołędzie zbieramy, leśne zwierzęta dokarmiamy!"- 13.11.2019r.

    13 listopada 2019 r. Szkoła Podstawowa w Rzemieniu podsumowała akcję "Kasztany i żołędzie zbieramy, leśne zwierzęta dokarmiamy!". Jak co roku we współpracy z Kołem Łowieckim "Łoś" z Mielca uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu postanowili zadbać o leśne zwierzęta, zbierając dla nich przysmaki jakimi są żołędzie i kasztany. Uczniowie zebrali w tym roku imponującą ilość pokarmu, bo aż 557 kg. Najbardziej aktywnymi uczniami w akcji byli: Emilia Krawczyk z kl. VI, która przyniosła 143 kg żołędzi i kasztanów, Kacper Działo z kl. IV - 118 kg, Mateusz Majewski z kl. VIII - 75 kg. Pozostali uczniowie to: Oskar Krawczyk - Niziołek, Olaf Mazur, Igor Marciniak, Martyna Gryga, Gabriela i Bartłomiej Dec, Daria i Wiktoria Krawczyk, Aleksandra i Marcelina Więcek. Cieszymy się faktem, że akcja rokrocznie jest podejmowana przez uczniów szkoły, ale przede wszystkim przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Uczniowie zostali nagrodzeni przez Prezesa koła Pana Kazimierza Flisa oraz Pana Zbigniewa Kipę. Nagrodami były vouchery do kina ufundowane przez Koło Łowieckie "Łoś" oraz plecaki i gadżety ufundowane przez firmę AVIVA - Wanda Jadach. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczniom.


    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Makiety jesiennego lasu - 12.11.2019r.


    Aleksander Helowicz, Magdalena Piątek i Piotr Kluz wykonali makiety jesiennego lasu. W pracach wykorzystano barwne liście, jesienne dary lasu, nie zabrakło również zgrabnych zwierzątek z materiałów przyrodniczych. Prace konkursowe zostały przekazane  na wystawę do Nadleśnictwa w Tuszymie. Serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknych makiet. (M. Z.)
    11 listopada to szczególna dla nas data ....

    08.11.2019 społeczność szkolna SP Rzemień świętowała 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas uroczystej akademii. Nasza Szkoła brała udział w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie #SzkołaDoHymnu to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyliśmy My i uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
    Mieliśmy również okazję zobaczyć jak uczniowie klasy VI wcielili się w najważniej osoby sceny politycznej XVIII wieku i odegrali obraz rozbiorów Rzeczypospolitej. Caryca Katarzyna II, władczyni Rosji, Fryderyk II, władca Prus i Józef II, cesarz Austrii rozerwali mapę Rzeczpospolitej na trzy części. Temu wszystkiemu przyglądał się król Rzeczpospolitej, Stanisław August Poniatowski, któremu odebrana została korona.
    Podczas akademii usłyszeliśmy wiersze i piosenki patriotyczne przez uczniów kasy V i VI oraz kilka utworów zagranych na pianinie przez uczennicę Julię Wolak. W ramach obchodów święta odzyskania niepodległości uczniowie klasy VII odwiedzili równie miejsce pamięci w Rzemieniu - Obelisk upamiętniający śmierć mieszkańców, zamordowanych przez hitlerowców, podczas II wojny światowej. Uczcili pomordowanych zapalając znicze i zawieszając wstążki biało-czerwone.

11 listopada to szczególna dla nas data. Tego dnia uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

    Zdjęcia w galerii


    Wyjazd na trampoliny - 06.11.2019r.

    6 listopada 2019r. klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Rzemieniu odwiedziły Jumpworld w Rzeszowie. Wyjazd miał na celu integrację zespołów klasowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie aktywnie spędzili czas, ucząc się współpracy i działania w grupie. Opiekunami i organizatorami wyjazdu były panie Grażyna Niziołek-Zaręba i Lidia Jemioło-Proczek.


