Aktualności 2022/2023


    Światowy Dzień Jabłka - 28.09.2022r.

W ramach promocji zdrowia klasy I - III przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Jabłka, który przypada 28 września. W tym dniu miały miejsce następujące działania:
*pokaz jabłek – omówienie ich odmian, wyglądu, smaku i walorów zdrowotnych,
*degustacja jabłek i wspólne robienie soku,
*zabawy zręcznościowe z użyciem jabłka - chodzenie z jabłkiem na głowie, bieg z jabłkiem
w ręku do wyznaczonego celu oraz chód z jabłkiem na zeszycie,
*zabawy muzyczno - rytmiczne z jabłkami
Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Jabłka w naszej szkole będą pretekstem do zmiany nawyków żywieniowych i docenienia jabłka jako niezwykłego źródła witamin.
Na pewno wszystkim nam wyjdzie to na zdrowie!

    Fotorelacja: TUTAJ


    Ciekawe hobby ...


 

Uczeń klasy I tworzy ciekawe kompozycje z różnokolorowej plasteliny.
Pięknie prezentują się wykonane przez niego różne gatunki zwierząt. Oto jego prace:
.

    Wybieramy przewodniczącego .....
    Makiety ... kl. III

    Uczniowie klasy III w ciekawy sposób zgłębili temat rzeki Wisły. Dla każdego Polaka Wisła jest bardzo ważnym symbolem. Nad nią kształtowała się historia naszego kraju. Jest też naszą dumą. Wisła została również ostatnią rzeką, której krajobraz w znacznej części jest naturalny. Poprzez zaprojektowanie i wykonanie makiety poznawali nadwiślańską roślinność i zwierzęta oraz nowe pojęcia: łęgi, ławice, kępy. (A. O.)

    Zdjęcia w galerii


    „Portret królowej” ...

   Wydarzenia w Wielkiej Brytanii i hołd jaki oddaje cały świat zmarłej królowej Elżbiecie II zainspirował konkurs plastyczny „Portret królowej” . Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań Wielką Brytanią i zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i przepiękne prace, które zdobią szkolny korytarz. (M. M.)


    Święto Pieczonego Ziemniaka ...

    Początek jesieni to czas zbiorów ziemniaków a więc z tej okazji 19 września wychowankowie świetlicy obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Pieczone w ognisku  ziemniaki smakowały wybornie. (M. M.)


    Można skorzystać - 16.09.2022r.


    Spotkanie z policjantem - 14.09.2022r.

     14 września naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji pan Mariusz Szczepanik. Spotkał się z uczniami klas I-III. Omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze. Spotkania z przedstawicielem policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego naszej szkoły. (M. Z.)

Dziękujemy za ciekawą pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa.


    Narodowe czytanie w świetlicy szkolnej - 06.09.2022r.

    6 września 2022r. wychowankowie świetlicy szkolnej w ramach Narodowego Czytania-społecznej akcji propagującej znajomość literatury narodowej, wysłuchali ballady A. Mickiewicza pt. „Powrót Taty” Miłość do rodziców, wiara i skuteczność dziecięcej modlitwy może zmieniać ludzkie serca.


    Narodowe czytanie - 05.09.2022r.

    Narodowe Czytanie - 03.09.2022r.

    W sobotnie południe w warszawskim Ogrodzie Saskim rozpoczęła się jedenasta edycja akcji Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Jest to tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.
    Tegoroczna edycja propagująca wspólne czytanie utworów literackich była również realizowana przez mieszkańców gminy Przecław. W tym celu na przecławskim rynku zebrali się mieszkańcy gminy, a wśród nich przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Przecławia Renatą Siembab, dyrektorzy lokalnych szkół podstawowych i bibliotek, przedstawiciele instytucji kultury, stowarzyszeń oraz nauczyciele i uczniowie. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Lidia Jemioło-Proczek oraz nauczyciele: Małgorzata Malicka, Aneta Łazarz i Narcyz Arciszewski.

    Fotorelacja na stronie gminy.


    Energylandia - 02.09.2022r.

    2 września 2022r. uczniowie klas IV-VIII energicznie rozpoczęli nowy rok szkolny w Energylandii. Wszyscy bawili się wyśmienicie i każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz przełamania swoich słabości, uczniowie mieli możliwość wspólnej integracji oraz odpowiedzialnej zabawy.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 2022/2023    Wakacyjny czas dobiegł końca. Pierwszego września zainaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023.Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani Dyrektor. Następnie został odczytany list od Pani Burmistrz Przecławia Renaty Siembab. Zostały w nim przekazane życzenia , aby nowy rok szkolny był udany, a czas spędzony w szkole zaowocował wspaniałymi wynikami, a zdobywanie wiedzy odbywało się w przyjaznej atmosferze. Szczególnie ciepło zostali przywitani w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej. Z czarodziejskiego cylindra w tajemniczy sposób wypadały karteczki z imionami i nazwiskami pierwszoklasistów, którzy zostali zaproszeni na środek sali i zaprezentowali się całej społeczności szkolnej. Za odwagę otrzymali od wychowawcy medale z napisem ,, Witaj w pierwszej klasie”. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom , aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów i ciekawych wyzwań edukacyjnych . Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

    Zdjęcia w galerii


    Koniec wakacji !!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022-2023
 w Szkole Podstawowe  im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu

Godzina 10.00 - na sali gimnastycznej.

Zapraszamy!

 


    Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2022/2023:

    Zeszyt w wąską linię -16 kartek, 3 zeszyty w kratkę -16 kartek, zeszyt do religii – w kratkę, znaczniki do książek samoprzylepne, linijka, gumka, temperówka z pojemnikiem, klej w sztyfcie, ołówek, kredki ołówkowe i pastele, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,2 teczki biurowe, blok techniczny biały,  blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy biały, papier kolorowy do wycinania, plastelina i podkładka do prac plastycznych, farby plakatowe i akwarelowe,2 pędzle ( cienki i gruby) ,kubek na wodę, patyczki do liczenia.
    Poza tym: box śniadaniowy, strój gimnastyczny: bawełniana koszulka, szorty bez dekoracyjnych elementów takich jak zamki błyskawiczne, cekiny itp., obuwie sportowe z białymi podeszwami (wszystko w materiałowym worku) , szczoteczka do zębów – potrzebna podczas przeprowadzanej fluoryzacji.
    Proszę przygotować dla dzieci kartoniki z bloku technicznego o wymiarach 5 cm x 2 cm w następujących kolorach:

      • 10 kartoników białych
     
• 10 kartoników niebieskich
     
• 10 kartoników czerwonych
   
Kartoniki proszę  zapakować w kopertę i podpisać.

WSZYSTKIE MATERIAŁY UCZNIOWSKIE I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU

 

Aktualności 2021/2022


    Zakończenie roku ....

    „Szczęśliwej drogi już czas!”

Żegnajcie ósmoklasiści! Do zobaczenia uczniowie z klas 1-7!

 

       I to już jest koniec- tak zapewne powiedział niejeden ósmoklasista w dniu zakończenia szkoły podstawowej. Bo dla uczniów z klas ósmych był to ostatni dzień w naszej szkole. Piękne było to pożegnanie. Po krótkim montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy ósmej pożegnania dokonała kl.7 wierszami i piosenkami. Następnie Pani Dyrektor skierowała do naszych ósmoklasistów miłe  wierszowane słowa i rozdała wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia klasy ósmej. Były również nagrody książkowe dla najlepszych uczniów Jakuba Harli, Kingi Rusin i Huberta Hendzla, za aktywną działalność w Samorządzie szkolnym i  a prace społeczne na rzecz szkoły i klasy. Były również dyplomy i statuetki za osiągnięcia sportowe. Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawcą M. Malicką wręczyły list gratulacyjny państwu Harlom oraz skierowały podziękowania dla rodziców aktywnych w pracach na rzecz szkoły. Po wzruszającym pożegnaniu kl. VIII przyszedł czas na kolejne klasy. Uczniowie kl. IV-VII wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwo i nagrody książkowe. Wszystkich uczniów kl. I-III wraz z wychowawcami zaproszono na środek sali aby pogratulować im sukcesów w nauce. Atmosfera w tym dniu była radosna, podniosła i przyjazna. Pozytywnie nastawieni uczniowie i wszyscy nauczyciele mogli już po tak intensywnym  roku pracy rozpocząć wakacje. Oby były słoneczne i pełne najpiękniejszych wrażeń!(M. M.)
    Zdjęcia w galerii            14 czerwca 2022 r. klasa 8 wraz z opiekunami p. M. Malicką i p. N. Arciszewskim wybrała się do Oświęcimia i Krakowa. Celem wyjazdu był Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Wraz z przewodnikiem Muzeum uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu Auschwitz I. Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis "Arbeit macht frei", czyli "Praca czyni wolnym". Każdy kto przekroczył tę bramę, był skazany jedynie na śmierć i tortury. W blokach i budynkach obozowych uczniowie oglądali zdjęcia ukazujące pociągi przywożące ludzi, na których czekała śmierć w komorach gazowych. Za jedną z szyb znajdowała się makieta przedstawiająca drogę ludzi skazanych na śmierć. Były tam też różne przedmioty codziennego użytku, umieszczone za ogromnymi szybami – np. sterty butów, okularów, toreb podróżnych podpisanych imieniem i nazwiskiem, garnków czy szczoteczek. Młodzież z zapartym tchem oglądała kolejno bloki Auschwitz 1,wczuwała się w mroczne opowieści o losach więźniów np. męczeńska śmierć św. Maksymiliana Kolbe oraz  historia ochotniczej  służby rotmistrz Witolda Pileckiego. Wszędzie obecne druty kolczaste, wieże obserwacyjne, ściana straceń, szubienice oraz szpitale, w których zamiast ratować, podawało się śmiertelny zastrzyk fenolu, to wszystko składało się w umysłach naszych uczniów na wielki niezrozumiały akt bestialstwa wobec bezbronnych ludzi. Kolejnym etapem zwiedzania był obóz w Brzezinkach, gdzie duże wrażenie na uczniach wywarł widok komór gazowych, krematoriów oraz baraków, w których przebywali więźniowie. Przekonaliśmy się, że koszmarem dni wojennych tego miejsca była wszechobecna śmierć katowanych na dziesiątki sposobów więźniów. Wycieczka z pewnością dała uczniom wiele do myślenia i stanowiła bardzo ważny punkt w edukacji historycznej każdego młodego człowieka. Uzupełnieniem wycieczki był spacer po rynku w Krakowie, obiad i pyszne lody.    Wspólne spotkanie przy ognisku ...

    We wtorek 14 czerwca 2022 r. rodzice uczniów klasy III zorganizowali ognisko i przygotowali wspaniały poczęstunek. Były pieczone kiełbaski, napoje i smaczne przekąski. Ten dzień był wspaniały. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie. Przyjazna atmosfera sprawiła, że trudno było się rozstać. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w zespole klasowym. Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tego spotkania. (M. Z.)


    Fotorelacja: TUTAJ


    Dzień Pustej Klasy ...

    Samorząd Uczniowski zachęcił całą społeczność szkolną wraz z wychowawcami do edukacji na łonie natury w ramach corocznego Dnia Pustej Klasy. Idea tego rodzaju lekcji narodziła się w Anglii i cieszy się coraz większą popularnością. Kontakt z przyrodą niewątpliwie jest niezbędny do zachowania zdrowia psychicznego, a wyjście z ławek może stać się okazją do przełamania wielu barier i zintegrowania zespołu klasowego. Ta forma zajęć bardzo spodobała się wszystkim uczniom szkoły.    Fotorelacja: TUTAJ


    "Chcę być zdrowy“

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Dobryninie odbył się Gminny konkurs " Chcę być zdrowy“. Szkołę Podstawową w Rzemieniu reprezentował uczeń klasy VI Kacper Działo. Gratulujemy Kacprowi zdobycia 2 miejsca. Opiekunem ucznia była Pani Maria Dragan-Michalak.


    Podsumowanie XIII edycji programu edukacyjnego ...

        W roku szkolnym   2021 / 2022  uczniowie klasy 1  realizowali program profilaktyczno-   edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji. Razem z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas zajęć  z Kubusiem omówiono także  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Realizacja zadań wynikających z programu, na pewno pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów  „Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka” . (M. D.)


    Zabawy indiańskie w ramach projektu "Świetliczaki na tropie...zagadek"    Uczniowie naszej świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach dotyczących zagadnienia Czy „Siedzący byk” tylko siedział i nie robił nic więcej? Świetliczaki oglądali przygotowaną prezentację multimedialną o Dzikim Zachodzie, z której mogli dowiedzieć się gdzie można było spotkać Indian, traperów, szeryfów, osadników i poszukiwaczy złota oraz zostali zapoznani z indiańskimi zwyczajami dawniej i dziś.
    Kolejnym etapem zajęć była zabawa w indiańskie plemiona. Uczniowie nadawali sobie wymyślone indiańskie imiona oraz wybierali swoich wodzów. Każda grupa tworząca indiańskie plemię również nadawała sobie nazwę. Indywidualnie wykonywali również kolorowe indiańskie pióropusze. Następnie bawili się w zabawę ruchowo-naśladowczą „W indiańskiej wiosce”, a także przygotowywali i prezentowali wspólnie wymyślony indiański taniec. W rytm indiańskiej muzyki tańczyli taniec „przywoływania deszczu” w kole. Dzieci były zaskoczone kiedy poczuły na sobie kropelki wody pochodzące ze spryskiwacza.
    Bawili się w indiańskie podchody do których przygotowano różne zadania do wykonania. Jedno z zadań ukryte zostało nawet w piasku. Uczniowie odkopywali łopatkami ukryte litery, z których mieli ułożyć nazwę zadania do wykonania. Okazało się nim strzelanie z łuku do tarczy. Świetliczaki z wielkim zaangażowaniem próbowali swoich sił w tym zadaniu, za które przyznawane były punkty.     Na zakończenie zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawie „polowanie na bizony” z wykorzystaniem szarf. Indiańskie zabawy przyniosły wiele radości ze wspólnie spędzonego aktywnie czasu. (S. H.)


    Smacznie, zdrowo, kolorowo w kl. V...

    W ramach propagowania zdrowego odżywiania uczniowie klasy V przygotowali na lekcji techniki pyszne sałatki. Komponowali je z ulubionych warzyw i owoców. Kolorowe sałatki wszystkim smakowały wyśmienicie. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadomiło jak ważną rolę odgrywają owoce i warzywa w codziennej diecie.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Sandomierz - miasto pełne ciekawej historii ...    6 czerwca 2022 uczniowie klasy IV, V i VI wybrali się na wycieczkę autokarową do Sandomierza. Po historycznym mieście oprowadzał nas pan przewodnik. Opowiadał ciekawe historie związane ze starym grodem oraz te współczesne związane z ojcem Mateuszem. Podziwialiśmy miasto z góry- z tarasu widokowego na Bramie Opatowskiej. Była to dawna brama wjazdowa do miasta nocą zamykana. Zobaczyliśmy pozostałości murów obronnych, dawną synagogę żydowską, ogromny pierścień z oczkiem z krzemienia pasiastego. Wszystkim udało się przejść przez „Ucho Igielne”, zobaczyć imponujących rozmiarów zamek królewski. Odpoczywaliśmy w czasie rejsu statkiem po Wiśle aby potem przejść przez Góry Pieprzowe. Dowiedzieliśmy się czy w Górach Pieprzowych rośnie pieprz. Po dobrym obiedzie był czas wolny na spróbowanie tradycyjnych sandomierskich lodów lub krówek, zakup pamiątek i zrobienie zdjęć do rodzinnego albumu. Pogoda była wspaniała tak jak i wycieczka. Jedno jest pewne, że warto tu wrócić bo jeszcze tyle ciekawych rzeczy do oglądnięcia jest w Sandomierzu. To co widzieliśmy, to tylko namiastka bogatej oferty turystyczno- historycznej miasta nad Wisłą.

    Fotorelacja: TUTAJ


    "My Picture Dictionary" - 10.06.2022r.


    I miejsce w Gminnym Konkursie z języka angielskiego "My Picture Dictionary" zdobyła uczennica klasy III Alicja Łagowska. Naszą szkołę reprezentowały również Izabela Kurgan oraz Maja Stępień. Dziewczynkom bardzo gratulujemy i cieszymy się z sukcesu. Opiekunem uczennic była pani Małgorzata Malicka.


    Zwiedzamy ZOO w Krakowie - 02.06.2022r.

    2 czerwca uczniowie klas I-III odbyli całodniową wycieczkę do ZOO w Krakowie. Głównym celem wycieczki było wzbogacanie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami  ich życia. Spacerując alejkami ogrodu dzieci oglądały zwierzęta z bliska. Wszyscy zachwycali się małymi pingwinkami. W pawilonie, gdzie panuje ciemność, grupa mogła podziwiać zwierzęta aktywne nocą .  Dużym przeżyciem było głaskanie zwierząt w MINI –ZOO. Pobyt w  ZOO dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej niezwykłej wycieczce. Po zwiedzaniu udaliśmy się na poczęstunek  do restauracji Mc Donald's.


    Fotorelacja: TUTAJ


    Świetliczaki na ropie…zagadek ....


W ramach II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Świetliczaki na tropie…zagadek uczniowie naszej świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach tematycznych dotyczących kosmosu, które obejmowało zagadnienie Nie wszystko gwiazda co się świeci…?. Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące kosmosu podczas wspólnego czytania wybranych informacji ze zgromadzonych książek oraz obejrzeli filmik edukacyjny pt. Dlaczego gwiazdy świecą?. Na podstawie wiersza pt. „W kosmosie” autorstwa N. Łasochy utrwalili nazwy planet oraz ich położenie względem Słońca, wskazując kolejno poszczególne planety na dużym plakacie „W Układzie Słonecznym”. Układali również puzzle „W Układzie Słonecznym”, na których puzzle przedstawiające każdą planetę na odwrocie zawierały charakterystykę danej planety, z którą Świetliczaki się zapoznały. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę grając w grę edukacyjną „Kosmos”. Następnie w ramach tego zadania wykonali dwie prace plastyczne „Kosmos w słoiku” z wykorzystaniem waty, brokatów oraz zabarwionej kolejno różnymi kolorami wody, tak aby powstała praca warstwowa imitowała kosmos, a także pracę „W kosmosie”, którą malowali na płótnie wykorzystując kawałki gąbki zamoczone w wybranych kolorach farb, brokaty, plastelinę oraz inne materiały. Dwóch naszych Świetliczaków wykonało również Układ Słoneczny wykorzystując do jego stworzenia czarny blok techniczny, pastele oraz plastelinę. Nasi uczniowie wykazali się jak zwykle ogromną kreatywnością, a powstałe prace były naprawdę imponujące. (S. H.


    Fotorelacja: TUTAJ


    Wyjazd do kina - 01.06.2022r.

    1 czerwca klasy młodsze pojechały do kina na film familijny "Detektyw Bruno". Przed seansem dzieci obejrzały wystawę plakatu Ryszarda Kai.


    DZIEŃ DZIECKA - wspaniała zabawa i atrakcje. Wszystkie szkolne dzieci i z Sołectwa Rzemień bawiły się wyśmienicie. DZIĘKUJEMY!!!
    Fotorelacja: TUTAJ - 1

    Fotorelacja: TUTAJ - 2


    Wracamy do międzyszkolnych rywalizacji w sporcie ...

    W dniach 27.05. i 30.05.2022r. uczniowie klas; do VI i VII, VIII uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach w piłkę nożną. Grali o awans do finału powiatowego. Zajęte miejsca: IV - młodszy zespół, III - uczniowi starsi  - nie pozwoliły na awans. Za włożony wysiłek, wolę walki, sportową rywalizację należą się Im wielkie brawa.


    31 maja 2022 roku uczniowie obserwowali ćwiczenia strażackie - Serdecznie Dziękujemy
    PRZYTUL się do DRZEWA ...

Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. (#straznicylasow)


    Fotorelacja: TUTAJ


    Dzień Mamy ... - 27.05.2022r.