    PRZEPISZ, PODARUJ WIERSZ - akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

    Akcję Fundacji im. Zbigniewa Herberta przeprowadziliśmy we współpracy z Biblioteką Publiczną, a wiersze przepisywali uczniowie kl. VIII z wychowawcą.
    IDEA:
             ,,Wierzymy, że gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję"


     PRZEPISZ, PODARUJ WIERSZ - akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

     Podaruj wiersz,,- to ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta. Patronem akcji jest Biblioteka Narodowa, a ambasadorami między innymi bibliotekarze. Uczniowie klasy VII odręcznie przepisywali dzisiaj wiersze, aby podarować je wybranej osobie. Intencją akcji jest budowanie sieci międzyludzkich relacji. Podarowanie wiersza jest jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni. Dziękujemy młodzieży kl. VII, oraz ich wych. Pani Edycie Zatorskiej, a także bibliotekarzowi szkolnemu, Panu Narcyzowi Arciszewskiemu, za współudział w naszej akcji.


    GRANT W WYSOKOŚCI 8340zł DLA SZKOŁY W RZEMIENIU!!!

    Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu zakwalifikowała się do konkursu grantowego organizowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach wydarzenia edukacyjnego pod hasłem: Polski ZŁOTY ma sto lat!
    Celem Konkursu jest uświadamianie, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie. Wyłonimy i dofinansujemy najciekawsze inicjatywy edukacyjne realizowane przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w formie wydarzenia popularyzującego wiedzę na temat złotego jako jednostki monetarnej ustanowionej w 1919 r. i funkcjonującej do dziś.
    Nasz projekt ma otrzymać grant w wysokości 8340 zł na realizację przedsięwzięć ujętych we wniosku na rzecz społeczności szkolnej.
    Termin realizacji projektu zaplanowany jest między 2 grudnia 2019 r. a 27 marca 2020 r. W ramach projektu zorganizowane będę min. takie działania jak:
    - Warsztaty edukacyjne "Dzieje złotego i jego wpływ na gospodarkę i pozycję Polski w świecie" ,
    - Wycieczka edukacyjna do Banku Spółdzielczego w Przecławiu,
    - Gra questingowa "Nasz polski Złoty" ,
   - Konkursy szkolne: plastyczny (plakat), muzyczny (prezentacja), wiedzy (interaktywny quiz), informatyczny (prezentacja multimedialna),
    -Stworzenie materiałów multimedialnych: prezentacje multimedialne i dokumentacje zdjęciowe,
    - Akcja informacyjna,
    -Wystawa "Polski ZŁOTY ma sto lat!".


    W Y C I E C Z K A !!!

    Zachęcamy do zapisów na wycieczkę Praga i Morawski Kras!!! Są jeszcze wolne miejsca!
Zapisy prowadzą wychowawcy klas V-VIII lub sekretariat szkoły. Zapraszamy na 3 niezapomniane dni wycieczki!!!


    Pamiętamy .... - 31.10.2019r.


    Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Dziewcząt - 30.10.2019r.

    III miejsce w Gminnym Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Dziewcząt wywalczyły nasze uczennice. Gratulujemy dziewczętom oraz opiekunowi pani Grażynie Niziołek-Zarębie. Brawo!!!


    "Wydajemy własną książkę" - "Ta, która przeżyła wojnę"

    Powiatowe wyróżnienie zdobyła nasza uczennica Oliwia Czachor w XIX edycji Powiatowego Konkursu "Wydajemy własną książkę" pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Pana Stanisława Lonczaka. Oliwia napisała książkę pt: "Ta, która przeżyła wojnę". Dziękujemy rodzicom za współpracę, uczennicy gratulujemy i liczymy na dalszą twórczość.


    Jak segregować śmieci? - 26.10.2019r.

    „Jak segregować śmieci:” papier, szkło, metal, plastik. Na świetlicy przeprowadzono pogadankę na temat segregowania śmieci. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne wraz z panią K. Kolis.

  


     "Ukochany jest posłany" - 26.10.2019r.

    Nawiązując do tygodnia misyjnego " Ukochany jest posłany " uczniowie wraz z Panią K. Kolis wykonywali różańce na lekcjach katechezy. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do odnawiania modlitwy różańcowej.

    Galeria zdjęć: TUTAJ


    „Bieg po zdrowie”

    Już w tym półroczu w kl. IV realizujemy Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie” wraz z koordynatorem panią Katarzyną Kolis. Oto fotorelacja z tych zajęć i prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy IV.

    Fotorelacja z zajęć - TUTAJ


    "Zanurzać się w ogrody rudej jesieni" - 25.10.2019r.

    W tegorocznym V konkursie recytatorskim "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" organizowanym przez Dom Kultury w Przecławiu naszą szkołę reprezentowali: Kacper Działo kl. IV, Martyna Gazda kl. VI, Emilia Krawczyk kl. VI, Łucja Kwilas kl. VI oraz Kinga Rusin kl. VI. Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce jesiennej. Wśród najlepszych znalazła się uczennica klasy VI Kinga Rusin, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!   


     "Szkoła Pamięta" - 25.10.2019r.

    25 października 2019r. w ramach akcji MEN "Szkoła Pamięta" uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu odwiedzili Obelisk postawiony w hołdzie pomordowanym w filii obozu zagłady w Pustkowie w Rzemieniu przez hitlerowców. Uczniowie uporządkowali miejsce pamięci oraz wysłuchali wspomnień o lokalnych bohaterach.


    Edukowanie poprzez wyjeżdżanie - 24.10.2019r.

    Klasa VII i VIII mogły poszerzyć swoją wiedzę  24 października 2019r. na wycieczce w Muzeum Przemysłu Naftowego i Górniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce i muzeum Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
   W muzeum przemysłu naftowego uczniowie poznali postać Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej. Poznali sposoby wydobycia nafty na powierzchnię ziemi, szerokie jej zastosowanie, skład chemiczny i właściwości. Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce została otwarta w 1854 roku przez Ignacego Łukasiewicza, Tytusa Trzecieskiego i Karola Klobassa-Zrenckiego i nadal działa.
    W muzeum Centrum Szkła w Krośnie klasy VII i VIII zobaczyły jak i z czego wytapia  się szkło. Mogli podziwiać misterną pracę pracowników huty szkła. Poznać różne formy zdobienia szklanych przedmiotów i wreszcie samodzielnie spróbować udekorować szklany talerzyk specjalnymi farbkami. Na koniec pomalowane talerze powędrowały do pieca aby utrwalić wzór. Każdy na pamiątkę wybił sobie szklany medal i zabrał swój talerzyk.
    Krótki czas wolny można było spędzić na malowniczym, skąpanym w ciepłym, jesiennym słońcu ryneczku Krosna- miasta szkła.
(E. Z.)

To co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy było również ciekawą lekcja historii i współczesności.

    Zdjęcia w galerii


    Turystyczny Szlak Dobrego Smaku z "Kobietami z Pomysłem"

    Turystyczny Szlak Dobrego Smaku z "Kobietami z Pomysłem".
Bardzo interesującą i sympatyczną wizytę złożyły 24 października 2019r. panie ze Stowarzyszenia "Kobiety z Pomysłem" w Szkole Podstawowej w Rzemieniu. Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z atrakcjami kulinarno - turystycznymi naszego regionu. Panie również przekazały dla uczniów gry i kolorowanki. Dziękujemy za wizytę i włączenie nas do projektu.

  


    Spotkanie z leśniczym - 24.10.2019r.

    W dniu 24.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole Pana leśniczego Artura Święcha, który pracuje w Nadleśnictwie Tuszyma. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas I-III ze specyfiką pracy leśniczego oraz podstawowym obowiązkiem, jakim jest dbanie o las.
    Uczniowie mogli uczestniczyć w pogadance edukacyjnej na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, budowy warstwowej lasu, roślinnością występującą w każdej warstwie oraz jej leśnymi mieszkańcami. Uczniowie z Panem leśniczym wymieniali gatunki drzew występujących w naszej okolicy oraz opisywali ich wygląd. Mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą sposobów przygotowania się zwierząt leśnych do zimy. Pan leśniczy przypomniał uczniom zasady zachowania się w lesie. W czasie ciekawej lekcji przyrody pan Artur udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci, dzieląc się ciekawostkami i swoją wiedzą.
    Uczniowie serdecznie podziękowali Panu leśniczemu za wizytę w naszej szkole oraz książki, które Pan podarował każdej klasie. Uczniowie wręczyli Panu Arturowi podziękowanie oraz drobny upominek. Zakończeniem zajęć były pamiątkowe fotografie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane informacje poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.


    "Zanurzać się w ogrody rudej jesieni" - 23.09.2019r.