Dnia 27 maja  w naszej szkole, przeżywaliśmy razem z naszymi mamami piękną uroczystość -Dzień Matki. Uczniowie klasy II  pod opieką wychowawczyni Anety Opiela przygotowali  montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło również pokazów tanecznych.
          Po zakończeniu części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy kwiatami i drobnymi upominkami, które własnoręcznie wykonały. Atmosfera  uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się gospodarzami tej wyjątkowej akademii, a mamy wyjątkowo wyróżnione.
          Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Burmistrz Przecławia,  Pani Renata Siembab, której uczniowie złożyli życzenia z okazji obchodzonego właśnie „Dnia Samorządowca”. Na zakończenie spotkania Pani Burmistrz i mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. (A. O.)

     Zdjęcia w galerii

    - Dzień Matki. Muzyczne życzenia w wykonaniu uczniów klasy I i III
    - Dzień Matki. Jakub Harla - klasa VIII
    - Dzień Matki. Jakub Harla z klasy VIII wraz z taneczną partnerką
    - Dzień Matki. Nasi Bodyguards z klasy II
    - Dzień Matki. Klasa II i Jakub Sawuła z Dianą Rusin


    "Nieprzemijające piękno twórczości Marii Konopnickiej" ...

    Miło nam poinformować, że Jury Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nieprzemijające piękno twórczości Marii Konopnickiej" doceniło talent recytatorski uczennicy klasy pierwszej - Aleksandry Piecuch i przyznało jej pierwsze miejsce w kategorii klas 1 - 4. Ola zaprezentowała utwór "Muchy samochwały" i zachwyciła jury przepiękną dykcją i oryginalną interpretacją tego utworu. W rywalizacji recytatorskiej naszą szkołę reprezentowała także uczennica klasy czwartej - Emma Kwarta. Emma zaprezentowała wiersz "Stefek Burczymucha". Interpretacja Emki również bardzo się podobała. Olę do konkursu przygotowała pani Małgorzata Drop, a Emkę - pani Aneta Antonik Łazarz. .......................... Gratulujemy!102 urodziny Świętego Jana Pawła II – Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty


    Fotorelacja: TUTAJ


    XII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III - 17.05.2022r.


17 maja 2022r. odbył się w naszej szkole XII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań matematycznych,
- kształtowanie umiejętności uważnego analizowania treści zadań,
- wdrażanie do zdrowej rywalizacji.
Do matematycznych rozgrywek przystąpiło 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Przecław. Naszą szkołę reprezentowali: Miriam Augustyn, Aleksander Helowicz, Henryk Jaszcz. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać 15 zadań wymagających wnikliwej analizy i logicznego myślenia.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce- Aleksander Helowicz – SP Rzemień
II miejsce – Mikołaj Święch – SP Przecław
III miejsce – Miriam Augustyn- SP Rzemień
Wyróżnienia:
Szymon Kubik- SP Dobrynin
Grzegorz Haracz – SP Kiełków
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz matematyczne gry planszowe.
Wszystkie dzieci uczestniczące w XII edycji Konkursu wykazały się dużą wiedzą matematyczną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w XII Gminnym Konkursie Matematycznym.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Marzenna Zielińska    Żegnamy ... - 16.05.2022r.


    Gminny Ekologiczny Maraton Ortograficzny ...

    12 maja troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Ekologicznym Maratonie Ortograficznym. Jan Kołata, Bartosz Kipa oraz Małgorzata Posłuszna dzielnie walczyli o punkty dla swojej drużyny.


    W czasie Tygodnia Bibliotek uczniowie kl. VIII odwiedzili Bibliotekę ...    W czasie Tygodnia Bibliotek uczniowie kl. VIII odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Rzemieniu gdzie spędzili czas grając w gry planszowe. Wszyscy wiemy, że są one źródłem dobrej zabawy oraz umożliwiają spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Ale jest jeszcze kilka powodów, które przemawiają na korzyść gier planszowych. To świetny sposób na relaks, oczyszczenie głowy z negatywnych myśli i oderwanie się od problemów dnia codziennego. Gry uczą dzieci logicznego i kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Są źródłem wiedzy i zdrowego współzawodnictwa. Wizyta w bibliotece uświadomiła również uczniom to, że gra planszowa nie jest gorsza i nudna w porównaniu z grą komputerową.


    Trwa Tydzień Bibliotek - 12.05.2022r.     Trwa Tydzień Bibliotek. W związku z Tygodniem Bibliotek Świetliczaki pod opieką p. G. Niziołek-Zaręba gościły w Bibliotece Publicznej w Rzemieniu.


    Powiatowy etap OTWP ...

7 maja 2022r. w Mielcu odbył się powiatowy etap OTWP. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mateusz Świątek z klasy IV (I grupa wiekowa) oraz Franciszek Jaszcz z klasy VII (II grupa wiekowa). Miło jest nam poinformować, że obaj chłopcy wykazali się dużą wiedzą i zdobyli II i V miejsca w swoich kategoriach.

Mateusz Świątek - II miejsce
Franciszek Jaszcz - V miejsce.
Gratulujemy uczniom i opiekunowi pani Katarzynie Kolis. Jednocześnie bardzo dziękujemy OSP w Rzemieniu za wsparcie i pomoc, a w szczególności panu Piotrowi Pszenicznemu.    Wyróżnienie dla Seweryna ...

    Seweryn Bogdan - uczeń klasy pierwszej zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Flaga biało- czerwona w krajobrazie Polski” zorganizowanym przez Dom Kultury w Przecławiu. Seweryn przedstawił swoją wizję artystyczną prezentującą polską flagę w kontekście naszej małej ojczyzny. Praca przypadła do gustu jury konkursu, a jej autor odebrał dyplom z rąk Pani Burmistrz Renaty Siembab. Serdecznie gratulujemy Sewerynowi i życzymy dalszych plastycznych sukcesów.


    Dni Otwarte - 09.05.2022r.

29.04.2022 r. uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. Romana Sitki w Mielcu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji na kolejnym szczeblu nauki.


    VIII Gminny Konkurs Ekologiczny „Mamy rady na odpady” - 06.05.2022r.

    Uczniowie kl. III wzięli udział w VIII edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego pod honorowym patronatem Burmistrza Przecławia Pani Renaty Siembab. Alicja Łagowska, Aleksander Helowicz, Maksymilian Madej to reprezentanci naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły w Przecławiu, nasi uczniowie zajęli ex aequo II miejsce z uczniami z pozostałych szkół. Dzieci wykonywały szereg zadań konkursowych oraz prezentowały w praktyce wiedzę na temat segregowania odpadów. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!


     3 maja ....

    Fotorelacja: TUTAJ


    Majowe Święta w świetlicy ...

   

    Na początku maja obchodzone są w naszym kraju ważne święta: 2 maja-Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym pod opiekę p. Małgorzaty Kurczyk,
p. Kingi Płatek oraz p. Małgorzaty Malickiej. Dzieci poznały wydarzenia z historii Polski związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja, wykonały prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe. Z prac powstała piękna gazetka okolicznościowa, która zdobiła korytarz szkolny i wprowadzała społeczność uczniowską w podniosły nastrój. Dzieci chętnie śpiewały również patriotyczne pieśni a nawet zaprezentowały na akademii szkolnej ciekawy układ choreograficzny, który ćwiczyły pod okiem p. Kingi. W działania na świetlicy chętnie włączyły się przebywające w naszej szkole dzieci z Ukrainy, dla których niewątpliwie było to ciekawe doświadczenie i poznanie historii kraju, który stał się ich drugim domem.
(M. M.)

„Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny”    Naj ... wśród zwierząt

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie zagadek” uczniowie naszej świetlicy szkolnej realizowali zadanie związane z zagadnieniem „Kto na podium dzisiaj stanie?”. Pierwszym etapem zajęć było wspólne wskazanie przykładów rekordów „NAJ” wśród zwierząt oraz ustalenie, które kategorie zostaną umieszczone w albumie obrazkowym. Uczniowie poznali ciekawostki na temat wybranych kategorii zwierząt podczas oglądania stworzonej prezentacji multimedialnej. Uczyli się rozpoznawać i nazywać poszczególne zwierzęta. Kolejnym etapem było wspólne przygotowanie księgi rekordów „NAJ” wśród zwierząt. Uczniowie przyklejali odpowiednie obrazki oraz nazwy zwierząt dopasowując je do odpowiednich kategorii.  Następnie karty zostały spięte w album. Powstało 23 kategorie, np. najwyższe zwierzę świata, największy owad świata, największy dzienny motyl świata, najmniejszy ptak na świecie, największa jaszczurka, największy gad, najcięższy wąż na Ziemi. Finalnie powstały dwa albumy obrazkowe, jeden przygotowany przez uczniów, drugi natomiast został stworzony po wydrukowaniu prezentacji multimedialnej.  Dodatkowo uczniowie wykonali własne prace ilustrujące zwierzę, które najbardziej ich zainteresowało. Mieli możliwość dostrzeżenia jak pasjonujący i ciekawy jest świat zwierząt. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. (S. H.)     Zdjęcia w galerii


    „Makiety ekosystemów w wykonaniu uczniów świetlicy szkolnej”

    W związku z obchodzonym 22 kwietnia „Dniem Ziemi” uczniowie na zajęciach świetlicowych poznali podstawowe wiadomości na temat pojęcia „ekosystemu”. Potrafili znakomicie wskazać przykłady takich ekosystemów oraz wykazali się dużą wiedzą na temat roślinności i zwierząt występujących w danym ekosystemie. Następnie z niewielką pomocą opiekunów wykonali makiety różnych ekosystemów. Celem zajęć było kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz współpracy podczas wspólnego tworzenia w grupach. Powstały piękne projekty lasu, sawanny, pustyni oraz oceanu. Uczniowie do wykonania prac wykorzystali różnorodne materiały przyrodnicze znalezione w lesie, łące, a także materiały z tworzyw sztucznych oraz figurki zwierząt, które uczniowie umieszczali w odpowiednich makietach. Współpraca uczniów zaowocowała przepiękną ekspozycją na szkolnym korytarzu. (S. H.)     Zdjęcia w galerii


    Podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu okazali również solidarność z Ukrainą wykonując piosenkę „Podaj rękę Ukrainie” w języku polskim i ukraińskim.

    Kliknij i posłuchaj ....


    Dzień Ziemi - 22.04.2022r.

22 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez p. M. Dragan – Michalak i p. G. Niziołek – Zaręba. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy VII. Na zakończenie występu na znak solidarności z Ukrainą uczennice: Oliwia Czachor i Kinga Rusin zaśpiewały piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”. Cała publiczność, a szczególnie młodsi uczniowie włączyli się w śpiewanie refrenu. (K. K.)


    Fotorelacja: TUTAJ


    #SprzątamyDlaPolski - 22.04.2022r.

    Szkoła Podstawowa w Rzemieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi włączyła się w akcję #SprzątamyDlaPolski pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci.


    Fotorelacja: TUTAJ    Szkoła Muzyczna I stopnia w Niwiskach ...


    13 kwietnia do naszej szkoły z gościnnym występem przyjechali uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Niwiskach. Przedstawili swoje instrumenty: klarnet, fagottino, flet poprzeczny, akordeon, skrzypce, puzon, saksofon. Uczniowie zaprezentowali w różnych utworach brzmienie swoich instrumentów i przedstawili ich krótką charakterystykę.
    Nauczyciele Szkoły Muzycznej bardzo zachęcali do zapisów na nowy rok szkolny, wyboru interesującego instrumentu i edukacji muzycznej. Każdy z uczniów naszej szkoły ma możliwość zapisu, wyboru swojego ulubionego instrumentu aby rozpocząć przygodę muzyczną w Szkole Muzycznej I stopnia w Niwiskach.
    Podanie o zapisie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Niwiskach znajduję się w sekretariacie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy uczniom wraz z opiekunami za interesującą prezentację muzyczną.

    Fotorelacja: TUTAJ


Wesołego Alleluja! i Mokrego  Śmigusa-dyngusa  dla Pani Dyrektor, Nauczycieli , Emerytów, Obsługi i Rodziców życzą Świetliczaki wraz z Opiekunami.    Uczniowie  SP Rzemień tradycje podtrzymują - na niedzielę palmową palmy wykonali i prezentują.    Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa ...

    W dniu 7 kwietnia 2022 czwórka naszych uczniów uczestniczyła już w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej eduESA której celem jest wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy i działania na rzecz czystego powietrza. Troje uczniów naszej szkoły awansowało do ogólnopolskiego finału. Gratulujemy uczniom klasy 7: Bartoszowi Strzelczykowi, Oliwii Czachor oraz Mai Michalik.    Wielkanocne warsztaty z firmy Edukido ...

    Fotorelacja: TUTAJ


    Wielkanocne inspiracje na świetlicy ...


    Fotorelacja: TUTAJ


    „Marsz piosenko” - 05.04.2022r.

    Miło nam poinformować, że Oliwia Czachor zdobyła II miejsce w gminnym konkursie piosenki „Marsz piosenko”. W dniu 05.04.2022r. w Szkole Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Oliwię do konkursu przygotowała mgr Hiacynta Wójtowicz.


    Warsztaty wielkanocne ...

    Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Z radością witamy wiosnę oraz wykonujemy kolorowe pisanki. Ozdabianie jajek stało się dominującym zajęciem podczas zorganizowanych warsztatów plastycznych w kl. III. Podczas pracy uczniowie posługiwali się różnymi technikami plastycznymi i technicznymi. Dzieci z pasją i zaangażowaniem wykonywały ozdoby, a efekty świadczą o ich dużej inwencji. (M. Z.)


    Fotorelacja: TUTAJ


    Dzień " Bez plecaka" w naszej szkole....takie Prima Aprilis; 01.04.2022r.

    Dzień " Bez plecaka" w naszej szkole....takie Prima Aprilis zorganizowali w dniu dzisiejszym nasi uczniowie. W konkursie na najbardziej kreatywny plecak zwyciężyli:
   M-ce I: Julia Dzieciuch, Maja Michalik, Amelia Mieszkowska
   M-ce II: Filip Winiarz, Bartosz Ziomek, Oliwia Czachor
   M-ce III: Kinga Rusin, Igor Madej, Damian Kulik
Wyróżnienia: Michał Kopacz, Julia Wolak, Bartłomiej Dec, Gabriela Krasoń, Maciej Gawryś, Emilia Krawczyk, i Michał Jeżowski.    Fotorelacja: TUTAJ


    Rekolekcje ....

Organizacja Rekolekcji Wielkopostnych w dniach 04 – 06 kwietnia 2022r.
Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu
Kościół p.w. NMPKP w Dobryninie

Klasy V-VIII uczą się pierwsze trzy godziny lekcyjne według planu w każdym dniu rekolekcji.
           Następnie udają się pod opieką nauczycieli  uczących w poszczególnych oddziałach na lekcji 4 do kościoła na naukę rekolekcyjną.

Nauki w kościele:
             Poniedziałek -  o godz.   11.30
            Wtorek – o godz. 11.00
           Środa – o godz. 11.30 – spowiedź
                                       12.00  Msza Święta na zakończenie nauk rekolekcyjnych.
Po nauce rekolekcyjnej uczniowie V- VIII wracają we własnym zakresie do domów.

Klasy I-IV, proszę wychowawców o zapytanie rodziców przez dziennik elektroniczny czy dzieci będą uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych we własnym zakresie z rodzicami ponieważ nauka dla klas I-IV w poniedziałek i we wtorek zaczyna się od godziny 9.00

Uczniowie klas I-IV, którzy zdecydują się jednak przyjść ww dni do szkoły będą mieli lekcje oraz zajęcia świetlicowe zgodnie z planem.

W środę klasy I-IV mają razem z klasami starszymi Mszę Świętą na zakończenie nauk rekolekcyjnych o godz. 12.00. więc ww. klasy będą w tym dniu miały 4 lekcje. Rodzice indywidualnie zabierają uczniów klas I-IV do kościoła.

Organizacja obiadu ww. dniach zależy od ilości uczniów w szkole. Ww. informację dot. ilości uczniów w  klasach  I - IV proszę przekazać do sekretariatu do piątku tj. 01.04.2022r.

Klasy V- VIII w  dniach rekolekcji obiadu zorganizowanego nie mają.


    Dzień solidarności z Ukrainą ...

    Głęboko wierzymy, że każdy, nawet symboliczny gest poparcia dla Ukrainy, jest ważny i właściwy. Dlatego nasi najmłodsi uczniowie z klas I - III zorganizowali 28 marca Dzień Solidarności z Ukrainą. W tym dniu dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których wykonały kwiaty z bibuły w kolorach ukraińskiej flagi. Samodzielnie wykonane żółto - niebieskie kwiaty towarzyszyły im podczas Marszu Poparcia dla Ukrainy. W ten sposób nasze maluchy zamanifestowały swoją więź z narodem ukraińskim i wyraziły stanowczy sprzeciw wobec toczących się w tym kraju działań wojennych.
    Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny o Ukrainie i wzięły udział w quizie wiedzy o tym kraju. Jesteśmy przekonani, że zorganizowany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły Dzień Solidarności z Ukrainą przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat naszego sąsiada. Jesteśmy także pewni, że takie działania i symbole budują właściwe postawy i poczucie więzi ze stawiającym bohaterski opór narodem ukraińskim. (M. D.)


    Fotorelacja: TUTAJ


    Światowy Dzień Wody ...

    22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie. W klasach I-III uczniowie w tym dniu mieli okazję obejrzeć film dotyczący roli wody w naszym życiu oraz sposobów oszczędzania wody. Dzieci zostały zaproszone również do wykonania pracy plastycznej na temat oszczędzania i dbania o wodę. Zaś przedstawiciele SU w tym dniu propagowali wśród uczniów częste picie wody mineralnej szczególnie w najzdrowszych szklanych opakowaniach. Ważność tego dnia podkreślili również uczniowie ubierając się na niebiesko i wykonując przepiękne dekoracje-kropelki wody. (M. M.)


    Pani Wiosna na świetlicy ...

Aby propagować wiedzę na temat wiosny, uwrażliwiać na piękno przyrody oraz rozwijać dziecięcą wrażliwość estetyczną i sprawność manualną pani Małgorzata Kurczyk oraz pani M. Malicka zachęciły wychowanków świetlicy naszej szkoły do wykonania plastycznej pracy pt. ”Pani Wiosna”. Dzieci chętnie wykonywały swoje prace doskonale bawiąc się i integrując. Z radością czerpały przyjemność z efektów własnych działań twórczych. Przepiękne prace zdobią naszą szkołę i wprowadzają w wiosenny klimat. (M. M.)


  

    W dniu 25 marca 2022 roku o godz. 9:00 w Domu Kultury w Przecławiu odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowane przez Gminę Przecław, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przecławiu. Konkurs ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju wzięło udział 24 uczestników - uczniów szkół podstawowych z Łączek Brzeskich, Przecławia, Rzemienia i Tuszymy. Po ocenie prac pisemnych wyłoniono najlepszych uczestników, a uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)
II miejsce- Mateusz Światek- SP Rzemień
II grupa wiekowa ( szkoły podstawowe klasy V-VIII)
II miejsce- Franciszek Jaszcz – SP Rzemień
    Dwa pierwsze miejsca wezmą udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.
    Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i Frankowi oraz opiekunowi pani Katarzynie Kolis. Natomiast OSP w Rzemieniu składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i współpracę. Trzymamy kciuki za chłopaków w etapie powiatowym!!! (K. K.)


    Zdrowe odżywianie ...

    Klasa 2 zakończyła tydzień tematyczny poświęcony zdrowemu odżywianiu. Nasze działania skupione były na poznawaniu zasad zdrowego odżywiania, jak również opracowaniu menu zdrowego śniadania. Stworzyliśmy także plakaty o zdrowym odżywianiu.
    Dzieci wykonały kolorowe sałatki owocowe i warzywne. Zdrowo, smacznie i sympatycznie-tak właśnie było w naszej drugiej klasie. (A. O.)


    Pierwszy Dzień Wiosny ...- 21.03.2022r.

Tradycyjnie 21 marca cała społeczność szkolna przywitała Pierwszy Dzień Wiosny ubierając się kolorowo, barwnie i na wesoło. Samorząd uczniowski wybrał najbardziej wiosennych uczniów tj. rodzeństwo Maję, Maksymiliana oraz Igora Madejów, którzy wspólnie z mamą wykonali samodzielnie malowane wiosenne koszulki. Gratulujemy pomysłu i zaangażowania.