    Wyróżnienia dla Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu!
    23 października 2019r., w przecławskim Domu Kultury, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Zanurzać się w ogrody rudej jesieni", w kategorii klas młodszych. W piątej edycji tego konkursu wzięło udział aż 42 recytatorów z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna entuzjastów recytacji w składzie: Maksymilian Madej, Julia Łucjan, Emma Kwarta, Martyna Więcek, Gabriela Ludwikowska, Oliwia Leś, Martyna Gryga, Aleksandra Więcek, Małgorzata Posłuszna i Gabriela Krasoń. Poziom rywalizacji był niezwykle wyrównany i bardzo wysoki. Jury po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników, wyłoniło laureatów oraz osoby wyróżnione.
    W szóstce najlepszych gminnych recytatorów znalazły się dwie nasze uczennice z klasy drugiej.
Wyróżnienia w piątej edycji konkursu otrzymały: Oliwia Leś za interpretację własnego wiersza oraz Gabriela Ludwikowska za interpretację wiersza pt. "Już jesień".
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Oliwce i Gabrysi. Życzymy dalszych recytatorskich sukcesów!
Wyróżnione przez jury uczennice przygotowała pani Małgorzata Drop.


    Wybitny uczeń - 21.10.2019r.

    Miło nam poinformować, że 21 października 2019r. w Urzędzie Miejskim w Przecławiu miało miejsce spotkanie laureatów Programu Stypendialnego Gminy Przecław „WYBITNY UCZEŃ”. Celem tego Programu jest wspieranie uzdolnionych uczniów, pobudzenie aktywności młodzieży szkolnej, pomoc w eliminowaniu barier ekonomicznych w dostępie do edukacji oraz motywowanie do osiągania sukcesów na niwie edukacyjnej, sportowej i artystycznej.
    W obecnej XVI edycji Programu Stypendialnego wyróżnione zostały 42 osoby z terenu gminy, a wśród nich znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu. Wyróżnieni uczniowie to: Sandra Bogdan, Julia Niedbała, Karolina Niedbała, Wiktoria Nycek. Gratulujemy uczennicom, nauczycielom opiekunom oraz rodzicom.


    Ognisko klasy I i II - 21.10.2019r.

    21 października uczniowie klasy I i II wzięli udział w integracyjnym ognisku przygotowanym na placu obok szkoły. Samodzielne upieczenie kiełbasek  dostarczyło wiele radości uczestnikom zabawy. Po zjedzonym posiłku dzieci korzystały z uroków jesiennej aury. Pogoda była wspaniała. Uczniowie ułożyli z barwnych liści piękne kompozycje jesienne. Brali  udział w konkursach i  konkurencjach sportowych. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, a atmosfera przyjazna i radosna. (M. Z.)


    Smacznie, zdrowo, kolorowo- witaminowo - 19.10.2019r.

    

    Na świetlicy szkolnej również o witaminach pamiętamy i smaczne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne sami wykonujemy i degustujemy. Świetliczaki wraz z panią Katarzyną Kolis.

    Fotorelacja z działań - TUTAJ


    Dzień Papieski w naszej szkole - 19.10.2019r.

    W związku z przypadającym w październiku Dniem Papieskim i hasłem: „ Wstańcie, chodźmy!” w naszej szkole wspominaliśmy Świętego Jana Pawła II. Uczniowie na katechezach i przebywający na świetlicy, wysłuchali pogadanki o Świętym Janie Pawle II, głosu Jana Pawła II i Jego ulubionych piosenek. Następnie sami pojedynczo i grupowo śpiewali najbardziej ulubione i znane piosenki Świętego Jana Pawła II : „Barkę”, „Wadowice” , „Lolek”. Na lekcjach religii wykonywali portrety świętego Papieża Jana Pawła II, tworzyli krzyżówki, prezentacje multimedialne , a na świetlicy oglądali film o Świętym Janie Pawle II i wykonali gazetkę o tym Świętym wraz z panią Katarzyną Kolis. Celem było wychowanie religijne i patriotyczne , wykorzystywanie technologii informatycznej, aby uczniowie pamiętali o Naszym wielkim Rodaku Świętym Janie Pawle II. (K. K.)

    Fotorelacja z działań klas IV - VIII - TUTAJ
    Fotorelacja z działań świetlicy i klas I - II - TUTAJ


    Konkurs recytatorski "Piękna jesień" w kl. III! - 15.10.2019r.

    W dniu 15 października 2019r. odbył się konkurs recytatorski o tematyce jesiennej. Uczniowie mogli zaprezentować wybrane przez siebie utwory lub utwory własnego autorstwa. Wszyscy wykazali się kreatywnością i sumiennie przygotowali się do konkursu. I miejsce zdobyła Gabriela Krasoń, II miejsce - Anna Buryło, III miejsce - Martyna Gryga. Przyznano również wyróżnienia następującym uczniom: Karolowi Moździochowi, Maciejowi Gawrysiowi, Konradowi Kuligowi, Marysi Kusek oraz Oliwierowi Harli. Organizatorem konkursu była wychowawczyni kl. III Pani Sylwia Helowicz.


    Dzień Edukacji Narodowej - 11.10.2019r.

    Zdjęcia w galerii


    Pasowanie na ucznia - 11.10.2019r.    11.10.2019 r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Starsi koledzy z klasy czwartej i piątej powitali pierwszoklasistów. Następnie dzieci zostały zaproszone do królestwa Kredkolandii, którym rządził król Kredkos wraz z małżonką. Dla dzieci zostały przygotowane zadania, których  wykonanie gwarantowało przyjęcie do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści błysnęli talentem i udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki  oraz tańczyły.  Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Pani dyrektor  ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej  im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Miriam Augustyn, Aleksander Helowicz, Henryk Jaszcz, Antoni Hendzel, Olaf Mazur, Alicja Łagowska,  Julia Łucjan, Oskar Krawczyk Niziołek, Maksymilian Madej,  Magdalena Piątek, Maja Stępień. Następnie  pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy  pasowania oraz książki. Dzieci otrzymały również upominki od swoich rodziców. W klasie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Wszystkim pierwszakom życzymy  wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.


     Zdjęcia w galerii


    Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej - "Piejo kury, piejo ...", - 10.10.2019r.    "Tuszymski Kur" - wywalczony przez Szkołę Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu.
10 października 2019r. uczennice Szkoły Podstawowej w Rzemieniu zdobyły I miejsce w V Gminnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej pt. "Bawimy się w stylu folk", którego celem jest kreowanie wrażliwości muzycznej i podtrzymywanie polskich tradycji. Zdobywając I miejsce w gminie, uczennice zdobyły główną nagrodę - Tuszymskiego Kura - który jest nagrodą przechodnią Gminnego Przeglądu Piosenki Biesiadnej, co roku organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszymie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rzemieniu w składzie: Kinga Rusin, Emilia Krawczyk i Martyna Gazda kl. VI oraz Wiktoria Rusin kl. IV, zaśpiewała dwa utwory: "Lipka" i "W moim ogródeczku". Uczennice do przeglądu przygotowała Pani Hiacynta Wójtowicz - nauczyciel muzyki. Dziewczętom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy!


    Zapotrzebowanie na świetlicę - 10.10.2019r.

    Zapotrzebowanie na zajęcia świetlicowe w dniu 14.10.2019r. prosimy zgłaszać do dnia 11.10.2019r. do godziny 1000 w sekretariacie szkoły.


    Światowy Dzień Uśmiechu - 04.10.2019r.


"Nigdy nie żałuj uśmiechu, bo uśmiech jest miarą duszy.
Gdy słowa nie pomogą uśmiech serce poruszy".
Dziś Światowy Dzień Uśmiechu! )
Wszystkim życzymy cudownego dnia i uśmiechu od ucha do ucha!

    Zdjęcia w galerii


   Ognisko - 02.10.2019r.

    2 października 2019 r. wychowankowie szkolnej świetlicy wraz z opiekunem p. M. Malicką uczestniczyli we wspólnej zabawie przy ognisku. W jesiennej aurze dzieci samodzielnie piekły kiełbaski i chleb, zmagając się z bijącym ciepłem i żarem. Chłopcom najbardziej smakował chleb, dziewczynki zaś starały się, aby nie przypalić zbytnio piekących się kiełbasek. Przy wspólnej degustacji było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kredę, którą rysował na asfalcie boiska szkolnego. Dziękujemy p. Dyrektor za możliwość korzystania z miejsca na ognisko oraz p. Witkowi za opiekę nad ogniskiem. (M. M.) 


     IMS - piłka nożna klasy VI i młodsi - 01.10.2019r.