Śnieg topnieje, trawa rośnie, wiosna wita nas radośnie!


    Fotorelacja: TUTAJ


    Dziękujemy bardzo pani Izie Marciniak za pozdrowienia i życzenia oraz za przekazanie książeczek na nagrody. Pozdrawiamy ciepło i dziękujemy za docenianie naszej pracy pedagogicznej.    Takaaaaa ryba .....

Zachęcamy naszych uczniów i nie tylko do skorzystania z oferty Koła PZW - Mielec.


    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka ...

   

800 12 12 12

Numeru Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod którym także dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). 

 

 


    Odwiedziny ... - 18.03.2022r.

    Grupa 30 dzieci z Ukrainy odwiedziła Szkołę Podstawową w Rzemieniu. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w dedykowanych im zajęciach pomiędzy godz. 11.00 a 14.00. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, przybysze mieli okazję zapoznać się ze swoimi polskimi kolegami oraz ich opiekunami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, całej społeczności szkolnej za okazane im serca.

    Przedstawiamy zdjęcia prac plastycznych wykonane przez Naszych gości, a zajęcia przygotowały i przeprowadziły: M. Zielińska,  M. Drop i  A. Opiela.


    W oczekiwanie na wiosnę - 17.03.2022r.

    Z tej okazji wychowankowie świetlicy 17 marca 2022r. w Bibliotece Publicznej w Rzemieniu wykonali wiosenne prace plastyczne. Był to wiosenny witraż, który okazał się dość trudny w wykonaniu dla pierwszaków, lecz dużą pomocą okazała się obecność p. Małgorzaty Kurczyk i oczywiście p. Elżbiety Bogdan. Uczniowie klasy III dużą zręcznością i pomysłowością wykazali się wykonując gniazdo bociana. Niewątpliwie tego typu zajęcia na świetlicy stymulują rozwój osobowości twórczej naszych wychowanków.
    Świetlica szkolna ...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu informuje, że rekrutacja dzieci na świetlicę szkolną w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu na rok szkolny 2022/2023 odbędzie się w dniach:

od 21.03.2022r. do 04.04.2022r.

Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:

- wniosek; świetlica 2022/2023 (pobierz)


    Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Kinga Rusin wzięła czynny udział w koncercie: Artyści dla Ukrainy "Dobro nie zna granic...", jako członek chóru szkoły muzycznej do której Kinga uczęszcza. Gratulujemy.


    Dnia 11 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Rzemieniu odbyło się spotkanie z kpt. panem Piotrem Pszenicznym i uczniami z kl. IV, V, VII i VIII w ramach współpracy z OSP Rzemień i przygotowań do teoretycznego konkursu wiedzy pożarniczej. Spotkanie zorganizowała koordynator Katarzyna Kolis.


    Ponowne spotkanie z jaszczurką Agamą ...

    W marcu 2022 roku uczniowie klas VII-VIII mieli możliwość w ramach warsztatów przyrodniczych zobaczyć a nawet osobiście dotknąć australijską jaszczurkę z gatunku Agama. Był to płaz „udomowiony” a jego właściciel ciekawie opowiadał zebranym uczniom o zwykłym dniu życia zwierzątka, o jego upodobaniach, żywieniu oraz licznych wędrówkach do szkół jako ciekawego okazu przyrodniczego. Spotkanie uczniów z ciekawym zwierzakiem bardzo podobało się i zainteresowało wszystkich. (M. M.)


    Klasowy konkurs znajomości lektury: "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”

    Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie czytelniczym   na podstawie książki Czesława Centkiewicza ,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytelniczych wśród uczniów i zamiłowania do literatury.
    Konkurs został przeprowadzony w Bibliotece Publicznej w Rzemieniu. Pierwsze  zadanie konkursowe polegało na prawidłowym rozwiązaniu testu składającego się z 10 pytań.    
    Ponadto uczestnicy konkursu musieli rozwiązać krzyżówkę  oraz odpowiedzieć  na pytania związane z treścią lektury. Dzieci poradziły sobie z tymi zadaniami znakomicie.
   
Jury dokonało sprawdzenia prac i wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Miriam Augustyn
II miejsce – Alicja Łagowska
III miejsce- Aleksander Helowicz

Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

 Uczniowie wykonali również  ilustracje do lektury. Wyróżniona została praca Julii Łucjan. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. (M. Z.)


    W Dniu Kobiet uczniowie kl. VIII wraz z wychowawcą i opiekunem panem N. Arciszewskim udali się na lodowisko w Mielcu. Uczniowie doskonalili jazdę na lodzie bawiąc się przy tym doskonale. Następnie wszyscy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Mielcu. Zachwycając się nowoczesną architekturą budynku uczestnicy wycieczki poznali bogaty księgozbiór i pracę w bibliotece. Końcowym punktem wyjazdu był pyszny obiad w restauracji tureckiej Diamond Kebab. Uczniowie powrócili w dobrych humorach do szkoły korzystając z nowoczesnego transportu kolejowego. (M. M.)    Dzień Kobiet - 08.03.2022r.

    Dzień Kobiet w naszej szkole:


Dużo zdrowia, szczęścia i radości
z okazji Dnia Kobiet przesyłają Świetliczaki.    Mali naukowcy- doświadczenia i eksperymenty w klasie II

    Ciekawość otaczającego świata jest motorem rozwojowym młodego pokolenia. Uczniowie uwielbiają odkrywać jego tajemnice, eksperymentując i doświadczając tego według własnych doznań. Dzięki temu mogą sami się przekonać, ileż to sekretów ma przed nami nasz wspaniały świat. Podczas jednej z lekcji edukacji przyrodniczej dzieci wcieliły się w rolę małych naukowców, razem z wychowawczynią przeprowadziły doświadczenie „Kolorowe warstwy w szklance”. Dowiedziały się które substancje rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Dlaczego ciasto rośnie, a olej unosi się na wodzie? Zabawy było co nie miara, a przeprowadzone eksperymenty na długo pozostaną w pamięci uczniów. (A. O.)


    Prośba - 04.03.2022r.

    Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do zbiórki dla żołnierzy walczących na froncie w obronie Ukrainy. Najbardziej potrzebne są następujące rzeczy: czapki, rękawiczki, polary, skarpety, koce, latarki, powerbanki, latarki, termobielizna, środki medyczne: środki przeciwbólowe, bandaże, opatrunki sterylne, środki odkażające, zestawy do szycia (igłę, nici), apteczki medyczne z wyposażeniem lub bez oraz wszelkie środki medyczne, które mogą pomóc rannym, śpiwory, karimaty itp.
    Wymienione rzeczy można przynosić do szkoły w poniedziałek od godz. 6.30 do 16.00 i we wtorek od godz. 6.30 do 13.00 (Do dnia 8 marca 2022 tj. wtorek musimy zebrane rzeczy dostarczyć do UM. w Przecławiu).


    PAMIĘTAMY!

1 marca - Narodowy  Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych (M. Z.)
    W życiu codziennym i na katechezie przykazanie miłości realizujemy ...


    Fotorelacja: TUTAJ


    Walentynki 2022 ...

    Rekrutacja .... !!!

Rekrutacja do klasy I

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do  klasy pierwszej: Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej
 w Rzemieniu, na nowy rok szkolny 2022/2023.

Zapisy trwają

od 21.02.2022 r. do 11.03.2022 r.

    Wnioski związane z naborem dzieci, można pobrać osobiście w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony internetowej - poniżej. Wypełniony wniosek, należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 11 marca 2022 roku do godziny 15 00. Wszelkie zapytania dotyczące rekrutacji proszę kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie dzwoniąc pod numerem   (17)7748129 w godzinach od 7.00 do 15.00.


    UWAGA!!! Możliwość zapisu dziecka na zajęcia z karate w Przecławiu.
                        Planowany termin rozpoczęcia zajęć - środa 02.03. 2022r.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu - środa godz. 16.30 do 17.30
 i sobota godz. 11.00 do 12.00. w sali gimnastycznej obok Biblioteki Publicznej w Przecławiu.
Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/saihamielec/ , na której jest oficjalny plakat o naborze na zajęcia Karate.


    "Dzień Bezpiecznego Internetu"


   Ponowne spotkanie z jaszczurką Agamą ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   W styczniu dzieci z naszej szkoły miały możliwość zobaczenia jaszczurki Agamy brodatej podczas zorganizowanych warsztatów przyrodniczych. Uczeń kl. III, Aleksander Helowicz zainspirowany tym spotkaniem postanowił zakupić jaszczurkę. Przygotował dla niej terrarium i poznaje tajniki jej życia . Karmi ją ulubionymi smakołykami. (M. Z.)

 

     Drzewa genealogiczne klasy II

    „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło” napisał znany polski poeta Cyprian Kamil Norwid. To właśnie ta myśl przewodnia sprawiła, że uczniowie klasy 2 postanowili wykonać drzewa genealogiczne. Takie graficzne przedstawienie związków i pokrewieństwa między członkami rodziny, to dobry sposób, aby dowiedzieć się o tym, kim byli nasi przodkowie, czym się zajmowali, co lubili. Każdy z nas powinien znać swoją rodzinną historię, bo to ona w jakimś stopniu zapisała się na kartach naszej ojczyzny. Dzieci przygotowały i zaprezentowały drzewa genealogiczne. Prace i prezentacje były oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. (A. O.)


    Na zajęciach świetlicowych krajobrazy zimowe pastą malujemy (K. K.)

    Fotorelacja: TUTAJ    Czy wiesz co jesz? - zdrowy styl odżywiania

    Uczniowie klasy VIII na lekcji wychowawczej zapoznani zostali z zasadami racjonalnego odżywiania się człowieka oraz oceniali własny sposób żywienia. W trakcie pogadanki wszyscy zgodnie dostrzegli zależności pomiędzy odżywianiem i zdrowiem człowieka .Ćwiczeniem wprowadzającym były swobodne wypowiedzi uczniów na pytanie:
„Co najbardziej lubię jeść?” Uczniowie z chęcią opowiadali o swoich upodobaniach żywieniowych, nie zawsze zdrowych oraz przyznali, że wśród młodzież nastały mody żywieniowe, które często niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Następnie chcąc urozmaicić styl żywienia wychowawca zaproponował uczniom wykonanie pożywnych i wartościowych odżywczo past jajecznych, rybnych i warzywnych. Na stołówce szkolnej uczniowie chętnie przystąpili do pracy lecz z ich spożyciem było już trochę gorzej. Uczniowie przyznali, że taka forma posiłku śniadaniowego jest w ich domach niestety rzadkością ale uświadomili sobie ,iż nie należy obawiać się zmian i należy wprowadzać do własnego menu zdrowe, szybko, samodzielnie wykonane potrawy żywnościowe.
(M. M.)


    „Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.”

    Uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z wychowawcą prezentowali swoje pasje i zainteresowania. Wolny czas od zajęć szkolnych i nauki każdy z nas powinien w odpowiedni sposób wykorzystać. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że to idealna okazja na rozwój pasji, które dostarczają wiele satysfakcji i możliwość bycia specjalistą w danej dziedzinie. Ciekawą prezentację swoich narciarskich pasji przygotowała Kinga Rusin. Od kilku lat wytrwale doskonali swoje techniki narciarskie na tatrzańskich stokach i nie tylko. W swoim wystąpieniu udzieliła cennych wskazówek dla narciarzy dotyczących prawidłowego ubioru, bezpieczeństwa w czasie jazdy na nartach. Marzeniem Kingi jest zostać w przyszłości instruktorem narciarstwa. Życzymy spełnienia marzeń. Pamiętajmy-pasja to efekt wytrwałej pracy nad własnymi zainteresowaniami. (M. M)
 


    Dzień Babci i Dziadka - 2022r.

    Kliknij w obrazek i oglądaj;
    Warsztaty przyrodnicze ... - 2022r.

    Uczniowie klasy I -IV uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych i mieli przyjemność spotkać się z jaszczurką Agamą brodatą i jej opiekunem. Pod koniec spotkania uczestnikom zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

  

    Fotorelacja: TUTAJ


     "Nie pal przy mnie, proszę!..." - 2022r.

Uczniowie kl. III realizowali program profilaktyczny- ,,Nie pal przy mnie, proszę!”. Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Program był realizowany na pięciu zajęciach warsztatowych o następującej tematyce:
1) Co to jest zdrowie?
2) Od czego zależy nasze zdrowie?
3) Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
4) Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
5) Nie pal przy mnie, proszę!
Dzieci poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie,
że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Na zakończenie realizacji programu uczniowie wykonali plakaty i rysunki o szkodliwości palenia tytoniu.

    Zdjęcia w galerii


    Przypominamy .... - 02.01.2021r.

W dalszym ciągu uczymy się zdalnie:

W dniach 3,4,5, i 7 stycznia uczymy się zdalnie.
Dzień 06.01.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych.


    Wszystkim odwiedzającym Naszą stronę:

            Najserdeczniejsze życzenia miłej
      i pełnej nastroju wieczerzy wigilijnej
      oraz spełnienia marzeń i nadziei,
      jakie niesie nadchodzący Nowy 2022 Rok.

                                 życzą: Dyrektor szkoły, nauczyciele i pracownicy

   Dla wszystkich "Ding Dong" w wykonaniu: Kingi Rusin i Oliwi Czachor.


    Przypominamy !!!

Przypominamy, że od 20.12.2021r. do 09.01.2022r. przechodzimy na naukę zdalną.

Do zobaczenia i usłyszenia "w sieci".


    Jasełka 2021 ... - 17.12.2021r.

    Dnia 17 grudnia 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczennice kl. VIII przybliżyły postać powieściopisarki Marii Dąbrowskiej, jej życie i twórczość literacką. Następnie uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. Beaty Mazur wprowadzili społeczność szkolną w świąteczny nastrój prezentując ciepłą opowieść autorstwa Marii Dąbrowskiej na temat tradycji i przygotowań Bożego Narodzenia. Przygotowania te są pełne radosnego oczekiwania, gdyż widziane są oczami dzieci. Następnie kl. VIII zaprezentowała montaż słowno-muzyczny ukazując tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce kultywowane od wielu lat. Nie zabrakło również śpiewu kolęd i gry na instrumentach jednego z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Utalentowani młodzi artyści naszej szkoły zaprezentowali nie tylko staropolskie kolędy , ale także pastorałki i popularne piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Dzień Patrona połączony z apelem wigilijnym zakończyły życzenia świąteczne składane przez uczniów i Panią Dyrektor. Do uroczystej akademii uczniów przygotowały: p. B. Mazur, p. M. Malicka i p. H Wójtowicz.

    Zdjęcia w galerii


Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022 dla Pani Dyrektor, Nauczycieli, Pracowników, Emerytów, Całej Społeczności Szkolnej i Rodziców życzą Świetliczaki.

 

 

 

 

 

 

 

 


    Jak prawidłowo segregować odpady komunalne?

Warsztaty ekologiczne.
    15 grudnia uczniowie klas I- III uczestniczyli w warsztatach ekologicznych dotyczących prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Warsztaty przeprowadzili pracownicy Urzędu Miejskiego w Przecławiu. Podczas pogadanki i działań praktycznych dzieci nauczyły się właściwej segregacji różnych odpadów. Chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach przygotowanych przez organizatora zajęć. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zostały nagrodzone za udzielanie prawidłowych odpowiedzi. Dziękujemy za wspaniałą lekcję ekologii.


    W naszej szkole programy antynikotynowe realizujemy i ciekawe zadania wykonujemy (K. K.)


    Fotorelacja: TUTAJ


    „Świetliczaki” nie próżnują i do Świąt Bożego Narodzenia się przygotowują - wykonując ozdoby świąteczne. (K. K.)

    Fotorelacja: TUTAJ


   Ozdoby choinkowe z masy porcelanowej ...

    Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Najwyższy czas pomyśleć o świątecznych dekoracjach. Dzieci z kl. III wykonały różnorodne ozdoby choinkowe z masy porcelanowej. Ozdoby są śnieżnobiałe, gładkie i niezwykle eleganckie. Zimna porcelana po wyschnięciu jest trwalsza od masy solnej, a wyglądem przypomina prawdziwą porcelanę. Po wyschnięciu ozdoby zostaną zawieszone na choince. Posłużą również jako piękny prezent dla kogoś bliskiego. Dzieci z radością i zaangażowaniem wykonywały ozdoby w ramach klasowych warsztatów świątecznych.

    Fotorelacja: TUTAJ


    STAN WOJENNY ...13.12.1981r.

    Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku. O wprowadzeniu stanu wojennego poinformowało społeczeństwo Polskie Radio o godzinie 6 nadając przemówienie generała Jaruzelskiego. Wyłączono komunikację telefoniczną, wprowadzono cenzur korespondencji.  Ograniczono możliwość przemieszczania się wprowadzając godzinę milicyjną.

 


   Zaczarowana zagroda

    Uczniowie klasy drugiej wykonali piękne prace przestrzenne z jednorazowych kubeczków, obrazujące bohaterów omawianej przez nich lektury "Zaczarowana zagroda". Krótka historia o pingwinach mieszkających na Antarktydzie, której autorami są Alina i Czesław Centkiewiczowie, uzmysławia nam, jak sprytnymi i mądrymi stworzeniami są pingwiny. (A. O.)


    AKCJA CHARYTATYWNA!!! KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY!!!

    Serdecznie zapraszamy Wszystkich i prosimy o wsparcie Kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przez społeczność Szkoły Podstawowej w Rzemieniu na rzecz przewlekle chorej koleżanki.
    Kiermasz odbędzie się w tą niedzielę tj. 12.12.2021r. w Salce katechetycznej przy plebanii przy Kościele NMP KP w Dobryninie.
    Po każdej mszy świętej będzie można zakupić piękne ozdoby świąteczne, pierniczki oraz rękodzieło wykonane przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

   PROSIMY O WSPARCIE SZCZYTNEGO CELU.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego - 2021

 

    Znamy wyniki powiatowego konkursu plastycznego pod nazwą „Nie do zapomnienia… czyli najpiękniejsze krajobrazy i cuda przyrody terenu LGD PROWENT. Na konkurs nadesłano ponad 390 prac.

Wyróżnienia zdobyły dwie uczennice naszej szkoły:
w kategorii I - Maja Stępień , kl. III
w kategorii II – Oliwia Czachor, kl. VII
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 


    Mikołaj - 2021
    Zdjęcia w galerii


    Grzeczne dziewczynki, grzeczni chłopcy ...
    Mikołajki klasy VI!!!

    Fotorelacja: TUTAJ

 

    Mikołajki w klasie II - 06.12.2021r.

    Mikołajki - tradycyjna  polska nazwa święta ku czci biskupa Mirry św. Mikołaja, obchodzona 6 grudnia. Od średniowiecza w wigilię tej uroczystości  św. Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. W naszej szkole  dzieci uwielbiają mikołajki, czyli ten właśnie dzień, w którym obdarowują się prezentami. Tak też było i u nas w klasie II. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, nastąpiła ich prezentacja . Uśmiechy na twarzach uczniów to dowód na to, że warto organizować mikołajki klasowe i obdarowywać się upominkami. (A. O.)


    Dzień Pizzy - 30.11.2021r.


    Kiedy lekcje w szkole ciągną się jedna za drugą niczym ser, a pogoda sprawia, że wszyscy są nie w sosie, to każdy pragnie wyrwać choć jeden kawałek przyjemnego czasu dla siebie. Aby wszystkim uczniom poprawić nastrój z okazji Andrzejek Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Pizzy. Prawdziwa włoska pizza zachwyca smakiem, a więc apetyt dopisywał uczniom. Ten najpopularniejszy na świecie  smakołyk poprawił humor wszystkim. (M. M.)    Klasowy konkurs pięknego czytania - kl. II ...Czytanie dodaje skrzydeł… Dzięki czytaniu przenosimy się w inny świat, stajemy się, kim tylko zechcemy, rozwijamy naszą wyobraźnię, stajemy się wrażliwsi, uczymy się empatii. Jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie człowiek wymyślił”.
           Czytać umie każdy, ale piękne czytanie jest już sztuką.  Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy przystąpili  30 listopada  pod kierunkiem pani A. Opiela do klasowego konkursu pięknego czytania. Konkurs odbył się  w Bibliotece Publicznej w Rzemieniu. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego  fragmentu z ulubionej książki. Technikę czytania oceniała pani Elżbieta Bogdan i pan Narcyz Arciszewski. Wszyscy uczestnicy bardzo  ładnie zaprezentowali  przygotowany fragment tekstu. W nagrodę otrzymali, okolicznościowe dyplomy, słodkie upominki oraz książki,  które będą zachęcały ich do czytania. Wszyscy byli zadowoleni  z tego spotkania. Dziękujemy drugoklasistom za podjęte wyzwanie. (A. O.)

    Zdjęcia w galerii


   Spotkanie andrzejkowe ...

    29 listopada w klasie I i II odbyło się spotkanie andrzejkowe. Dzieci zapoznały się z dawnymi zwyczajami ludowymi, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w Wigilię Świętego Andrzeja. Od dawien dawna był to czas wróżb i wspólnej zabawy. Wszyscy chętnie brali udział we wróżbach i byli podekscytowani oraz bardzo ciekawi co je spotka w najbliższym czasie. W przerwie między wróżbami dzieci posiliły się pizzą, którą zjadły z wielkim apetytem.

    Fotorelacja: TUTAJ


    BohaterON – włącz historię!


    Uczniowie klasy VIII SP Rzemień wzięli udział w projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.


    Dzień Pluszowego Misia na świetlicy ...

    Fotorelacja: TUTAJ


    PODZIĘKOWANIE!
   Dziękujmy bardzo
pani Izie Marciniak za przekazanie szkole pięknych książeczek jej autorstwa "Anielskie modlitwy" i docenienie pracy naszej szkoły. Od pani Izy, babci naszego ucznia, otrzymaliśmy słowa uznania i podziękowanie za przedsięwzięcia podejmowane przez naszą szkołę. Bardzo miło jest usłyszeć, że nasza szkoła jest postrzegana tak pozytywnie i nazwana wspaniałą przez mieszkankę stolicy Warszawy. Pozdrawiamy i dziękujemy.


 

    Akcja -  „OTUCHA”

     Uczniowie klas I - III przyłączyli się do akcji Jednostki Strzeleckiej 2093 oraz Stowarzyszenia Orzeł Biały – Strzelec "OTUCHA - Święta Bożego Narodzenia 2021" i wykonali kartki świąteczne dla Żołnierzy, Straży Granicznej i Policjantów stojących na straży naszych granic. Dzieci chciały w ten sposób podziękować za ich codzienną służbę i wyrazić swoje wsparcie dla polskich mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej.


    Kanapki; kl. II - 18.11.2021r.

    Uczniowie kl. II na zajęciach z edukacji technicznej wykonali jesienne, zdrowe kanapki. Zagościły na nich świeże warzywa: sałata, ogórki, rzodkiewka i pomidory.
    Dzieci z zaangażowaniem układały ciekawe warzywne kompozycje. Wykonane kanapki wyglądały apetycznie i bardzo smacznie. W mgnieniu oka zniknęły z talerzy.
    Wspólne przygotowanie drugiego śniadania sprawiło dzieciom dużo radości. Podczas wykonywania tej pracy, kształtowali odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali  kreatywność i wyobraźnię. (A. O.)

    Zdjęcia w galerii


    Uczniowie SP w Rzemieniu świętując Niepodległość wzięli również udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie zmierzyli się z Dyktandem Niepodległościowym 9 listopada; w środę 10 listopada byli świadkami inscenizacji przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Przecławia, a następnie odebrali od pani Burmistrz Renaty Siembab „Ogień Niepodległości” przywieziony z cmentarza legionowego w Kostiuchnówce, gdzie w 1916 r., Legiony Polskie stoczyły okupioną dużymi stratami krwawą bitwę z przeważającymi siłami rosyjskimi; 11 listopada Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył we Mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w Kościele Parafialnym pw. WNMP w Przecławiu. Dziękujemy za zaproszenie do gminnych obchodów Święta Niepodległości.


    Akademia z okazji Święta Niepodległości - 10.11.2021r.

     Kliknij i oglądaj !  


    W szkolne obchody Święta Niepodległości włączyły się też uczennice; Kinga i Oliwia przygotowując materiał filmowy.
     Kliknij i oglądaj !  


    #SzkołaDoHymnu ...

     #SzkołaDoHymnu ...


    11 listopada u świetliczaków ...


    "Jak pokonać smoka?" - 10.11.2021r.

    10 listopada uczniowie klas I -III oglądnęli przedstawienie ,,Jak pokonać smoka?” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru Kurtyna. Spektakl był pełen humorystycznych dialogów oraz miał ciekawą oprawę muzyczną. Przedstawienie niosło ze sobą wartości wychowawczo- profilaktyczne, które dotyczyły asertywności, bycia wytrwałym w dążeniu do celu, odpowiedzialności za zdrowie oraz właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki. Przedstawienie wszystkim się podobało. Zakończyło się wspólnym tańcem. (M. Z.)


    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek ...

Chcę dziś spotkać Babę Jagę.
W piernikowym gościć domu.
Wraz z Kopciuszkiem iść na bal
Z kotem w butach tańczyć tam.
Do babci z Kapturkiem Czerwonym
I wilka tam spotkać z ogonem.
Z krasnoludkami do stołu zasiąść
I z Śpiącą Królewną snem zasnąć.
Chcę by bajka byłą jawą
Spotkać się z Warsem i Sawą.

                                                                              (autor: E. Bogdan)

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zabawach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej, których celem było rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, bogacenie słownictwa oraz spędzenie czasu na wspólnej zabawie. Zanim uczniowie udali się do biblioteki czekało na nich zadanie polegające na odnalezieniu „zaczarowanego kuferka”. Szkolne korytarze oraz szatnia oznakowane były trzema kolorowymi szlakami. To właśnie jeden z nich prowadził do miejsca, w którym został on ukryty. Mieściły się w nim „bajkowe zadania”, m.in. zabawa w kalambury, rebusy, krzyżówki, łamigłówki, zadanie matematyczne od „Muminka” czy odgadywanie tytułów po usłyszanym fragmencie piosenek z popularnych bajek. Swoją prośbę przesłał nawet sam „Kopciuszek” prosząc o pomoc w jak najszybszym posegregowaniu różnych rodzajów grochu. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rozwiązywaniem przygotowanych zadań, które przyniosły wiele radości i miłej zabawy. Na uczniów czekały również ukryte w bibliotece niespodzianki przeznaczone do zabawy dla wszystkich Świetliczaków. (S. H.)

    Zdjęcia w galerii


   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek ...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzili również 9 listopada uczniowie klas 4-8 naszej szkoły. Kolorowe postacie z przeczytanych lektur, bohaterowie filmów i bajek, pomalowani, w ciekawych strojach i samodzielnie przygotowanych wypełnili szkolny korytarz. Przebrani uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej, a biorąc pod uwagę pomysłowość, wkład pracy, charakteryzację na uznanie zasłużyli następujący uczniowie: Oliwia Czachor kl. VII, siostry Ania i Basia Buryło, Mateusz Świątek z kl. IV oraz wszyscy zaangażowani uczniowie. W tym dniu panowała bajkowa i wesoła atmosfera. Ta inicjatywa Samorządu Uczniowskiego dostarczyła uczniom nie tylko wspaniałej zabawy ale również miała na celu rozwijanie dziecięcej fantazji, kreatywności oraz pomysłowości. (M. M.)

    Fotorelacja: TUTAJ


    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek ...,,Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie”


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dzieci z klas I-III przebrały się za postacie z popularnych bajek i zaprezentowały swoje ulubione bajki. Pan N. Arciszewski przeczytał dzieciom bajki, które pochodziły z różnych zakątków świata. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    ,,Zawsze razem” ...

Uczniowie kl. I i III wzięli udział w konkursie plastycznym,, Zawsze razem” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Rzeszowie. Celem tego konkursu jest promowanie i kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw prozdrowotnych oraz uwrażliwianie na potrzeby słabszych i chorych. Autorami prac konkursowych byli:
Szymon Muniak – kl. I, Seweryn Bogdan – kl. I, Aleksandra Piecuch – kl. I, Amelia Lonczak- kl. I, Maja Madej – kl. I, Alicja Stępień – kl. I, Zuzanna Wolak- kl. I, Alicja Łagowska- kl. III, Maja Stępień – kl. III, Maksymilian Madej – kl. III
(M. Z.)

Dziękujemy dzieciom za wykonanie pięknych prac i czekamy na wyniki.


    "Podaj mydło" ....    Pasowanie na ucznia - 28.10.2021r.
    28 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    Obejrzyj i posłuchaj:

    Zdjęcia w galerii


    Szkoła Pamięta 2021 ...

    Szkoła Podstawowa w Rzemieniu po raz trzeci wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” .Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci  o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

 

 

 

 

 

    Fotorelacja: TUTAJ


    "Dzień ulubionego pluszaka" ...    26 października 2021r. w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień ulubionego pluszaka. Przyniesione przez dzieci maskotki, przytulanki to niewątpliwie najlepsi i najwierniejsi przyjaciele, którzy wywołują pozytywne emocje. Nie ma lepszego lekarstwa na smutki i choroby niż ulubiona zabawka. Daje ona możliwość poczuć się bezpiecznie, oswaja tęsknotę za rodzicami, rozwija wyobraźnię dziecka oraz w przyszłości będzie ważnym wspomnieniem z dzieciństwa. Był to dzień wielkiej radości dla naszych uczniów. (M. M.)

    Fotorelacja: TUTAJ


    „Stefek, Stefan- droga do świętości” ...

   Miło nam jest poinformować, że w dniu 25.10.2021 r. w Domu Kultury w Przecławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie plastycznym „Stefek, Stefan- droga do świętości” . Uczeń naszej szkoły Michał Działo z klasy V otrzymał wyróżnienie. Na konkurs nadesłano 211 prac z całego województwa, a decyzją Komisji konkursowej przyznano 10 równorzędnych nagród i 10 wyróżnień. Wyróżnienia zostały uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Przecławia panią Renatę Siembab.
Gratulujemy Michałowi, rodzicom i paniom Katarzynie Kolis i Hiacyncie Wójtowicz. Brawo!


 Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

    16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać opinii publicznej o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze. Pamiętajmy, że to co jemy i w jaki sposób produkujemy żywność ma wpływ na nasze zdrowie i środowisko. Klasa VIII zorganizowała na stołówce szkolnej wspólny zdrowy posiłek i wypracowała mini kodeks ekologicznego wyboru żywności:
1. Wybieramy zdrową, lokalną i sezonową żywność.
2. Szanujemy żywność i środowisko – nie marnujemy jedzenia.
3. Zmieniamy swoje przyzwyczajenia – używamy wielorazowych toreb, oszczędzamy wodę.
4. Hodujemy swoją własną żywność.

    Fotorelacja: TUTAJ


W imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy
 Pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.


    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia dla pani Dyrektor,
Nauczycieli i Pracowników szkoły składają świetliczaki.


    Międzynarodowy Dzień Plecaka w klasach 1- 3

    13 października uczniowie klas młodszych włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Plecaka i wzięli udział w akcji edukacyjnej. Celem akcji było zwrócenie uwagi na powracający rokrocznie temat zbyt ciężkich plecaków, które uczniowie noszą do szkoły. Kilogramy, które dzieci dźwigają na swoich plecach, nie pozostają bez wpływu na ich zdrowie, dlatego tak ważne jest uświadamianie najmłodszych. Nasze szkolne obchody tego święta polegały na klasowych rozmowach o tym, jak wygląda edukacja dzieci w innych krajach, przekazaniu przez nauczycieli wskazówek dotyczących tego, jak właściwie spakować plecak, było również ważenie plecaków i największa atrakcja tego dnia - tor przeszkód z plecakami.

    Fotorelacja: TUTAJ


    "Nie do zapomnienia...czyli najpiękniejsze krajobrazy i cuda przyrody terenu
LGD PROWENT"

    Uczniowie klas 1-3, pod kierunkiem swoich wychowawców, kolejny raz przygotowali prace na konkurs plastyczny, cyklicznie organizowany przez Lokalną Grupę Działania PROWENT. Prace obrazują piękno krajobrazu oraz różnorodność przyrody i architektury obszaru Lokalnej Grupy Działania „PROWENT”. Prace zostały wykonane różnymi technikami. Liczymy na przychylność komisji konkursowej i czekamy na wyniki.    Jesień na stołówce ...    Uczniowie kl. III wykonali na zajęciach z edukacji technicznej jesienne, zdrowe surówki. Na stołówce unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców, które były niezbędne do wykonania ulubionych surówek. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Na koniec odbyła się degustacja. Surówki smakowały wyśmienicie.

    Fotorelacja: TUTAJ


   

    Informujemy, że dzień 15.10.2021r. tj. piątek po Dniu Edukacji Narodowej, jest dniem ustawowo wolnym w Szkole Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu.
   Zapotrzebowanie świetlicowe zgłaszamy do sekretariatu szkoły do dnia 12.10.2021r.
do godziny 15.00.


    Kreatywne zajęcia na religii – różaniec dla Matki Bożej    Fotorelacja: TUTAJ


    10 października 2021 roku - XXI Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ”

    Fotorelacja: TUTAJ


    Biegi przełajowe ...

    II i III miejsce zajęli nasi uczniowie w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Grupą opiekowała się pani Grażyna Niziołek- Zaręba. Uczestnikom gratulujemy!!!


    Samorząd Uczniowski poleca!


    Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, używany w każdym miejscu na świecie. Pojazd ten pozwala dbać o zdrowie, łączy ludzi, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Mając na uwadze zalety jazdy na rowerze Samorząd Uczniowski podjął inicjatywę promocji tego środka transportu jako niedrogiego, niezawodnego i ekologicznego pojazdu.


    Rajd rowerowy ...

    6 października 2021r. klasy VI, VII i VIII pod opieką nauczycieli uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Parku historycznego w Bliźnie. Uczniowie zostali zapoznani z historią powstania kompleksu, spędzili miło czas na świeżym powietrzu i udoskonalili technikę jazdy rowerem.


     Fotorelacja: TUTAJ


    Ognisko ...

    4 października 2021r.uczniowie kl. V i VIII spotkali się przy ognisku aby wspólnie spędzić Dzień Chłopaka. Słoneczna pogoda zachęciła wszystkich do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Były również pieczone kiełbaski, napoje i ciasto. Celem głównym spotkania była integracja zespołów klasowych i wspólna zabawa.


    Jesienne inspiracje na świetlicy pod opieką pani Sylwii i pani Kasi.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Światowy Dzień Zwierząt - 04.10.2021r.

    4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologii. W tym dniu doceniamy obecność naszych pupili domowych, ale również należy zwrócić uwagę na nasz stosunek do zwierząt i zachęcić do pomocy instytucjom np. Schroniskom dla Zwierząt, które na co dzień walczą o lepsze warunki ich życia. Z tej okazji uczniowie klasy IV i V wykonali projekty, w których ukazali i opisali własne  zwierzątka domowe oraz na wykonanych plakatach zwrócili uwagę na prawa zwierząt oraz na potrzebę kształtowania wrażliwości i empatii wobec wszystkich istot żywych. Organizatorem obchodów tego dnia była Pani Aneta Łazarz oraz Samorząd uczniowski. (M. M.)


    W poszukiwaniu jesieni ...

    Na dzisiejszej lekcji wychowawczej klasa VI udała się na prozdrowotny spacer w celu odnalezienia „Pani Jesieni”. Uczniowie, spędzili czas na świeżym powietrzu, nabrali energii na kolejne lekcje i wrócili z pięknymi jesiennymi bukietami, jak na uczniów Szkoły Promującej Zdrowie przystało.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Zwiedzamy Park Historyczny w Bliźnie ...

    1 października uczniowie kl. I-III udali się wraz z wychowawcami do Parku Historycznego w Bliźnie. Dzieci wzięły udział w ciekawej lekcji historii. Następnie uczestnicy wycieczki zjedli smaczną kiełbaskę. Po poczęstunku był czas na wspólne zabawy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyprawy, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, wzbogaciła wiedzę historyczną i uwrażliwiła na piękno przyrody ojczystej.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Akcji #sadziMY

    Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu wzięła kolejny raz udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. Akcja #sadziMY organizowana jest, aby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Drzewka odebraliśmy w Nadleśnictwie Tuszyma, które następnie zasadziła na terenie szkoły klasa VII.

    Fotorelacja: TUTAJ


    W służbie prześladowanym chrześcijanom - 01.10.2021r.

    1 października uczniowie VIII klasy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem  międzynarodowej organizacji Open Doors Polska, która od 60 lat niesie pomoc  prześladowanym na całym świecie chrześcijanom. Spotkanie połączone z interesującą prelekcją odbyło się w Domu Kultury w Przecławiu. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli poznać sytuację prześladowanego Kościoła i poszczególnych osób: m.in. Danieli i Sebastiana z Kolumbii. Uczniowie przyznali, że żyjemy w czasach największych prześladowań Kościoła w historii i łamaniu Praw Człowieka. Na świecie jest około 340 mln najbardziej prześladowanych chrześcijan. Jesteśmy w stanie wspólnie nieść prześladowanym chrześcijanom wsparcie duchowe, materialne oraz pocieszenie, co przekłada się na realną zmianę ich sytuacji. Uczniowie zachęceni zostali do napisania listu wsparcia dla chrześcijańskich dzieci i młodzieży żyjących w ucisku lub traumie ze względu na prześladowania. (M. M)

„Miejmy pełne zapału serce w dawaniu świadectwa wiary i jedności z Kościołem Prześladowanym”   


    „Kamienie Pamięci”

    Uczennice klasy VII Marcelina Więcek i Julia Wolak 28 września 2021 roku odebrały w Warszawie nagrody XII Edycji Projektu „Kamienie Pamięci” Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983.
    W projekcie przedstawiły sylwetkę pana Andrzeja Feliksa Osnowskiego pochodzącego z Rzemienia - działacza „Solidarności”.
    Autorki projektu udzieliły wywiadu dla portalu dzieje.pl, zapraszamy do przeczytania, oraz obejrzenia relacji.
https://dzieje.pl/…/podsumowanie-kamieni-pamieci-poswiecony…
https://wiadomosci.tvp.pl/56090903/kamienie-pamieci
Gratulacje dla laureatek i opiekuna Piotra Wolaka.

    Relacja fotograficzna z gali XII Edycji Projektu „Kamienie Pamięci”
Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981- 1983.
TUTAJ


    „Ziemniaka – cudaka” - 30.09.2021r.


    Czwartkowe zajęcia plastyczno -  techniczne w klasie II przebiegały pod hasłem:                „Ziemniaka – cudaka”. Zadaniem naszych uczniów było stworzenie kukiełki z surowego ziemniaka przy pomocy różnych ozdób. Jak widać na zdjęciu pomysłowość drugoklasistów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zabawa podczas tworzenia kukiełek była niesamowita.
    Dzieciaki wymieniały się pomysłami jak również pomagały sobie nawzajem przy ich tworzeniu. Zajęcia te kończyły cykl lekcji poświęconych jesiennym zbiorom. (A. O.)


    Dzień chłopaka w klasie VI - 30.09.2021r.

    Chłopcy z klasy VI z okazji swojego święta zostali obdarowani "uroczymi" pajączkami! Były tez słodkości i dużo śmiechu. Dziewczyny raz jeszcze składają najlepsze życzenia!.

    Fotorelacja: TUTAJ


    Dzień Chłopaka - 30.09.2021r.

   W dniu 30 września uczennice klasy drugiej wraz z Panią Anetą i Panią Małgorzatą nie zapomniały o takiej uroczystości, jaką jest  Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy z tej klasy zostali obdarowani licznymi upominkami. Każdy z nich został odznaczony odznaką „Super chłopaka”. Na ich twarzach pojawił się zachwyt i wielka radość z takiego tytułu oraz duma, że zostali tak bardzo docenieni przez swoje panie i koleżanki z klasy. (A. O.)

    Zdjęcia w galerii


    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2021r.