Piąte miejsce to może nie sukces, ale chęć rywalizacji też się liczy.
    Drużyna w składzie: Wiktor Augustyn, Oskar Leś, Tobiasz Olszewski, Michał Kopacz, Bartek Strzelczyk, Konrad Kulig, Jakub Krupa, Oliwier Ciejka, Michał Wąchadło i Bartosz Ziomek.


    Dzień chłopaka w klasach I - III - 30.09.2019r.

    30 września obchodzony był w naszej  szkole Dzień Chłopaka. Każdy chłopiec w tym dniu wyglądał dostojnie. Wszyscy założyli krawaty. Dziewczynki z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania. Złożyły swoim kolegom życzenia, odśpiewały sto lat oraz wręczyły wspaniałe upominki. Wszyscy chłopcy bardzo się ucieszyli. Zdjęcia wykonane podczas tego dnia są miłym wspomnieniem tego wydarzenia. (M. Z.)


    Dzień krawata - 30.09.2019r.

    Dzień Chłopaka i Szkolny Dzień Krawata
   Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego dzisiaj życzą Dziewczyny!


    Sprzątanie "świata" - 27.09.2019r.

    Sprzątanie świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tą proekologiczną akcję obchodzoną we wrześniu włączyli się wychowankowie naszej szkolnej świetlicy wraz z opiekunem p. Małgorzatą Malicką. Przy ładnej i słonecznej pogodzie dzieci chętnie przystąpiły do porządkowania terenu wokół szkoły. Uczestnicy otrzymali foliowe worki oraz ochronne rękawiczki a następnie z zapałem tropili śmieci. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz zachęta do dbałości o środowisko naturalne terenu szkoły. (M. M.)


 

    Przewidywanie terminy zebrań rodziców:

28 listopada 2019r.
30 stycznia 2020r.
21 maja 2020r.   


    Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych ustalone w SP-Rzemień.

2 i 3 stycznia 2020r.
21, 22, 23 kwietnia - Egzamin ósmoklasisty
12 czerwca 2020r.
24 i 25 czerwca 2020r.   


    Grzybobranie?! - 26.09.2019r.

Bezpieczne grzybobranie

    W dniu 26 września 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Mielcu dotyczące podstawowych zasad bezpiecznego grzybobrania.
    Pedagogizację rodziców przeprowadziła pani Maria Dragan- Michalak, nauczyciel i koordynator promocji zdrowia w placówce. Podczas spotkania przedstawiono i omówiono podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania zaprezentowane poniżej: należy zbierać wyłącznie te grzyby, co do których nie mamy jakichkolwiek wątpliwości, że są jadalne (warto korzystać z atlasów); należy zbierać wyłącznie grzyby wyrośnięte i dobrze wykształcone, gdyż młode owocniki, bez wykształconych cech danego gatunku są najczęściej przyczyną tragicznych pomyłek; początkujący grzybiarze powinni zbierać wyłącznie grzyby rurkowe, ponieważ w tej grupie nie ma grzybów śmiertelnie trujących i jest dużo mniejsze ryzyko zatrucia; unikać błędnych metod rozpoznawania gatunków trujących; zbierać grzyby w przewiewne koszyki, w żadnym przypadku w reklamówki  foliowe, bo powoduje to zaparzanie i przyspiesza psucie grzybów, nie przechowywać świeżych grzybów ani potraw z grzybów zbyt długo; nie należy zbierać grzybów w okolicach o skupisku odpadów tj. przy zakładach produkcyjnych, jak również rosnących w rowach lub na skraju lasu, przy drogach o dużym natężeniu ruchu – grzyby wchłaniają ze swego otoczenia metale ciężkie i inne zanieczyszczenia; nie należy zbierać i niszczyć grzybów niejadalnych i trujących, gdyż wiele z tych gatunków jest pod ochroną i stanowią one część ekosystemu. (M. D.)


W razie wątpliwości czy zebrane grzyby są trujące czy jadalne, można skorzystać z bezpłatnej porady w stacjach sanitarno – epidemiologicznych.


    Jesienne klimaty - 25.09.2019r.

Jesienne klimaty na świetlicy szkolnej.
Już jesień ! Uczniowie na zajęciach świetlicowych, wyrabiały swoje sprawności manualne, doskonaliły technikę techniczno- plastyczną i wykonały gazetkę „Jesienne dary” wspólnie z panią Katarzyną Kolis.


    IMS - Biegi przełajowe indywidualno-drużynowe - 25.09.2019r.

    Wachlarz dyplomów od I miejsca do III z Finału Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach drużynowych i w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych przywieźli uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu. II i III miejsce indywidualnie zajęli uczniowie: Michał Gryga z kl. VIII i Bartosz Ziomek z kl. VI. Gratulujemy opiekunom
Pani Grażynie Niziołek - Zarębie i Panu Narcyzowi Arciszewskiemu.
Szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:
Augustyn Emilia, Augustyn Wiktor, Bogdan Dominika, Bogdan Sandra, Ciejka Gabriel, Ciejka Oliwier, Działo Kacper, Działo Michał, Dzieciuch Sebastian, Gawryś Gabriela, Gawryś Kamil
Gryga Michał, Jemioło Kamil, Krawczyk Daria, Krawczyk Emilia, Krawczyk Wiktoria, Krupa Jakub, Krupa Patryk, Kulig Konrad, Kurgan Dawid, Leś Oskar, Lewandowska Karolina,
Ludwikowska Zuzanna, Niedbała Karolina, Nycek Natalia, Nycek Wiktoria, Rusin Kinga, Rusin Wiktoria, Więcek Magdalena, Ziomek Bartosz. Gratulujemy !    Pierwsze klasowe ognisko - 24.09.2019r.

  

    W pierwszych promieniach słońca kalendarzowej jesieni klasa IV wraz z wychowawcą zorganizowała klasowe ognisko. Było dużo zabawy i śmiechu oraz pieczenie kiełbasek. Nowe miejsce na ognisko sprawdziło się fantastycznie. Dziękujemy również wszystkim rodzicom klasy IV, którzy zechcieli nam towarzyszyć, a także Panu Kaziowi za opiekę nad ogniskiem.


    Zbieramy żołędzie - 23.09.2019r.

AKCJA ZBIERANIA ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW!


    Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu jak co roku organizuje akcję zbierania żołędzi i kasztanów dla zwierzyny leśnej w ramach współpracy z Kołem Łowieckim „Łoś” w Mielcu. Żołędzie i kasztany są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystane są do dokarmiania zwierzyny leśnej. Dzięki temu w okresie zimy zwierzęta otrzymują niezbędny pokarm, którego nie mogłyby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe. Zbiórka darów jesieni to dobry sposób promowania nawyków ekologicznych wśród młodych osób, a z drugiej strony uczy wrażliwości wobec zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Dla najbardziej aktywnych uczniów Koło Łowieckie „Łoś” przewidziało atrakcyjne nagrody min. bilety do kina!!! Natomiast w przypadku pobicia rekordu w zbieraniu jest przewidziana nagroda specjalna. Zapraszamy uczniów jak i ich rodziców do działania i mamy nadzieję, że dzięki Wam pomożemy dzikim zwierzętom przetrwać zimę. Akcja trwa do 7 listopada 2019r.   


    Wybory do samorządu - 20.09.2019r.

 20.09.2019r. odbyły się wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.
Nad wyborami czuwała specjalna komisja: Gabriela Gawryś, Gabriela Dec i Patryk Madej. Przedstawiamy nowy Samorząd Uczniowski:
Przewodniczący: Emilia Augustyn, kl. VII
Zastępca: Sandra Bogdan, kl. VIII
Skarbnik: Robert Jemioło, kl. VII

    Samorząd uzupełniają: Wiktoria Rusin, kl. IV, Kacper Działo, kl. IV, Maja Michalik, kl. V, Michał Kopacz, kl. V, Martyna Gazda, kl. VI, Emilia Krawczyk, kl. VI
Gratulujemy nowemu Samorządowi!


    Sukces w zawodach powiatowych - 19.09.2019r.

    I i II miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w rzucie oszczepem zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu. Wśród dziewcząt najlepsza w powiecie okazała się nasza uczennica kl. VII - Emila Augustyn, natomiast uczeń kl. VIII -Patryk Madej zdobył miejsce II. Opiekunem uczniów była Pani Grażyna Niziołek-Zaręba. Gratulujemy powiatowego sukcesu i czekamy na wyniki Igrzysk już na szczeblu wojewódzkim.    Wybory do Samorządu Szkolnego już 20.09.2019r.    Miejsce na ognisko - 18.09.2019r.

    Mamy piękne miejsce na organizowanie ognisk klasowych !!! Szkoła Podstawowa w Rzemieniu od tego tygodnia dysponuje bezpiecznym miejscem gdzie poszczególne klasy mogą spotkać się przy ognisku. Miejsce powstało dzięki fantastycznej pracy panów konserwatorów Witolda Wolaka i Kazimierza Webera za co im serdecznie dziękujemy. 


    "Twoja ulubiona opowieść biblijna" - 18.09.2019r.

    Gratulujemy sukcesu uczniowi klasy III Michałowi Działo w VII edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja Ulubiona Opowieść Biblijna". Michał zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-9 lat, a jego praca została opublikowana w kalendarzu na 2020r. Konkurs każdego roku jest organizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Opiekunem Michała była Pani Katarzyna Kolis. (K. K.)


    Regulamin świetlicy - 14.09.2019r.

 

 

 

 

 

 

Już na początku września uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych przypomnieli i odnowili regulamin świetlicy szkolnej. W związku z porą wysypu grzybów Świetliczki, zostali zapoznani z grzybami jadalnymi i trującymi, oraz z zasadami zbierania grzybów w lesie. Wykonali prace plastyczno- techniczne – grzyby, miło się przy tym bawili pod opieką pani Katarzyny Kolis. (K. K.)     "Rymowanka - zachęcanka" - 11.09.2019r.

    Uczniowie SP w Rzemieniu nie próżnują. Już w pierwszych tygodniach września uczniowie: Oliwia Leś z kl. II, Kacper Działo i Szymon Haracz z kl. IV otrzymali dyplomy za udział w konkursie literackim pn. "Rymowanka - Zachęcanka" w ramach Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Gratulujemy !  


    Czytanie - 07.09.2019r.

    Dnia 7 września 2019r. w całej Polsce miało miejsce Narodowe Czytanie Nowel pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nawiązując do tego wydarzenia na świetlicy w SP Rzemień dnia 10 września 2019r. również się odbyło czytanie pod czujnym okiem pani Katarzyny Kolis.

   


    "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

    Szkoła Podstawowa w Rzemieniu wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Elektorśmieci uzbierało się dosyć sporo, a to dzięki zaangażowaniu rodziców i społeczności lokalnej. Dziękujemy wszystkim za udział w oczyszczaniu naszego środowiska.


     Rozpoczęcie roku szkolnego - 02.09.2019r.

    Zdjęcia w galerii


    Rozpoczęcie roku szkolnego - 02.09.2019r.


Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 1000 na sali gimnastycznej.
Uroczystość szkolną poprzedzą msze święte wg następującego harmonogramu:
Parafia Dobrynin - 800
Parafia Rzochów - 900

Zapraszamy!


    Wyprawka szkolna klasy I

    Wyprawka Pierwszoklasisty:

• zeszyt w wąską linię ( z wyraźnie zaznaczonymi grubymi liniami) - 16 kartek,
• 2 zeszyty w kratkę -16 kartek,
• zeszyt do religii ( w kratkę)
• 2 teczki biurowe,
• blok techniczny biały,
• blok techniczny kolorowy,
• papier kolorowy
• plastelina i podkładka,
• farby plakatowe, pędzel, kubek na wodę
• linijka,
• ołówki ,
• kredki ołówkowe i pastele,
• nożyczki,
• patyczki do liczenia,
• box śniadaniowy;
• strój gimnastyczny w materiałowym worku (bawełniana koszulka +szorty bez dekoracyjnych elementów typu zamki błyskawiczne, itp.)
• obuwie sportowe w materiałowym worku (białe podeszwy),
• szczoteczka do zębów ( potrzebna podczas przeprowadzanej fluoryzacji)
• proszę przygotować dla dziecka kartoniki z bloku technicznego o wymiarach 5 cm x 2 cm w następujących kolorach:
-10 kartoników białych
-10 kartoników niebieskich
-10 kartoników czerwonych
KARTONIKI ZAPAKOWAĆ W KOPERTĘ WSZYSTKIE MATERIAŁY UCZNIOWSKIE I PRZYBORY PROSZĘ PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU

                                                          Wychowawca: M. Z.