    29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu na wybranych lekcjach nauczyciele oraz starsi koledzy czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Uczniów kl. I i II odwiedzili trzecioklasiści, którzy ciekawie zaprezentowali swoim młodszym kolegom książki ze swojej domowej biblioteczki. Pan N. Arciszewski przeczytał uczniom kl. III fragmenty książeczki pt. ,,Wakacje Mikołajka”. Pani pedagog Anna Jaromi zapoznała trzecioklasistów z wybranymi przygodami dzieci mieszkających w Bullerbyn. Przewodnicząca szkoły Kinga Rusin przeczytała fragmenty książki ,,Karolcia”. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych tekstów. Przebieg tej akcji koordynowali wychowawcy kl. I-III, którzy również czytali swoim wychowankom książeczki z klasyki polskiej literatury dla dzieci. (M. Z.)

     Fotorelacja: TUTAJ


    „Kodeks Bezpiecznego Świetliczaka”

    Wychowankowie świetlicy zastanawiali się, w jaki sposób spędzać czas, aby każdemu było miło, przyjemnie i bezpiecznie. Wspólnie z uczniami ustaliliśmy zasady obowiązujące w naszej świetlicy szkolnej. Następnie powstał „Kodeks Bezpiecznego Świetliczaka” na którym zostały zawarte nasze zasady. Uczniowie zobowiązali się do ich codziennego przestrzegania potwierdzając wspólne ustalenia własnoręcznym podpisem. (S. H.)


    "Szkoła Promująca Zdrowie" - 28.09.2021r.

    Akcja prozdrowotna
    W ramach realizacji założeń projektu "Szkoła Promująca Zdrowie", "Programu dla szkół" oraz „Światowego Dnia Jabłka”, który obchodzony jest 28 września, przeprowadziliśmy w klasach I - III akcję prozdrowotną. Celem jej było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin oraz wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania. W klasach, dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych jabłek, poznały różne ich odmiany i zastosowania tych popularnych owoców. Potem oczywiście były klasowe degustacje. Zapach jabłek unosił się w całej szkole. Mamy nadzieję, że tym sposobem zachęciliśmy uczniów do spożywania odpowiedniej ilości owoców i warzyw, m.in. jabłek. Dzień minął w „smakowitej” atmosferze i dostarczył uczniom miłych wrażeń oraz witamin ukrytych w jabłkach. Akcję przeprowadziły panie: M. Drop, A. Opiela, M. Zielińska.    "Sprzątanie świata" - 27.09.2021r.

    27 września 2021r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w proekologicznej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem : Myślę, więc nie śmiecę. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu, uświadomienie idei segregacji śmieci oraz recyklingu. Akcję rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły i na placu zabaw. Dzieci wyposażone w wiedzę, worki, rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością i zapałem. Aktywne uczestnictwo w tej akcji przyczyniło się zapewne do podniesienia wiedzy i świadomości ekologicznej, wzbudziło impuls do działań w tym kierunku, oraz spowodowało chęć do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska. (M.M.)


    Samorząd szkolny ma nowego przewodniczącego, a raczej przewodniczącą:

    Od czasu ogłoszenia przez komisję skrutacyjną wyników wyborów obowiązki przewodniczącego Samorządu Szkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu pełni uczennica klasy VIII: Kinga Rusin.

 


    Uwaga - już jutro (27.09.) wybieramy przewodniczącego szkoły !!!

    Sięgnij do galerii, zapoznaj się programami wyborczymi kandydatów i jutro wybierz najlepszego!

    Zdjęcia w galerii


    Na powitanie jesieni „świetliczaki” wykonali z plasteliny grzyby. (K. K.)

    Fotorelacja: TUTAJ


    Z wizytą w Bullerbyn ...

    Uczniowie kl. III zapoznali się z przygodami dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn. Następnie na podstawie opisów zawartych w książce wykonali makiety domów, w których mieszkali główni bohaterowie. Trzecioklasiści znakomicie wywiązali się z tego zadania.
Oto wyniki ich pracy. (M. Z.)

    Fotorelacja: TUTAJ


    Klasa VI w bibliotece .. - 15.09.2021r.

    Klasa VI wraz z wychowawczynią Lidią Jemioło-Proczek odwiedziła filię w Rzemieniu Biblioteki Publicznej. Uczniowie miło i pożytecznie spędzili ten czas wypożyczając książki, grając w szachy i gry. Dziękujemy pani Elżbiecie Bogdan za miłe przyjęcie.

 

 

 

 

 

 

 

 Fotorelacja: TUTAJ


    Stick insect!!! - 14.09.2021


    Ciekawą lekcję języka angielskiego odbyła klasa IV. Pani dyrektor Lidia Jemioło-Proczek przyniosła na lekcję miłego gościa - a był to patyczak Klementyna. Uczniowie mogli zapoznać się z owadem, dotknąć go i nakarmić listkami malin. Następnie uczniowie z pomocą nauczyciela opisali w języku angielskim nowego przyjaciela. Okazało się, że ....Klementyna has got long legs and tiny black eyes....
Uczniowie nie kryli zachwytu, a lekcja angielskiego była....very interesting...

     Fotorelacja: TUTAJ


    ,,Pamiętny wrzesień”

10 września uczniowie kl. III udali się pod obelisk w Rzemieniu. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. (M. Z.)


    Rok 2021 rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego ...

    Rok 2021 rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na katechezach i świetlicy wspominaliśmy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. (K. K.)

     Fotorelacja: TUTAJ


    Spotkanie z policjantem ...

     W dniu 09.09.2021r. naszą szkołę odwiedzili Panowie Policjanci. Przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym  dla klas I – III, jak również bezpieczeństwa w Internecie. Powtórzyli i utrwalili numery alarmowe, które nasze dzieci bardzo dobrze znają. (A. O.)

    Fotorelacja: TUTAJ


    Welcome to Poland!

    3 września 2021 r. naszą szkołę odwiedziła uczennica amerykańskiej szkoły podstawowej w Nowym Jorku, Karolina Horczak. Karolinka ma 13 lat, jej rodzice są Polakami lecz ona urodziła się w USA i uczęszcza do amerykańskiej szkoły. Wraz z nauczycielką  języka angielskiego p. Małgorzatą Malicką wzięła ona udział w lekcjach w kl. II oraz IV i uświetniła je swoją obecnością. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się między innymi jak wygląda nauka w amerykańskiej szkole, ciekawostki dotyczące Nowego Jorku. Karolina prowadziła również lekcję, uczyła alfabetu, liczebników, w jaki sposób się powitać i pożegnać, jak zapytać o samopoczucie oraz wspólnie z uczniami śpiewała i brała udział w szkolnych zabawach. Było to naprawdę ciekawe i owocne spotkanie. (M. M.)

 


    Uwaga - godziny pracy świetlicy ...

   


    1 września ...
   Nasi najmłodsi uczniowie z klasy II i III, uroczyście rozpoczęli kolejny a pierwszaki swój pierwszy w życiu rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor odznaczyła uczniów klas I – III, pamiątkowymi odznaczeniami. Są one zachętą by mogli odważnie wkraczać   w progi szkoły i dzielnie stawiać czoło nowym wyzwaniom. Dzieciom jak  i rodzicom zostały złożone życzenia, by cały ten czas bez żadnych przeciwności mogli spotykać się w szkole  i zgłębiać jakże potrzebną w życiu wiedzę.

            Uczniowie nie kryli swojej radości z powrotu do szkoły. Uśmiechom i koleżeńskim rozmowom nie było końca. 

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty! Powodzenia!


    1 września ...

    1 września to data szczególna dla wszystkich Polaków. Dzisiaj przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej – największej i najkrwawszej wojny w historii ludzkości. 1 września 1939 r. nazistowskie Niemcy napadły na Polskę. Polacy stanęli do walki, tysiące przelało krew w walce z wrogiem, a nasz kraj poniósł ogromne straty.
    Głównym elementem tegorocznych obchodów rocznicowych w Gminie Przecław była ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia znicza pod Obeliskiem w hołdzie pomordowanym w filii obozu Pustków w Rzemieniu przez przedstawicieli samorządu: Burmistrz Renatę Siembab, Zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przecławiu Stanisława Moździocha oraz Radnego Powiatu Krzysztofa Olszewskiego. W uroczystości wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu wraz z Dyrektor Lidią Jemioło-Proczek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia.

    Fotorelacja: TUTAJ


    1 września 1939 -  PAMIĘTAMY !!!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021-2022
 w Szkole Podstawowe  im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu

10.15 – klasy I, II, III – sala gimnastyczna, wejście od strony sali gimnastycznej z jednym rodzicem.
10.15 – klasy V, VII, VIII – spotkanie z wychowawcami klas, wejście główne.
10.15 – klasa IV – spotkanie z wychowawcą klasy, „skrzydło”, wejście od strony kuchni.
10.40 – klasa VI - spotkanie z wychowawcą klasy,  wejście główne.

Obowiązują maseczki, zachowanie dystansu i dezynfekcja!


Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/2022:
     Zeszyt w wąską linie -16 kartek, 2 zeszyty w kratkę -16 kartek, zeszyt do religii – w kratkę,
linijka, klej, ołówek, kredki ołówkowe i pastele, nożyczki, 2 teczki biurowe, blok techniczny biały,  blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy biały, papier kolorowy, plastelina i podkładka, farby plakatowe, pędzel i kubek na wodę, patyczki do liczenia.
     Poza tym: box śniadaniowy, strój gimnastyczny: bawełniana koszulka, szorty bez dekoracyjnych elementów takich jak zamki błyskawiczne, cekiny itp. - wszystko w materiałowym worku, obuwie sportowe z białymi podeszwami w materiałowym worku, szczoteczka do zębów – potrzebna podczas przeprowadzanej fluoryzacji.
    Proszę przygotować dla dzieci kartoniki z bloku technicznego o wymiarach 5 cm x 2 cm w następujących kolorach:
• 10 kartoników białych
• 10 kartoników niebieskich
• 10 kartoników czerwonych
Kartoniki zapakować w kopertę
WSZYSTKIE MATERIAŁY UCZNIOWSKIE I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU


Aktualności 2020/2021


    Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - 25.06.2021r.

    Uroczyste pożegnanie Absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu rocznik 2020/2021.
"Szybujące latawce to coś fantastycznego - powiedział uczeń do mistrza.
Tak, coś pięknego - odpowiedział uczniowi mistrz. A wiesz czemu latawce szybują tak wysoko? - zapytał
Nie - odpowiedział uczeń.
Latawce szybują tak wysoko, ponieważ napotykają silne przeciwne wiatry - odpowiedział mistrz....
Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam:
Bądźcie tacy jak te latawce.
Mierzcie wysoko.
Szybujcie.

    Zdjęcia w galerii


    Jerusalema Dance Challenge  

    Są wspaniali....a kto? Nasi Uczniowie!!! SP Rzemień.
Reprezentanci starszych klas, ale i piątej oraz trzeciej, dziękują za ten trudny i nietypowy czas nauki!!!
A my dziękujemy samym Uczniom i ich Rodzicom za ten rok szkolny 2020-2021r.
    Specjalne podziękowania kierujemy do Pana Karola Strzelczyka "Afilmacje "za montaż i realizację klipu!!! Dziękujemy.

    Kliknij na zdjęcie i oglądaj ...


   

    Podziękowania i prośba o wzięcie udziału w szlachetnej akcji na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu
    Kolejny raz podjęliśmy się szczytnego zadania – zbiórki kosmetyków i środków czystości dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu. 16 czerwca przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami, panią M. Malicką oraz p. A. Łazarz, odwiedzili placówkę, gdzie mieli okazję porozmawiać z dyrektorem D. Szwagierczakiem. Dziękujemy serdecznie rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy okazali serce i wsparli naszą akcję. Warto pomagać! Zachęcamy do polubienia strony placówki na Facebooku, gdzie można znaleźć informacje na temat ciekawej akcji na rzecz dzieci mieszkających w Domu Dziecka w Skopaniu. Wystarczy pobrać aplikację na telefon i używać jej w czasie jazdy rowerem. Dzięki temu dzieci mają szansę wyjechać na obóz narciarski. Serdecznie zapraszamy do udziału!


    Gminne Biuro Spisowe ...

    Gminne Biuro Spisowe w Przecławiu informuje, że w dniu  26.06.2021 r. w godz. od 9:00
do 12:00 w Szkole Podstawowej w Rzemieniu będzie możliwość uzyskania pomocy przy spisie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Zapraszamy!


    Uwaga - wycieczka ...

Uwaga! Wycieczka Praga - Morawski Kras w terminie 21-23 sierpnia 2021r. zostaje odwołana. Zwrot poniesionych kosztów przez uczestników nastąpi w przeciągu 14 dni roboczych.


    Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 ...

    Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020-2021:

Msza Święta w kościele w Dobryninie - czwartek 24.06.2021r. o godz. 18.00
Msza Święta w kościele w Rzochowie - piątek 25.06.2021r. o godz. 9.00

 25 czerwca 2021r. (piątek):

10.00 zakończenie dla klas: I-V w salach lekcyjnych z wychowawcami.
11.00 zakończenie dla klas VI - VIII na sali gimnastycznej.


Zapotrzebowanie na opiekę świetlicowych

w dniach 23-24.06.2021

(dni ustawowo wolne od zajęć),

proszę zgłaszać do dnia:

 22.06 do godziny 10.00 do sekretariatu szkoły.


Informujemy, że dni 23, 24 czerwca 2021r. (tj. środa, czwartek) są dniami ustawowo wolnymi
od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu.


    Bezpieczne wakacje ...

   Wesołych, udanych i bezpiecznych wakacji życzą świetliczaki (K.K.)    Dzień Taty ...

    23 czerwca jest Dzień Taty. Z tej okazji uczniowie klasy II oraz świetliczaki wykonali laurki, w których zapisali piękne życzenia skierowane dla tatusiów z okazji ich święta.
    Wszystkim Tatusiom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń i wielu powodów do radości.

       

    Fotorelacja: TUTAJ


    Dzień Taty ...

    Uczniowie klasy II wykonali laurki, w których zapisali piękne życzenia skierowane dla tatusiów z okazji Dnia Taty.
    Uczennica Oliwia Czachor  wykonała  piękną laurkę oraz 100  kolorowych serduszek. Serduszka wykonała metodą orgiami. Jesteśmy pełni podziwu dla jej zaangażowania.
    Wszystkim Tatusiom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń i wielu powodów do radości
. (M. Z.)
    Pasowanie na czytelnika - 15.06.2021r.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I

                                           „To książka – przyjaciel człowieka.”
    15 czerwca w Bibliotece Publicznej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej i biblioteki publicznej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
    Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie odczytali „prośby książek”, tym samym dowiadując się w jaki sposób należy o nie dbać. Współpracując w małych grupach mogli sprawdzić swoją wiedzę w mini quizie na temat znanych baśni, bajek i wierszy literatury dziecięcej poprzez samodzielne odczytywanie treści zagadek oraz zapisywanie ich tytułów. Doskonale poradzili sobie także z odgadywaniem tytułów po wysłuchaniu krótkich fragmentów wierszy, a także udzielaniem odpowiedzi na pytania.
    Każda grupa za dobrze wykonane zadania i udzielanie prawidłowych odpowiedzi otrzymywała punkty. Pierwszoklasiści wykazali się znakomitą wiedzą. Następnie zostali zapoznani z regulaminami korzystania z bibliotek oraz kartami bibliotecznymi przez Panią Elżbietę oraz Pana Narcyza. Uczniowie zaprezentowali również swoje zdolności muzyczne śpiewając piosenkę pt. „Twoja biblioteka”.
    Po złożeniu uroczystych przyrzeczeń Pani Dyrektor za pomocą „magicznej karty czytelnika” pasowała uczniów na czytelników. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Życzymy wielu wspaniałych „książkowych przyjaciół” oraz niezapomnianych wrażeń czytelniczych.
(S. H.)
   

    Zdjęcia w galerii


    Ognisko integracyjne klasy V...


    Ognisko integracyjne klasy V. Była pieczona kiełbaska, zabawy, rozegrany mecz piłki nożnej oraz dużo śmiechu w sam raz z racji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy za pomoc naszym niezawodnym mamom, pani Agnieszce, pani Bogusi i pani Reginie za obecność oraz ufundowanie napojów i lodów dla dzieci. Było suuuper!!!

Więcej zdjęć: TUTAJ


   Ognisko klasy I

Ognisko klasy I

„Przy ognisku dobrze się bawimy,
bo się wszyscy bardzo lubimy.
Miło czas spędzamy,
do zabawy dużo siły mamy.
Humor zawsze nam dopisuje,
wesołych żartów nie brakuje”.

                Korzystając z czerwcowej pogody uczniowie klasy I uczestniczyli w klasowym ognisku. Pieczeniu kiełbasek towarzyszyły wspólne wesołe zabawy i rozmowy. Chwile spędzone przy ognisku będziemy miło i długo wspominać. Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizację ogniska rodzicom oraz Panu Kazimierzowi. (S. H.)

    Więcej zdjęć: TUTAJ


 Woda w szklanych butelkach ...    9 czerwca 2021r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się akcja promująca picie wody w szklanych butelkach. Wszyscy wiemy, że woda jest filarem naszej zdrowej diety, lecz coraz częściej jednak stajemy przed wyborem- woda z plastikowej butelki czy ze szklanej. Okazuje się że badania naukowców alarmują, że spożywanie wody prosto z plastikowych butelek, może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Pragniemy uświadomić naszych uczniów, że woda ze szklanej butelki utrzymuje swój naturalny smak, jest bardziej orzeźwiająca, smaczna i zdrowa.


    Nagroda indywidualna w Powiatowym Konkursie Plastycznym ...

   Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III - Paweł Sobusiak zdobył nagrodę indywidualną w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Cztery żywioły". Konkurs zorganizowany został przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach akcji „Czytanie na trawie - cztery żywioły”. Na konkurs wpłynęło aż 130 prac plastycznych z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Oceniając prace, komisja brała pod uwagę samodzielność wykonania, nawiązanie do tematu oraz estetykę. Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy kolejnych sukcesów!


    Życzymy Emilii dalszych sukcesów sportowych ...

    Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podziękował naszej uczennicy Emilii Augustyn za 3-letnie reprezentowanie barw PZPN w rozgrywkach U-15 dziewcząt. My natomiast życzymy Emilii dalszych sukcesów sportowych i trzymamy kciuki aby dostała się do swojej sportowej szkoły marzeń.


    Tortilla pełna witamin ...

    Uczniowie klasy piątej na lekcji techniki poznali zasady zdrowego odżywiania. Podczas zajęć kulinarnych wykonali tortillę pełną witamin. Jest to zdrowa przekąska, w której wykorzystano wiele warzyw i innych wartościowych składników. Kolorowa tortilla wszystkim smakowała. (M. Z.)

    Kliknij i zobacz fotorelację: TUTAJ


    "Belgijka" - kliknij w zdjęcie i tańcz ...


    Dzień Dziecka w klasie I

Uczniowie klasy I obchodzili swoje święto uczestnicząc w wesołych grach i zabawach. Były zagadki, wspólna gra w „5 sekund”, która przyniosła wiele pozytywnych emocji i dobrego humoru, układanie puzzli oraz kreatywnych mozaik. Dzieci doskonale bawiły się przy tworzeniu wspólnych, piankowych dzieł, które wymagały precyzji wykonania oraz współpracy. Uczniowie grali w gry zręcznościowe, budowali wspaniałe konstrukcje z drewnianych klocków, a także mogli wykazać się pomysłowością bawiąc się w tęczowe zdrapki. Kontynuacją świętowania były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją było puszczanie baniek, piankowych samolotów oraz rzucanie dyskami. Wiele śmiechu i dobrej zabawy przyniosła również gra „Rzuć i złap” polegająca na rzucaniu piłki tenisowej i łapaniu jej na specjalne paletki z rzepą. Dzień Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaliczyli do bardzo udanych i pełnych wrażeń! (S. H.)

     Zdjęcia w galerii


    Miło spędzamy czas przy ognisku ...

    1 czerwca uczniowie klasy II i III uczestniczyli w klasowym ognisku integracyjnym. Ognisko było okazją do wspólnej zabawy, rozmów, spędzenia czasu w gronie rówieśników. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę dobrze. (M. Z.)


    Cała fotorelacja, kliknij TUTAJ


    DZIEŃ DZIECKA ...


    Dzień Dziecka w klasie IV obchodziliśmy bardzo hucznie. Było ognisko, pieczone kiełbaski, a także popcorn i wata cukrowa. Mamy dały z siebie wszystko i przygotowały istną ucztę dla podniebienia. Serdecznie dziękujemy! Nie obyło się również bez lodów. Nawet pogoda nam dopisała, dzięki czemu bawiliśmy się wspólnie na świeżym powietrzu.

    Cała fotorelacja, kliknij TUTAJ


    Warsztaty edukacyjne z Edukido w klasach I-III

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych z robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO. Podczas zabawy dzieci używając tabletów i korzystając z pomocy Pani instruktor miały możliwość skonstruowania wybranego modelu robota z klocków. Dołączając silniki, czujniki i inne klocki funkcyjne mogły w ten sposób ożywić zbudowane modele. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami i nie mogą się doczekać kolejnych takich zajęć. (S. H.)

     Zdjęcia w galerii


     „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

Dzieci ze Świetlicy Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu, wzięły udział w projekcie: „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”.

KTO CHCE BYĆ SILNY I ZDROWY JAK RYBA

                 MUSI OWOCE JEŚĆ I WARZYWA

Dbać o zdrowie, to znaczy odżywiać się zdrowo, przede wszystkim trzeba jeść dużo pysznych warzyw i owoców – witaminy.

Dzięki piosence: „Alfabet warzywno-owocowy” dzieci ze świetlicy, nie tylko utrwaliły sobie literki alfabetu, ale również poznały nazwy pysznych warzyw i owoców.

Poniżej link do piosenki: „Alfabet warzywno-owocowy”
Zapraszamy wszystkich do oglądania, słuchania proponujemy włączenie się do śpiewania i tańczenia w rytmie tej piosenki.

W poznawaniu i utrwaleniu nazw warzyw uprawianych w Polsce, pomógł dzieciom wiersz Jana Brzechwy pod tytułem: „Na straganie.”, który wspólnie recytowały w czasie zajęć na świetlicy.

Poniżej link do wiersza: „Na straganie” -  Jana Brzechwy.
Zapraszamy wszystkich do oglądania, słuchania proponujemy włączenie się do śpiewania i tańczenia w rytmie tej piosenki.

Jakie produkty są najważniejsze w diecie dzieci i jak ważne są warzywa i owoce, w żywieniu, dzieci poznały poprzez wspólne wykonanie: „Piramidy żywienia dla dzieci w wieku od 1 do 12 lat”.

„PIRAMIDY ŻYWIENIA DLA DZIECI W WIEKU OD 1 DO 12 LAT”

Alfabet "warzywno-owocowy" zaproponowały uczestnikom świetlicy
pani Maria Warchoł i pani Beata Cisło.


    Sekrety elektroniki na lekcjach techniki ...

    Uczniowie klasy szóstej wykorzystali wiadomości zdobyte na lekcji techniki z dziedziny elektroniki do skonstruowania modelu gry. Dzięki niej mogli poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych. (M. Z.)
    Dzień wolny od zajęć ...

 Informujemy, że dzień 04.06.2021r. (tj. piątek) jest ustawowo dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu.


    „Pyszna, zdrowa, kolorowa – sałatka owocowa ...

“Chcesz być zdrowy – jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz.
Jeśli będziesz jadł codziennie,
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana,
do obiadu soczki bierz,
by do nauki siły mieć…”

Uczniowie klasy I w ramach zajęć promujących zdrowe odżywianie przygotowywali sałatki ze swoich ulubionych owoców. Przed przystąpieniem do pracy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego przygotowywania posiłków. Po czynnościach higienicznych, nałożeniu fartuszków i przygotowaniu miejsc pracy uczniowie wspaniale poradzili sobie z krojeniem przygotowanych owoców. Na zakończenie zajęć uczniowie ze smakiem przystąpili do degustacji własnoręcznie przygotowanych prac kulinarnych. (S. H.)

    Zdjęcia w galerii


    Ekologiczne stworki, pojazdy i przedmioty klasy I ...

    Uczniowie klasy I w ramach zajęć z edukacji technicznej i tematów ekologicznych związanych z ponownym wykorzystywaniem surowców wtórnych mieli możliwość wykonania „eko-stworka” bądź eko-pojazdu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia pozwoliły uczniom rozbudzić wyobraźnię i fantazję oraz doskonalić zdolności manualne.
    Uczniowie zaprezentowali własne pomysły na ciekawe wykorzystanie niepotrzebnych opakowań, odpadów. Ze zgromadzonych materiałów powstały piękne prace np. pieski, żółwie, krokodyl, zebra, świnka, lew, panda, króliczek, gąsienica, ośmiornica. Pojawiły się także eko-ludki, którym nadano nawet imiona, pojazdy takie jak rakiety czy nawet aparat fotograficzny i ekologiczna torebka.
(S. H.)

    Zdjęcia w galerii


    Maj z Maryją i litanią loretańską na katechezie zakończony wykonanymi kapliczkami ...

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    "Dzień Mamy" - świetlica
   
Świetliczaki pamiętają o Dniu Mamy. Laurki wykonali pod opieką p. Kasi K.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Dzień Mamy ... - 26.05.2021r.

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj materiał filmowy poświęcony Dniu Mamy, przygotowany przez uczniów klasy I, II, i III.


    Egzamin ósmoklasisty ...


    Informujemy, że dni 25,26,27 maja 2021r. (tj. wtorek, środa, czwartek) są dniami ustawowo wolnymi od zajęć w szkole ze względu na przeprowadzany Egzamin ósmoklasisty.


    Wracamy do szkoły ...

HARMONOGRAM POWROTU  do szkoły od dnia 17.05.2021r.

17.05.2021r. – 19.05.2021r.  poniedziałek, wtorek, środa:
- stacjonarnie uczą się klasy IV i VIII,
- zdalnie uczą się klasy V, VI, VII.

 20.05.2021r. -21.05.2021r. czwartek, piątek:
- stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

24.05.2021r. poniedziałek :
- stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

W dniach 25 - 27 maja 2021r. – w szkole odbywa się Egzamin ósmoklasisty i klasy I, II, III, IV, V, VI, VII nie przychodzą do szkoły – są to dni ustawowo wolne od zajęć.

 28.05.2021r. piątek:
-  stacjonarnie uczą się klasy V, VI, VII,
- zdalnie uczą się klasy IV, VIII.

Od 31 maja 2021r. wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie.


    Podkarpacki Związek Piłki Nożnej powołał naszą uczennicę - Emilię Augustyn na trzydniowy Ogólnopolski Turniej Kadr Wojewódzkich U - 15. Turniej odbędzie się w dniach 18 - 20 maja w Krakowie. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    101 Urodziny Świętego Jana Pawła II ...

    Na katechezach i świetlicy wspominaliśmy Św. Jana Pawła II i wykonaliśmy podarunki dla Niego.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    „Pomagając innym pomagasz i sobie” ...

    Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci zamieszkałych w Domu Dziecka w Skopaniu. W dniach od 17 maja do 4 czerwca 2021r. zbierać będziemy środki chemiczne ( płyny do mycia naczyń, szampony, pasty do mycia zębów, mydła, żele pod prysznic, środki czystości do kuchni i toalety).
    Wszystkie dary składamy do koszów umieszczonych przy wejściu do szkoły i należy to zgłosić przewodniczącej SU Emilii Augustyn z klasy VIII. Gorąco zachęcamy wszystkich do pomocy dzieciom ze Skopania.

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.


    „Kartka na Dzień Dziecka” ...

    Zbliża się Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci, w tym także małych pacjentów przebywających na co dzień w szpitalach i klinikach. Chcąc umilić małym pacjentom ten dzień, uczniowie klas I - III naszej szkoły, włączyli się do akcji, którą zorganizowała Fundacja DKMS z Warszawy.
    Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki i laurki z życzeniami dla małych pacjentów z oddziałów hematologicznych. Przygotowane przez naszych uczniów kartki kryją nie tylko piękne, własnoręcznie wykonane rysunki i wyklejanki, ale także szczere słowa płynące z dziecięcych serc.

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Wywiadówka ...

Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze z wychowawcami 
w dniach 13 maja 2021r. – 17 maja 2021r.
   
Formę i datę spotkań ustalają wychowawcy w porozumieniu                 z rodzicami.


    "Życie zmarnował kto nikomu nie pomógł" ...

    W miesiącu kwietniu nasza szkoła przyłączyła się do prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO akcji „Kup Pan szczotkę”, która pomaga dzieciom w najbiedniejszych krajach Afryki. Zbieraliśmy szczoteczki, pasty do zębów oraz mydła dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. W Afryce możliwość codziennego szczotkowania zębów pozostaje nadal luksusem, a dostęp do gabinetów stomatologicznych jest praktycznie niemożliwy. Dziękujemy za hojność wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Akcję na terenie szkoły przeprowadziło Koło Wolontariatu-opiekunowie p. A. Łazarz i p. M. Malicka przy prężnym zaangażowaniu przewodniczącej szkoły Emilii Augustyn z klasy VIII. (M. M.)


    Kreatywne pomysły na recyklingowe prace ...

     Często zużyte lub uszkodzone przedmioty szybko znajdują miejsce w koszu. Tymczasem w wiele z nich można tchnąć nowe życie, a tym samym zmienić je  w coś wyjątkowego. Oto propozycje na recyklingowe prace w wykonaniu uczniów klasy VI. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki wykonane przez Świetliczaków:

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj więcej ...


Od dnia 04 maja 2021r. zapraszamy, z nieukrywaną radością, klasy I, II, III do szkoły.
Uczymy się stacjonarnie!!!


    Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

    Kliknij w zdęcie i oglądaj:


    ,, To jest właśnie polska flaga, patriotyzmu piękny znak”

    2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas powinien uczcić Biało  -Czerwoną zgodnie z tradycją i honorem. Uczniowie klasy II przygotowali  się  do obchodów tego święta. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Zapoznaj się z prezentacją: kliknij w obrazek!


    Drzewo Pamięci dla naszego Bohatera – Pana Andrzeja Osnowskiego ...

    Kliknij w zdjęcie i obejrzyj fotorelację!

    W ramach działań projektowych Kamienie Pamięci, dnia 23.04.2021. przedstawiciele społeczności szkolnej SP Rzemień posadzili na terenie szkoły Drzewo Pamięci dla naszego Bohatera – Pana Andrzeja Osnowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Andrzej Osnowski (ur. 27 listopada 1948 w Rzemieniu) – polski polityk, działacz związkowy, nauczyciel, poseł na Sejm III kadencji.
    Ukończył w 1972 studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do 1997 pracował jako nauczyciel historii w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.
   Od 1980 działa w „Solidarności”. Sprawował mandat posła III kadencji, wybranego z listy Akcji       Wyborczej Solidarność w okręgu rzeszowskim. Należał do Ruchu Społecznego, a później do Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.
    W latach 1990–1998 był przewodniczącym rady miasta Mielec. Od 2002 do 2006 pełnił funkcję radnego powiatu mieleckiego. Powrócił do rady w 2010 roku.
W 2016 otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności, a w 2020 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


    Projekt Kamienie Pamięci ...

    Nasza szkoła bierze udział w XII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci. W tym roku chcielibyśmy przypomnieć społeczności lokalnej Bohatera – opozycjonistę okresu stanu wojennego 1981-1983, wywodzącego się z Solidarności. Jest nim Pan Andrzej Osnowski, urodzony 27 listopada 1948 roku w Rzemieniu.


    Dzień Ziemi - 22.04.2021r.

    22.04 Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w tym roku pod hasłem :"Przywróć naszą Ziemię". Jest to największe święto ekologiczne obchodzone w USA od 1970r., a w Polsce od 1990r. Zwykle odbywa się wiele akcji ekologicznych i happeningów mających na celu promowanie działań przyjaznych środowisku. Jednak tego roku ze względu na pandemię obchody tego święta będą wyglądać inaczej. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody, wykonując plakat propagujący ekologiczną postawę. Zachęcamy wszystkich do celebrowania tego święta każdego dnia.


    Makieta skrzyżowania ...

    W ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową uczniowie klasy IV na lekcji techniki wykonali makiety skrzyżowania. Na wykonanej makiecie można ćwiczyć określanie pierwszeństwa na drodze poprzez dowolne dobieranie i zmienianie poszczególnych elementów. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Uwaga, uwaga - uczniowie wracają do szkoły!

    Nauczanie hybrydowe od dnia 26.04.2021r.

    W związku z wprowadzeniem nowych zasad przez MZ oraz MEN od dnia 26 kwietnia 2021r. zapraszamy do szkoły stacjonarnie w pierwszej kolejności klasę I czyli od dnia 26.04.2021r. do dnia 30.04.2021r. Realizowane również będą zajęcia świetlicowe oraz uruchomiona stołówka szkolna.
 
    Klasa II i III w dniach 26.04.2021r. do 30.04.2021r. nadal uczy się zdalnie.

    W dniach 04.05.2021r. do 07.05.2021r. zapraszamy stacjonarnie  do szkoły klasy II i III. Realizowane również będą zajęcia świetlicowe oraz uruchomiona stołówka szklona.
   
    Klasa I w dniach 04.05.2021r. do 07.05.2021r.  uczy się zdalnie.


    Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ...


    W oczekiwaniu na ciepłe, wiosenne dni ...

    Z niecierpliwością oczekujemy ciepłych, wiosennych dni oraz żywych kolorów wokół nas. Uczniowie klasy II wykonali  z okazji Dnia Ziemi piękne kwiaty, na widok, których robi się bardziej optymistycznie. Oto ich prace: (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    "Przebudzenie wiosny"

    Uczennica klasy VI - Julia Wolak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na pejzaż ,,Przebudzenie wiosny”. Organizatorem konkursu był DK w Przecławiu.
    Celem konkursu było ukazanie niezwykłości przebudzenia się wiosny w krajobrazie. Gratulacje dla Julki.
(M. Z.)


    "Łączy Nas Pamięć"

    Społeczność szkolna wzięła dziś udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Akcja Żonkile" 2021 z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zapoznali się z historią tego wydarzenia oraz wykonywali żonkile z papieru.


„POLSKA FLAGA W KAŻDYM DOMU”

    Kliknij - pobierz:

ZASADY UDZIAŁU W GMINNEJ AKCJI „POLSKA FLAGA W KAŻDYM DOMU”


    "Pokaż nam swój piłkarski trick"   

    Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Emilka Augustyn z klasy VIII została wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez Fundację Moniki Pyrek - "Pokaż nam swój piłkarski trick". Emilii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

   


    14.04.2021 r. przypada Święto Chrztu Polski ...

    Fundacja “Słowo” i Akcja Katolicka w Polsce włączając się w to święto organizują akcję: “Wywieś flagę!” Nasza Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu również włącza się do akcji upamiętniającej Święto Chrztu Polski.
    W związku z tym zachęcamy, by 14 kwietnia wywiesić flagi  na naszych domach. Polska to nasz kraj! Przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku otworzyło nam bramę do chrześcijaństwa i do Europy.


    Spotkanie z bocianami

    Spotkanie z bocianami
    Wiosna inspiruje dzieci do wykonywania wielu prac plastycznych. Bocian z papieru to  jeden z pomysłów na taką pracę. Uczniowie kl. II z dużym zaangażowaniem wykonywali  te wyjątkowe ptaki. Oto ich prace.
(M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Szkolny konkurs skakania na skakance klas IV - VIII

Miło nam poinformować, że w szkolnych zawodach w skakaniu na skakance klas IV -VIII
w czasie 2 minut:

1 miejsce zajęła Emilia Augustyn z klasy VIII jej wynik - 261 skoków
2 miejsce Wiktor Augustyn również z klasy VIII -246 skoków
3 Michał Działo z klasy IV-206 skoków
4 Bartosz Strzelczyk z klasy VI-160 skoków
5 Wiktoria Nycek z klasy VIII -155 skokówWESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĄ UCZNIOWIE
WRAZ Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM SP RZEMIEŃ

    Kliknij TUTAJ


    Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych życzą Świetliczaki wraz z p. K. Kolis   

    Kliknij na zdjęcie i zobacz więcej ...


    Palmy i ozdoby wielkanocne ...

    Palmy i ozdoby wielkanocne uczniowie SP wykonują i do Świąt Wielkanocnych na katechezie się przygotowują:

   

   Kliknij na zdjęcie i obejrzyj pozostałe palmy.


    Dla zainteresowanych .... 30.03.2021r.

    Kliknij - przeczytaj ..... Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego:


    Udział w Gminnym Konkursie -,,Najciekawsza ozdoba wielkanocna”


    Uczniowie kl. II wzięli udział w Gminnym Konkursie -  ,,Najciekawsza ozdoba wielkanocna”. Prace wykonali następujący uczniowie; Julia Łucjan,  Alicja Łagowska, Miriam Augustyn, Izabela Kurgan, Maja Stępień, Magdalena Piątek, Maksymilian Madej. Tak prezentują się prace konkursowe. Dziękujemy wszystkim za wykonanie pięknych prac. (M. Z.)

 

 

 

      Zdjęcia w galerii


    Warsztaty plastyczne w kl. II

    Okres przedświąteczny to moment na przygotowanie różnorodnych ozdób. Uczniowie kl. II wzięli udział w klasowych warsztatach plastycznych. Dzieci przygotowały: jajka styropianowe, akrylowe, cekiny, krepinę, bibułę, koraliki, kolorowe piórka, ozdobną piankę, farby akrylowe. Z tych materiałów wykonane zostały piękne pisanki, wesołe zajączki oraz kartki świąteczne. Warsztaty przebiegały w miłej, pełnej twórczego zapału atmosferze. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


   Pierwsze szkolne zawody on-line w skakaniu na skakance - 14.03.2021r.

    W dobie koronawirusa nasza rzeczywistość uległa sporej zmianie. We wrześniu wielu z Was pytało o zawody sportowe. Nam też bardzo brakuje rywalizacji sportowej i dlatego wychodzimy do Was z inicjatywą, nie poddajemy się! Zawody odbędą się w warunkach domowych, nie potrzebujecie do tego trudno dostępnych urządzeń, wystarczy trochę miejsca i …skakanka!

    Specjalnie dla Was organizujemy pierwsze szkolne zawody on-line w skakaniu na skakance. Zasady współzawodnictwa są banalne! Wykonaj jak najwięcej skoków na skakance w ciągu 2 min. Poproście kogoś z domowników lub samodzielnie nagrajcie filmik z Waszymi dokonaniami sportowymi. Podczas nagrywania licz na głos podskoki.
    Taki filmik - jako załącznik - przesyłacie na specjalny adres [email protected] lub [email protected] w temacie wiadomości wpisując swoje imię i nazwisko oraz klasę. Czas na realizację - do końca marca.

NAGRODY!

    Oczywiście dla najlepszych nie może zabraknąć nagród! Na pierwsze trzy osoby z najlepszym wynikiem skoków na skakance czekają medale oraz pamiątkowe dyplomy, które zostaną dostarczone drogą pocztową pod wskazany przez Was adres. Dodatkowo wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w zawodach za tak pojętą aktywność fizyczną zostaną wsparci oceną celującą.

My, nauczyciele wychowania fizycznego trzymamy za Was kciuki!

POWODZENIA!


    Zbiórka szczoteczek i past do zębów, a także mydeł w kostce dla dzieci z Afryki ...

    Drodzy uczniowie chcemy nadal szerzyć dobro, dlatego też angażujemy się w kolejną akcję charytatywną. Jest to kontynuacja akcji „Kup Pan Szczotkę” prowadzona przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania. W okresie od 15 do 30 marca 2021 roku przeprowadzamy zbiórkę szczoteczek i past do zębów, a także mydeł w kostce dla dzieci z Afryki.
    W jednej z afrykańskich szkół już od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadają o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom. Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był. 

Jak dary dotrą do dzieci?

    Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

    Bardzo duuuuużo! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć.
    Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje zęby.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy!

Gdzie możesz przekazać szczotki, pasty i mydła?

  • Uczniowie klas 1-3-przynoszą do szkoły
  • Uczniowie klas 4 – 8, jeśli chcieliby dorzucić swoją cegiełkę na pomoc dzieciom z Afryki, mogą zostawić swoje dary dla potrzebujących w przygotowanym do tego kartonie znajdującym się przy wejściu do szkoły w godzinach od 8:00 do 15:00. Proszę wtedy wpisać imię, nazwisko i klasę, na kartkę umieszczoną na kartonie. (M. M.)


    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Samorząd Uczniowski SP Rzemień, chłopcy z klasy IV, chłopcy z klasy V i bukiet kwiatów dla Wszystkich Kobiet od Świetliczaków, klasy II i klasy III.    Rekrutacja na świetlicę szkolną - 2021/2022

    Informujemy, że od dnia 08.03.2021r. (tj. poniedziałek) do dnia 26.03.2021r. (piątek) odbędzie się rekrutacja na zajęcia świetlicowe w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu na rok szkolny 2021/2022.
   
Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej szkoły - poniżej lub pobrać w szkole przy drzwiach wejściowych po zadzwonieniu ( prosimy nie wchodzić na teren szkoły ze względu na stan epidemiologiczny w placówce). Na wniosku koniecznie musi znaleźć się potwierdzenie miejsca pracy obydwojga rodziców w postaci pieczątki. Zapraszamy !

    Pobierz wniosek - TUTAJ


    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

 

 

 

 

 

 

,,Byli jak wilki – silni, niezależni, wolni.”

    Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  przywołują pamięć o bohaterach oraz skłaniają do refleksji nad  tragicznymi wydarzeniami w naszej historii. (M. Z.)

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Droga krzyżowa na katechezie oczami dziecka ... 

    Obejrzyj pozostałe prace; TUTAJ  


   Prace z tworzyw sztucznych

    Uczniowie kl. V w ramach zdalnego nauczania na technice realizowali tematy związane z otrzymywaniem, przetwarzaniem i zastosowaniem tworzyw sztucznych. Następnie  wykonali ciekawe prace pokazując jak nadać ,,drugie życie’’ opakowaniom  po napojach i płynach do kąpieli. Oto ich prace. (M. Z.)

   

 

 

 

 

 

 


    Drogowe koło fortuny z przepisami ruchu drogowego ...

    Uczniowie klasy IV  wykonali na technice  w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową drogowe koło fortuny. Na kole zostały umieszczone pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego .Ponadto zostały na nim narysowane poznane znaki drogowe. Wykonana praca posłuży uczniom do powtórzenia zdobytych wiadomości. (M. Z.)


    Zajęcia muzyczne w klasie III ...

Podczas zajęć muzycznych uczniowie klasy trzeciej poznali budowę oraz brzmienie puzonu.


    Owocowe smakołyki ...

    Uczniowie kl. II uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Promując zdrowe odżywianie wykonali owocowe szaszłyki . Powstały również pięknie ułożone kompozycje z różnych owoców. Na talerzach pojawiły się kolorowe pawie, sowy i słonie. Owocowe smakołyki wszystkim smakowały. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć. (M. Z.)

     Więcej zdjęć: TUTAJ


    Bliżej Arktyki ...

    Omawiając lekturę "Anaruk , chłopiec z Grenlandii" trzecioklasiści próbowali zbudować igloo z kostek cukru. Niektórym się udało. Opowieść o życiu, obyczajach i wierzeniach mieszkańców Grenlandii stała się bliższa, a dzieci poczuły się jakby były uczestnikami prawdziwej arktycznej ekspedycji. (M. D.)

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Dokarmiamy ptaki ...

„Dokarmiamy ptaki”

„Choć śnieżna pierzynka
coraz mniejsza
głodna wciąż przylatuje ptaszynka…
Kiedy przyjdzie wiosna
i zakwitnie wszystko wkoło
usłyszymy śpiew ptaków
tak uczniom podziękują wesoło”.

Uczniowie klasy I udali się na plac szkolny, aby umieścić w karmnikach specjalnie przygotowane mieszanki ziaren oraz zawiesić karmy dla ptaszków. Była to doskonała okazja do kształtowania odpowiedzialności i wrażliwości na losy ptaków, uświadomienia jak ważne jest uczestniczenie w ich dokarmianiu, kiedy warstwa śniegu uniemożliwia im samodzielne odnalezienie pożywienia. Składamy serdeczne podziękowania Panu Kazimierzowi za zawieszenie karmników na drzewach przed szkołą. (S. H.)    Konkurs czytelniczy w kl. II - 15.02.2021r.

    Uczniowie klasy II uczestniczyli w   konkursie czytelniczym na podstawie lektury „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Główne cele konkursu to przede wszystkim: popularyzacja twórczości Jana Grabowskiego,  rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz doskonalenie umiejętności czytania.
    Rywalizacja konkursowa rozgrywała się poprzez zadania w formie pisemnej. Ponadto uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne obrazujące przygody czarnej owieczki. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą wiedzą ze znajomości lektury.
    Pięcioro uczestników zdobyło maksymalną ilość punktów. Byli to następujący uczniowie: Miriam Augustyn, Alicja Łagowska, Maja Stępień, Olaf Mazur, Aleksander Helowicz. Konkurs podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką i szerzenia kultury czytelniczej.
(M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    KĄCIK TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

    Prace plastyczne w wykonaniu uczniów kl. VI podczas zajęć rozwijających kreatywność artystyczną. (M. Z.)    Zdjęcia w galerii


    Rekrutacja .... !!!

Rekrutacja do klasy I

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do  klasy pierwszej: Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej
 w Rzemieniu, na nowy rok szkolny 2021/2022.

Zapisy trwają

od 22.02.2021 r. do 12.03.2021 r.

    Wnioski związane z naborem dzieci, można pobrać osobiście w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony internetowej - poniżej. Wypełniony wniosek, należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 12 marca 2021 roku do godziny 15 00. Wszelkie zapytania dotyczące rekrutacji proszę kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie dzwoniąc pod numerem   (17)7748129 w godzinach od 7.00 do 15.00.


    Niezwykłe drzewo - drzewo genealogiczne ...

,,Bez przodków jesteś jak wyrwana roślina, rzucona na uschnięcie. Gdy czujesz za sobą ich siłę, to tak, jakbyś rósł w lesie z innymi drzewami. Jedne są stare i już się przewracają, inne młode, dopiero rosną, ale to jest Twój las…” – St. Pieniążek

    Uczniowie klasy II wykonali piękne drzewa genealogiczne. Następnie zaprezentowali  historię swoich rodzin. Każdy z dumą i radością opowiadał o swoich przodkach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Dzień bezpiecznego Internetu -  09.02.2021r.

    Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 9 lutego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanek, oglądali filmiki nt. Bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonali plakaty.

 

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Kreatywne zajęcia świetlicowe pod opieką pani Katarzyny Kolis

    Więcej kliknij: TUTAJ


   Kamienie Pamięci ...


Do XI edycji ogólnopolskiego projektu IPN Kamienie Pamięci „Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej” w ubiegłym roku szkolnym zgłosiło się łącznie 96 drużyn. Dzięki pozytywnej ocenie, prawo do otrzymania dyplomów i statuetek oraz zaproszenie do Poznania uzyskało tylko 30 drużyn. Uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu - Dominika Bogdan, Sandra Bogdan i Gabriela Gawryś zostały zakwalifikowane do ścisłej czołówki. Drużyna upamiętniła bohatera wojny polsko-bolszewickiej: Kazimierza Wojakowskiego. Dziewczyny obecnie są już absolwentkami Szkoły Podstawowej w  Rzemieniu. Z powodu panującej pandemii uroczyste podsumowanie projektu w Poznaniu nie odbyło się. Organizatorzy przesłali pamiątkową statuetkę, dyplomy i nagrody do szkoły. Opiekunem projektu była pani Aleksandra Wolak.

    Link do filmu podsumowującego XI edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: Kamienie Pamięci - Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej:

  https://www.youtube.com/watch?v=HuAmR2JYrmI&feature=youtu.be


    Karnawał kl. II

   W karnawale, w karnawale
   Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
    Tańczyć, śpiewać, bawić się.

We wtorek 16 lutego uczniowie klasy II  uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy ruchowe, które dostarczyły wiele radości. Dzieci zaprezentowały się w różnych strojach. Na sali pojawiło się wiele niezwykłych postaci. Nad zdrowiem uczestników balu czuwała ,,klasowa pielęgniarka”. Mimo, że śnieg na dworze na balu pojawił się również  bocian. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń! (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Spotkanie zapustne w klasie trzeciej ...

Spotkanie zapustne w klasie trzeciej

Dziś karnawał kojarzy nam się głównie z Wenecją tonącą w bogato zdobionych maskach oraz widowiskową paradą w Rio de Janeiro. Imprezy te przyciągają co roku miliony turystów, wśród których nie brakuje również Polaków. Warto jednak pamiętać, że i w naszej kulturze znajdziemy wiele ciekawych tradycji karnawałowych. Tematem  zajęć  w klasie trzeciej  były zwyczaje karnawałowe, po staropolsku zwane Zapustami. W tradycji ludowej Zapusty rozpoczynały się już po święcie Trzech Króli i trwały aż do „kusego” wtorku przed Popielcem. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak kiedyś przebiegała zabawa karnawałowa, podczas której dużo hałasowano, śpiewano i tańczono oraz jak wyglądali przebierańcy zapustni. Samodzielnie przygotowali ciasteczka - róże karnawałowe  i utworzyli zapustny korowód, który przeszedł szkolnymi korytarzami częstując własnoręcznie upieczonymi różyczkami, składając życzenia oraz wznosząc zapustne okrzyki:

Hej zapusty, hej zapusty
Dzień zabawy i rozpusty!
Sypcie pączki, sypcie chrusty – jak zapusty, to zapusty!
Dziś zapusty
Dziś ostatni wtorek tłusty
Chwytaj pączek na widelec
Bo to jutro już Popielec”

    Zdjęcia w galerii


    Zabawa karnawałowa klasy I ...    Zdjęcia w galerii


    Walentynkowe kartki ...    Zdjęcia w galerii


    Walentynkowe ciasteczka ...


    Zdjęcia w galerii


    Czas na "Walentynki" - 11.02.2021r.Uwaga - od 15 lutego 2021r. uległa zmianie Plan lekcji!!!
Aktualny w zakładce - "Plan lekcji"


    Zapraszamy rodziców do zapoznania się realizacją  „Programu dla szkół”
w roku szkolnym 2020/2021.

    Pobierz --- otwórz --- przeczytaj!

    W razie potrzeby: Pobierz ---wypełnij --- wydrukuj i dostarcz do szkoły:


Informujemy, że w dniach 3-4 luty 2021r. odbędą się spotkania wywiadowcze poszczególnych klas. W zależności od ustaleń z wychowawcami oddziałów będą to spotkania online na platformie
Teams lub kontakt telefoniczny.


Uwaga - od 1 lutego 2021r. uległ zmianie Plan lekcji!!!
Aktualny w zakładce - "Plan lekcji"


    Uczniowie SP Rzemień przygotowali niespodziankę dla Swoich Dziadków: - 21.01.2021r.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI


    Klasa trzecia przygotowana do obchodów Święta Babci i Dziadka. - 21.01.2021r.    Kolorowe serwetki dla Babci i Dziadka wykonane przez Świetliczaków pod opieką Katarzyny Kolis

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie kl. II wykonali laurki, które ozdobili według własnego pomysłu. Dzieci zapisały też piękne życzenia. - 21.01.2021r. (M. Z,)

    Więcej zdjęć: TUTAJ


    Kolęda misyjna - 26.12.2020r.

    Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzemieniu włączyli się w Kolędowanie Misyjne i zaprezentowali scenkę misyjną 26 grudnia 2020r. w kościele parafialnym w Dobryninie. W scence misyjnej udział wzięli: Julia Wolak z kl. VI, Marcin Gawryś z kl. I , Michał Działo z kl. IV i Filip Winiarz z kl. IV . Dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie przepięknych strojów, rekwizytów, za zaangażowanie i współpracę. Uczniów do kolędy przygotowała p. K. Kolis.

    Więcej kliknij: TUTAJ


    Boże Narodzenie 2020 w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

   Zobacz: TUTAJ


    Muzyczna pocztówka - 21.12.2020r.

    Posłuchaj: TUTAJ


    Świetliczaki przed świętami nie próżnują- ciekawe ozdoby i stroiki świąteczne przygotowują.

    Więcej zdjęć obejrzysz: TUTAJ


    Wystawa w świątecznym klimacie - 17.12.2020r.

    Zbliża się Boże Narodzenie. Na lekcjach zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonują stroiki ,choinki i kartki , na których widnieją piękne życzenia. (M. Z.)

,,W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim:

świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, pełnych czarów, radości i piękna, spędzonych  w ciepłej, rodzinnej atmosferze”

 

 


 

 

    Zdjęcia w galerii


    Geometryczna choinka .. - 16.12.2020r.

    Geometryczna choinka –świąteczny  konkurs plastyczny

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i niepowtarzalny czas. Stół nakryty białym obrusem, opłatek, prezenty i choinka. Skromna czy bogato ozdobiona-ale zawsze musi być. Bez choinki nie ma Świąt! W związku z tym, uczniowie kl. I uczęszczający na szkolną świetlicę zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pt. ”Geometryczna choinka”. Zadaniem uczestników było wykonanie choinki i jej wystroju z różnych figur geometrycznych. Uczniowie mieli możliwość rozwijania twórczych zainteresowań i wyobraźni. Rodzice również mogli aktywnie i twórczo spędzić czas ze swoimi dziećmi i poczuć radosny klimat zbliżających się Świąt. Na wyróżnienie zasługują następujący uczniowie: Marcin Gawryś, Franciszek Niemiec, Max Mazur, Lena Wilk, Nikola Myjak, Aleksandra Sokołowska, Jakub Sawuła, Alicja Harla i Julia Strzępka. Konkurs zorganizowali opiekunowie świetlicy: Małgorzata Malicka i Narcyz Arciszewski.

     Zdjęcia w galerii

 


    Majsterkowanie w drewnie ... - 16.12.2020r.

    Drewno jest uniwersalnym  i ekologicznym materiałem, jakim można się posłużyć do samodzielnego wykonania rzeczy użytkowych. Okazuje się, że to nic trudnego i każdy  może coś sam wykonać. Przekonali się o tym uczniowie kl. V wykonując na technice różne  przedmioty z drewna. (M. Z.)

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


    Gratulujemy Wszystkim uczestnikom konkursu:

 „Odkrywamy piękno LGD PROWENT”

zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania” Prowent” w ramach inicjatywy Leader, poddziałanie 19.4. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu zostali docenieni za staranność i zaangażowanie. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom. Nagrody dla wszystkich uczestników czekają na odbiór w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!    Poznajemy znaki drogowe.

    Już od najmłodszych lat dzieci uczą się znaczenia, rozróżniania oraz zastosowania znaków drogowych w ruchu drogowym Uczniowie kl. IV  w ramach przygotowań  do egzaminu na kartę rowerową  zapoznali się z rodzajami znaków drogowych. Następnie wykonali wybrane znaki . (M. Z.)

 

 

 

 

 

 


 

    Zdjęcia w galerii


    SUKCES OGÓLNOPOLSKI UCZENNICY -  JULII WOLAK!!!

    Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy VI – Julia Wolak zdobyła zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o św. Janie Pawle II “Co powiedzieć chciałeś kiedy w oknie stałeś…?”, którego organizatorem był Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos we współpracy z parafią św. Mateusza, parafią MBNP, parafią Trójcy Przenajświętszej, parafią św. Marka w Rzochowie i Ducha św. w Mielcu. W sobotę 12.12.2020r. w holu wystawowym w Domu Kultury w Przecławiu między innymi Pan Poseł Fryderyk Kapinos wraz z panią Burmistrz Przecławia Renatą Siembab nagradzali laureatów konkursu. Opiekunem Julii była p. Katarzyna Kolis. Julce , rodzicom i opiekunowi serdecznie gratulujemy!


    W Adwencie uczniowie SP Rzemień wykonują dobre uczynki ....

    Więcej dobrych uczynków: TUTAJ


    W - f "przez Internet"?

    Do niedawna wychowanie fizyczne zupełnie nie kojarzyło się nauczaniem zdalnym, ale obecnie stało się codziennością uczniów.

    Zobaczmy jak dobrze sobie radzą z piłką Ala i Antoni uczniowie klasy II. Warto też obejrzeć film z ćwiczeń Aleksandra, któremu towarzyszy młodszy brat. Więcej zdjęć i film znajdziesz w galerii.

     Zdjęcia w galerii


    Bałwanek ze skarpetki w kilka minut!

    Tak prezentują się skarpetkowe bałwanki wykonane przez uczniów klasy II. Niezbędnym materiałem do stworzenia bałwanka była  skarpeta oraz ryż. Wykonana praca to ozdoba, którą można wykonać niezależnie od ilości śniegu jaka znajdują się za oknem. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Kreatywny kwadrans

    Uczniowie kl. II   własnoręcznie wykonali  instrumenty muzyczne. Na lekcji muzyki zaprezentowali instrumenty i zagrali różne rytmy. Wspólne koncertowanie przyniosło sporo śmiechu i dobrej zabawy. (M. Z.)

    Zdjęcia w galerii


    Po nauce zdalnej - 03.12.2020r.

 

    Świetliczaki po nauce zdalnej na świeżym powietrzu aktywnie czas spędzają, o czapce lub szaliku nie zapominają. (K. K.)

    Zobacz więcej: TUTAJ


    CZEKAMY NA MIKOŁAJA ! - 03.12.2020r.

                                              Znacie tego Jegomościa
                                              Chcecie mieć takiego gościa?

   To Mikołaj! – Tak kochani
   Już niedługo będzie z nami.

    Kiedy w kalendarzu zbliża się data 6 grudnia dzieci z wielką nadzieją  i utęsknieniem oczekują spotkania ze Świętym Mikołajem.
    Uczniowie klasy II napisali piękne listy do Św. Mikołaja. Ponadto każde dziecko na zajęciach plastycznych wykonało wizerunek Mikołaja .Dzieci nauczyły się  również piosenki na powitanie tego niezwykłego gościa
. (M. Z.)

   

    Zdjęcia w galerii


    Dary dla psiaków - 01.12.2020r.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za dary dla bezdomnych zwierząt. W tym roku karma pojechała do przytuliska w Zawadzie, gdzie znajduje się kilkanaście psów szukających nowych domów. Maluch ze zdjęcia jest ostatnim z miotu, który czeka na ciepły domek. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i jeszcze raz dziękujemy za gorące serca. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas". (F. Edwards)

   


    Uwaga, uwaga, uwaga - ważna informacja dla rodziców - 30.11.2020r.

 

Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze zdalnie w dniach od 02.12.2020r. do 04.12.2020r. na platformie TEAMS zgodnie z godzinami wyznaczonymi przez wychowawców poszczególnych klas.

 

 

 


    "W krainie kukiełek" - 30.11.2020r.  

    Uczniowie klasy I na zajęciach plastycznych mieli możliwość stworzenia niepowtarzalnych kukiełek. Pracę wykonali przy użyciu drewnianych łyżek, koralików, guzików, kawałków materiału, włóczki, sznurka, plasteliny, bibuły i wstążek. Z wielką ochotą zabrali się do twórczej pracy. Każdy młody artysta mógł przedstawić swoją kukiełkę. Przeważały głównie postacie księżniczek, ale pojawiły się również postacie z bajek i komiksów takie jak: czarownica, supermen, ołowiany żołnierzyk, Mikołaj czy kotki. Zapraszamy do podziwiania efektów pracy naszych ”małych twórców”. (A. O.)
    Jesienna moda - 30.11.2020r.

    Uczniowie kl. II  na zajęciach plastycznych  zaprojektowali  modne   jesienne stroje. Każdy zadbał o odpowiedni dobór tkanin  i kolorystykę. Ubrania zostały zaprojektowane tak, aby wszyscy czuli  się w nich swobodnie. (M. Z.)

     Zdjęcia w galerii


    Jesienne kompozycje - 22.11.2020r.

    Jesień to wspaniała pora roku. To czas wielu barw, malowniczych pejzaży i spacerów pośród drzew mieniących się różnorodnymi kolorami. Jarzębina, kasztany,  kolorowe liście, szyszki i inne rośliny mogą stać się ozdobą każdego stołu. Spacer po jesiennym ogrodzie, parku czy lesie to wspaniały moment inspiracji. Przekonali się o tym  uczniowie kl. VI , którzy na zajęciach rozwijających kreatywność artystyczną wykonali  piękne kompozycje z darów jesieni. (M. Z.)

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


    Spotkanie z pingwinami - 20.11.2020r.

Ze zwykłej plastikowej butelki można zrobić  wiele ciekawych prac plastycznych. Uczniowie    klasy II po przeczytaniu książeczki ,,Zaczarowana zagroda” wykonali  piękne pingwinki. Prace posłużą jako ozdoba pokoju oraz będą przypominać ciekawe przygody głównych bohaterów lektury. (M. Z.)

 

 

 

 

 

 

 

 

    Zdjęcia w galerii


  MAMY PODIUM - MIEJSCA I, II, III WYWALCZONE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW!

    Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorący udział w VI edycji Konkursu Recytatorskiego "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" zorganizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu, zajęli bardzo wysokie miejsca. Tym bardziej doceniamy ich sukces, że w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 96 uczniów z placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Komisja Konkursowa oceniała dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestników, interpretację utworów, dykcję, emisję, ekspresję oraz ogólny wyraz artystyczny. Swoją interpretacją wiersza pt. "Przecławska jesień" , jury konkursowe oczarowała uczennica klasy trzeciej - Oliwia Leś, zdobywając I miejsce w kategorii klas I - III. Oliwia recytowała wiersz autorstwa swojej wychowawczyni - pani Małgorzaty Drop. II miejsce w tej kategorii zdobył uczeń klasy I - Jakub Sawuła. Kuba zaprezentował wiersz Janiny Porazińskiej pt. "Grzyby". III miejsce w kategorii klas IV - VIII zdobyła uczennica klasy VII - Wiktoria Rusin, która deklamowała wiersz Juliana Tuwima "Dwa wiatry". Ogromnie gratulujemy naszym uczniom zajęcia zaszczytnych miejsc i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu, którzy również wspaniale prezentowali swoje wiersze życzymy powodzenia w przyszłości. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Aneta Antonik - Łazarz, Aneta Opiela, Małgorzata Drop.

    I miejsce w konkursie - "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas I-III

    Wysłuchaj: TUTAJ

II miejsce w konkursie "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas I-III

    Wysłuchaj: TUTAJ

III miejsce w konkursie "Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni" - kategoria klas IV-VIII

    Wysłuchaj: TUTAJ


W dniu 23.10.2020 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie oraz rozdanie nagród ze szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach udziału w projekcie NBP „Polski ZŁOTY ma sto lat ”.
Konkursy miały na celu poszerzenie zainteresowania uczniów historią Polskiego Złotego oraz zwrócenie uwagi na polską walutę i jej znaczenie.
Laureaci konkursów:

Szkolny Konkurs „Polski ZŁOTY w muzyce” :
1 miejsce - Oskar Misiaszek
2 miejsce - Nycek Natalia
3 miejsce - Wolak Julia
I nagroda: powerbank i gra planszowa „Polski Biznes”, II nagroda: gra planszowa "Polski Biznes", III nagroda: gra planszowa "Polski Biznes".

Szkolny Konkurs Informatyczny „Polski ZŁOTY ma sto lat”:
1 miejsce - Strzelczyk

2 miejsce - Michalik Maja
3 miejsce - Krawczyk Wiktoria
I nagroda: powerbank i gra planszowa „Polski Biznes”, II nagroda: powerbank i gra planszowa "Polski Biznes", III nagroda: gra planszowa "Polski Biznes"

Internetowy quiz "Polski ZŁOTY ma sto lat!" o tytuł mistrza wiedzy o „Polskim Złotym”:
1 miejsce - Martyna Gryga
2 miejsce - Kacper Działo
3 miejsce - Franciszek Jaszcz
Nagrody to powerbanki oraz dyplom „Mistrza wiedzy o Polskim Złotym”
W dniu 23.10.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej odbyła się gra questingowa
    "Nasz polski Złoty" w ramach udziału szkoły w projekcie "Polski ZŁOTY ma sto lat".
    Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki, zadania matematyczne i układali puzzle.
    Każdy uczeń w nagrodę otrzymał skarbonkę i długopis z napisem "Polski ZŁOTY ma sto lat!".

    Obejrzyj zmagania uczestników: TUTAJ


Wystawa "Polski ZŁOTY ma sto lat!" dla uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej

    Zwiedzanie wystawy: TUTAJ


    Akcja charytatywna dla Afryki „Opatrunek na ratunek”

    W dniach od 20 października do 10 listopada 2020 r. w naszej szkole trwała akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek” Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Jak zwykle nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się otwartością i ogromnym sercem na potrzeby innych, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. W akcji udało się zebrać duże ilości opatrunków, bandaży, plastrów, waty, rękawiczek jednorazowych itd. Wszystkie dary zostały wysłane kurierem do Fundacji skąd mają zostać przekazane do misyjnych szpitali  w Afryce. Dziękujemy wszystkim darczyńcom-Szkolne Koło Wolontariatu. (M. M.)

Jeden człowiek nie zmieni świata. Pomagając sobie nawzajem może uda się nam zmienić świat jednego człowieka?


    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W RZEMIENIU

    Film do obejrzenia kliknij: TUTAJ


    Jesienne inspiracje.

    Jesień to najlepszy czas na wykonanie figurek z kasztanów i żołędzi. Skarby znalezione w czasie jesiennego spaceru posłużyły uczniom klasy drugiej do wyczarowania  ulubionych zwierzątek  i ludzików. Ponadto z kolorowych liści zostały wykonane  jesienne okulary. Wykonane prace są dowodem dziecięcych zdolności plastycznych. (M. Z.)
    "W krainie baśniowej piosenki"

    Uczeń naszej szkoły z klasy I Jakub Sawuła zdobył wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu        "W krainie baśniowej piosenki" w kategorii 7-10 lat. Serdecznie gratulujemy Twojego sukcesu Kubusiu.


    Film z występu Jakuba możemy zobaczyć: TUTAJ


    Kreatywne zajęcia świetlicowe pod opieką K. Kolis i p. G.Niziołek - Zaręba


    Więcej kliknij: TUTAJ


    Pasowanie na ucznia - 30.10.2020r.    W dniu 30.10.2020r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu miało miejsce PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I. W tym szczególnym dniu pierwszoklasiści przygotowani pod czujnym okiem p. Anety Opieli zaprezentowali piękne wiersze, piosenki jak również fantastyczny układ taneczny. Uczniowie swoim zachowaniem i występem udowodnili, że zasłużyli na przyjęcie do społeczności szkolnej. Od dzisiejszego dnia uczniowie kl. I są pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej w Rzemieniu.

    Zdjęcia w galerii


    Barwy jesieni ....    Na straganie ...

Dzieci z klasy II zaprezentowały inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. ,,Na straganie”. Jest to znany wiersz o warzywach pojawiających się codziennie na naszych stołach. Uczniowie wykonali piękne kukiełki i bez problemu wcielili się w role warzyw. Po przedstawieniu omówili  zasady zdrowego odżywiania. (M. Z.)


    Dzień Edukacji Narodowej - 09.10.2020r.
    Kolorowe różańce


    Więcej kliknij: TUTAJ   


    "Ludzie listy piszą ..." - 09.10.2020r. (Dzień Pisania Listów)    Konkurs plastyczno - fotograficzny - 08.10.2020r.

    Uczniowie klas II i III przygotowali prace plastyczne na konkurs "Odkrywamy piękno LGD PROWENT". Prace przedstawiają ciekawe miejsca i zakątki naszej gminy, charakterystyczną architekturę i malownicze krajobrazy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada. Liczymy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdobędą w tym konkursie wiele atrakcyjnych nagród. Trzymamy za nich kciuki! (M. D.)  Uwaga ! Uwaga ! Uwaga! - 08.10.2020r.

    Ważna informacja dla rodziców i uczniów:

    Dyrektor Szkoły; Lidia Jemioło-Proczek:

Dzień dobry,
drodzy rodzice ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną w szkole oraz w oczekiwaniu na decyzję dot. dalszej pracy placówki Zarządzeniem
Nr 12/2020 dyrektora w dniu jutrzejszym tj. 09.10.2020r. lekcje zostają skrócone do 30 min. każda. Świetlica w dniu jutrzejszym funkcjonuje w zwykłych godzinach.

    Natomiast dni: 12,13,14 października 2020r. tj. poniedziałek, wtorek, środa są dniami ustawowo wolnymi od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Rzemieniu (Dz. U. 2017 poz. 1603 z póź. zm. § 5 pkt.1 ust.1 oraz KN Dz. U. 2019 poz. 2215 art. 74).
    Ze względu na ww. sytuację proszę aby rodzice uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną zorganizowali opiekę nad dziećmi ww. dniach ponieważ zajęcia na świetlicy również zostają zawieszone do 14.10.2020r. włącznie.

   
Z poważaniem
     Lidia Jemioło-Proczek

 


    Uwaga ! Uwaga ! Uwaga! - 04.10.2020r.

    Ważna informacja dla rodziców i uczniów:

    Dyrektor Szkoły; Lidia Jemioło-Proczek:

    Informuję, że w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną oraz utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań w powiecie mieleckim (strefa żółta) oraz, co z przykrością muszę stwierdzić, nie przestrzeganiem zasad zachowania dystansu społecznego jak i noszenia maseczek ochronnych przez rodziców uczniów, budynek szkoły od dnia 05.10.2020r. (tj. poniedziałek) będzie zamknięty na klucz.

    Rano uczniowie będą wpuszczani do budynku przez wyznaczonych pracowników obsługi.
    Rodziców proszę o odbieranie młodszych dzieci przed budynkiem szkoły.       
    Uczniowie będą wypuszczani przez wyznaczonego pracownika bezpośrednio po zakończonych zajęciach zgodnie z planem lekcji.

    Ponadto informuję, że uczniowie z objawami przeziębienia będą odsyłani do domów, a młodsze dzieci, rodzice będą zobowiązani bezzwłocznie odebrać.

    Od wtorku 06.10.2020r. przy wejściu głównym zamontowany zostanie dzwonek, aby rodzice dzieci uczęszczających na świetlicę mogli je odbierać w pozostałych godzinach pracy świetlicy.


    Konkurs pięknego czytania - 02.10.2020r.

 

 

 

 

 

 

 

    2 października w Bibliotece Publicznej  w Rzemieniu odbył się klasowy konkurs pięknego czytania. Uczestnikami byli uczniowie klasy II. Dzieci czytały  fragmenty książki  „Dzieci z Bullerbyn”, przezabawnej opowieści o przygodach dzieci z pewnej maleńkiej, szwedzkiej wioski. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością bezbłędnego, płynnego czytania i pięknej intonacji. Jury w składzie: pani E. Bogdan i pan  N. Arciszewski przyznało miejsca:
     
I miejsce – Miriam Augustyn, Alicja Łagowska
      II miejsce –Olaf Mazur, Maksymilian Madej
      III miejsce-Antoni Hendzel, Maja Stępień

Wyróżnienia otrzymali: Julia Łucjan, Magdalena Piątek, Aleksander Helowicz, Izabela Kurgan. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji konkursowej.
Organizatorem konkursu była pani M. Zielińska oraz pan N. Arciszewski.
Nagrody ufundowała pani E. Bogdan.

    Zdjęcia w galerii


    Na bazarku ... - 01.10.2020r.

,, Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy……co produkt lokalny mówi o sobie”

    Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przygotował  dla najmłodszych uczniów konkurs plastyczny pod hasłem,, Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy……co produkt lokalny mówi o sobie”. Celem konkursu jest promowanie podkarpackiego e-bazarku, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenie ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego. Uczniowie klasy II oraz uczennica kl. III Oliwia Leś wzięli udział w tym konkursie. Dziękujemy za wykonanie ciekawych prac. Czekamy na wyniki konkursu. (M. Z.)


    30 września w klasie VII


         30 września 2020r. uczniowie klasy VII obchodzili na wesoło Dzień Chłopaka. Dziewczęta razem z panią wychowawczynią przygotowały na tę okoliczność konkursy zręcznościowe dla męskiej części klasy. Ich celem było wyłonienie Super Chłopaka kl. VII, który dobrze szyje, zna marki samochodów i jest wysportowany. Najlepszym chłopcem okazał się Bartosz Ziomek, który zasłużył sobie na miano i dyplom dla Super Chłopaka. Kolejne miejsca przypadły Kubie Harli i Damianowi Kulikowi. Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkich chłopców dziewczynki nagrodziły oklaskami i słodkościami. Nie zabrakło również gorących życzeń. Celem lekcji wychowawczej była integracja klasy, wskazanie zasad udanego spotkania towarzyskiego i wspólna zabawa. (M. M.)


    Dzień Chłopaka - 30.09.2020r.

    Dzień Chłopaka i Szkolny Dzień Krawata
Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego dzisiaj życzą Dziewczyny!
Akcja Samorządu Uczniowskiego SP Rzemień 

 

 

 


    Więcej zdjęć: KLIKNIJ !


    Przypominamy !!!

 

 

Przypominamy o obowiązku pozostawienia dziecka w domu, jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie. Prosimy o rozsądne podejmowanie decyzji i rozwagę, ponieważ od jednego przypadku zależy praca całej placówki i możliwość nauki stacjonarnej dla wszystkich uczniów. Kilkudniowa nieobecność dziecka na pewno nie zaważy na jego edukacji, a może utrzymać stabilną sytuację całej szkoły. Odsyłamy rodziców i opiekunów prawnych naszych podopiecznych raz jeszcze do Procedur Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu wprowadzonych w związku z Covid-19.


    Wybory do SU - 25.09.2020r.    Dnia 25 września w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 1-8 mogli oddać głos na jednego kandydata z dziewięciu zgłoszonych. Po podliczeniu głosów przez Komisję Wyborczą (Karolina Niedbała, Wiktoria Krupa i Oskar Leś - z klasy VIII) Przewodniczącą SU została Emilia Augustyn z klasy VIII (72% głosów), Zastępcą Robert Jemioło, kl. VIII, Skarbnikiem: Oliwia Czachor, kl. VI.
    W skład SU wchodzą pozostali kandydaci: Wiktoria Rusin, kl. V; Kacper Działo, kl. V; Maja Michalik, kl. VI; Kinga Rusin, kl. VII; Emilia Krawczyk, kl. VII; Martyna Gryga, kl. IV; Piotr Kluz, kl. IV.   


    Dziękujemy! - 24.09.2020r.

    Dziękujemy bardzo uczennicy klasy IV Gabrysi Krasoń i jej mamie za podarowanie kredek na świetlicę szkolną oraz uczniowi klasy IV Karolowi Moździochowi i jego babci za podarowanie eksponatów do pracowni biologicznej. Bardzo dziękujemy.


    Wizyta Policjanta! - 21.09.2020r.

    W dniu 21.09.2020r. naszych najmłodszych uczniów odwiedził Pan Dzielnicowy oraz Pani Policjantka. Pracownicy Posterunku Policji w Przecławiu zapoznali naszych najmłodszych uczniów z zasadami bezpieczeństwa w szkole jak i w domu. Dziękujemy bardzo Panu Dzielnicowemu Mariuszowi Szczepanikowi za współpracę.


    Karta rowerowa - 24.09.2020r.

    V klasa pod czujnym okiem pana Narcyza Arciszewskiego przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie świetnie radzą sobie z jazdą na rowerach i znają obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Trzymamy za nich kciuki !!!


   Akcja - #sadziMY - 18.09.2020r.

    18 września 2020r. Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu wzięła udział w akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Pierwszą Damę. Dziękujemy Nadleśnictwu Tuszyma za otrzymane sadzonki drzew iglastych i liściastych, a klasie VIII za zaangażowanie w akcję.

    Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu Tuszyma, a szczególnie panom Andrzejowi Kochmańskiemu i Arturowi Święchowi za przekazanie sadzonek drzew, które klasa VIII zasadziła na terenie szkoły. Mamy nadzieję, że teren wokół szkoły staje się coraz piękniejszy, a uczniowie klasy VIII będą kiedyś mogli jako dorośli ludzie powspominać, że to właśnie oni przyczynili się do upiększenia otoczenia swojej szkoły.

    Zdjęcia w galerii


    "Dzień Kropki" - 15.09.2020r.

    W dniu 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki.
    Akcja Samorządu Szkolnego SP Rzemień

    Zapraszamy do obejrzenia Galerii Selfie z Kropką - KLIKNIJ !!


    Uwaga Konkurs

W związku z trwającym od 1.09 do 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
    I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI - konkurs plastyczny
    II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII – konkurs fotograficzny
Więcej informacji o organizowanych konkursach na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.


    Narodowe Czytanie "Balladyny"

        https://www.facebook.com/100006103274139/posts/2737090229837726/

 


    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 01.09.2020r.

    Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było inne niż wszystkie dotychczas. Z powodu pandemii tylko uczniowie rozpoczynający naukę w klasie I spotkali się z Panią Dyrektor     Zdjęcia w galerii


    Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W RZEMIENIU.
W związku z pandemią COVID-19 inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w 3 turach:
8:30 - klasa V, II i III - z wychowawcami w klasach.
9:30 - klasa IV, VI - z wychowawcami w klasach oraz klasa I z jednym rodzicem na sali gimnastycznej z wychowawcą i dyrektorem.
10:15 - klasa VII i VIII - z wychowawcami w klasach.

Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego proboszczowie parafii Dobrynin i Rzochów proponują:
Kościół w Dobryninie - godz. 18:00 - 31.08.2020r. lub 10:00 - 01.09.2020r.
Kościół w Rzochowie - godz. 8:00 - 01.09.2020r.
Prosimy aby uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach lub przyłbicach.
Uczniowie, którzy nie posiadają jeszcze darmowych podręczników proszeni są o przyniesienie toreb, aby je wziąć.

    Informacja ... - 28.08.2020r.

    W związku z pandemią COVID-19 kontakt rodziców z sekretariatem szkoły, nauczycielami i dyrektorem w roku szkolnym 2020/2021 (zgodnie z wytycznymi MEN i GIS) odbywać się będzie głównie drogą elektroniczną (e-mail, dziennik elektroniczny) lub drogą telefoniczną. W wyjątkowych przypadkach, po ustaleniu terminu będą odbywać się spotkania bezpośrednie z danym pracownikiem szkoły.

E-mail szkoły: [email protected]
Tel.: 17 774 81 29


    Bezpieczny powrót - 26.08.2020r.


    Dziękujemy .... - 25.08.2020r.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu składa serdeczne podziękowania firmie SIEROSŁAWSKI GROUP za nieodpłatne przekazanie 140 szt. przyłbic ochronnych. Dziękujemy za okazane wsparcie, którym przyczyniliście się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszych uczniów i pracowników.


    Procedury ...

PROCEDURY ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA

W Szkole  PODSTAWOWEJ

IM. MARII DĄBROWSKIEJ

W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM COVID – 19

Kliknij; pobierz, przeczytaj


    Informacja dla rodziców uczniów klasy I - 11.08.2020r.

    Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2020/2021:
     Zeszyt w wąską linie -16 kartek, 2 zeszyty w kratkę -16 kartek, zeszyt do religii – w kratkę,
linijka, klej, ołówek, kredki ołówkowe i pastele, nożyczki, 2 teczki biurowe, blok techniczny biały,  blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy biały, papier kolorowy, plastelina i podkładka, farby plakatowe, pędzel i kubek na wodę, patyczki do liczenia.
    Poza tym: box śniadaniowy, strój gimnastyczny: bawełniana koszulka, szorty bez dekoracyjnych elementów takich jak zamki błyskawiczne, cekiny itp. - wszystko w materiałowym worku, obuwie sportowe z białymi podeszwami w materiałowym worku, szczoteczka do zębów – potrzebna podczas przeprowadzanej fluoryzacji.

Proszę przygotować dla dzieci kartoniki z bloku technicznego o wymiarach 5 cm x 2 cm w następujących kolorach:
• 10 kartoników białych
• 10 kartoników niebieskich
• 10 kartoników czerwonych
Kartoniki zapakować w kopertę
WSZYSTKIE MATERIAŁY UCZNIOWSKIE I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU